reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Kultura i TVP Kobieta już w DVB-T2/HEVC w MUX 6

dodano: 2023-01-03 10:21 | aktualizacja: 2023-01-03 12:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

MUX 6 DVB-T2/HEVC naziemna telewizja cyfrowa multipleks Zgodnie z zapowiedziami, w nocy z 2 na 3 stycznia br. kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD zostały włączone do oferty eksperymentalnego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej, który 1 lutego zostanie przekształcony w MUX 6. W tym celu usunięta została plansza TVP 4K, który to zakończył nadawanie z końcem 2022 roku. Wspomniana zmiana jest związana z zakończeniem umowy między Telewizją Polską a spółką Emitel dotyczącej usługi nadawania TVP Kultura i TVP Kobiet na MUX 8.

TVP Kobieta TVP Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD pozostały na tych samych pozycjach w LCN: odpowiednio 30. i 35. MUX 6 tworzą obecnie oprócz TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD także: TVP Rozrywka HD, TVP Dokument HD, TVP Nauka HD, TVP World HD, TVP Polonia HD oraz usługa TVP GO. Oznacza to, że Telewizja Polska może umieścić w ramach MUX 6 jeszcze jeden dodatkowy kanał HD, by zachować zasadę maksymalnie 8 kanałów w tym multipleksie.

TVP Kultura i TVP Kobieta nadal są dostępne w MUX 8, który w odróżnieniu od pozostałych multipleksów, jest nadawany w paśmie VHF. Jest to jednak stan tymczasowy i kanały TVP zostaną wkrótce usunięte z tego multipleksu. W MUX 8 pozostaną jedynie: Metro, Nowa TV, Telewizja WP i Zoom TV.

Co istotne, MUX 6 jest nadawany w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, podczas gdy MUX 8 w starszym DVB-T/MPEG-4. Oznacza to, że do odbioru TVP Kultura i TVP Kobieta wymagany będzie sprzęt obsługujący te standardy.

Sprawdź parametry odbioru testowego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej (od 1 lutego pod nazwą MUX 6).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...