reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Święta Bożego Narodzenia z TV Republika

dodano: 2022-12-24 11:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) W czasie świąt Bożego Narodzenia TV Republika poleca swoim widzom takie programy jak „Polska na dzień dobry”, „Mój wujek papież”, „Wigilia na morzu”, „Kolędy nadziei”, „Polityczna kawa”, „Monte Cassino. Ostatni rozdział” i „Wolne głosy”.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sobotę, 24 grudnia br. o godzinie 9:35 stacja zaprasza na program „Polska na dzień dobry” (więcej tutaj). O godzinie 15:40 wyemitowany zostanie premierowo film „Mój wujek papież”. Postać Jana Pawła II (Karol Wojtyła) jest znana chyba każdemu, jednak dzielić z nim najważniejsze chwile w życiu i cieszyć się jego dozgonną przyjaźnią mogli tylko nieliczni. Widzowie poznają bardziej prywatną twarz Ojca Świętego oraz nieznane fakty z jego życia przedstawione w opowieści bohatera filmu - Andrzeja Kozłowskiego, chrześniaka papieża. O godzinie 17:10 stacja pokaże premierowo film „Wigilia na morzu”, a o godzinie 19:30 transmitować będzie pasterkę z Watykanu z udziałem papieża Franciszka (Jorge Mario Bergoglio) (więcej tutaj).

O godzinie 21:30 kanał pokaże premierowo koncert „Kolędy nadziei”. Będzie to koncert kolęd - polskich ze Lwowa, ukraińskich z Warszawy. W jednej z najstarszych lwowskich świątyń, katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, specjalnie dla widzów Telewizji Republika zaśpiewa polski Chór im. św. Jana Pawła II pod batutą Bronisława Pacana. Z kolei w Warszawie widzowie usłyszą ukraińskie pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu artystki z Kijowa, Vlady Muravets.

W niedzielę, 25 grudnia br. o godzinie 12:00 odbędzie się transmisja błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z Watykanu (więcej tutaj), a o godzinie 12.30 wyemitowany zostanie program „Polityczna kawa”. O godzinie 21:00 stacja zaprasza na premierę filmu „Monte Cassino. Ostatni rozdział”, w reżyserii Tomasza Łysiaka. To opowieść o bitwie pod Monte Cassino pisana wspomnieniami weteranów: Władysława Dąbrowskiego, Alfonsa Mrzyka, Leona Piesowockiego, Edwarda Moczulskiego, Czesław Balca, Mariana Bajdy, Feliksa Osińskiego i Krzysztofa Flizaka. Bohaterowie wspominają swoją drogę do 2. Korpusu, walki pod Monte Cassino i gorzkie dla Polski zakończenie wojny. Uzupełniają je archiwalne fotografie oraz omówienie przebiegu bitwy. Większość zdjęć do filmu powstała w 2021 roku w czasie podróży weteranów 2. Korpusu, do Bolonii celem upamiętnienia rocznicy powstania Armii Andersa. Reżyser Tomasz Łysiak powiedział, że bohaterami dokumentu jest dziewięciu weteranów armii Andersa, którzy wyjaśniają, dlaczego i o co walczyli.

- To jest opowieść o tym co oni ze sobą nieśli, to jest też opowieść o Polsce, bo oni to Polska. Z tego wyłania się odpowiedź na pytanie: dlaczego tam szli? To po co tam szli, różni ich od innych żołnierzy, bo oni nieśli ze sobą też doświadczenie tego co spotkało Polskę, ze strony najpierw niemieckiej, a później sowieckiej. Ta walka pod Monte Cassino była nie tylko walką militarną, ale też swego rodzaju krzykiem: walczymy, ale też opowiadamy światu o tym co się czai tam w Związku Sowieckim

- powiedział Tomasz Łysiak.


W poniedziałek, 26 grudnia br. o godzinie 7:50 kanał zaprasza na wydanie świąteczne programu „Polska na dzień dobry”, a o godzinie 17:15 na wydanie świąteczne programu „Wolne głosy” (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...