reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fajna Polska” 8 na kanale TVP Polonia

dodano: 2023-01-06 12:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Polonia „Fajna Polska” W niedzielę, 8 stycznia br. o godz. 15:05 na kanale TVP Polonia wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 8. sezonu polskiego programu „Fajna Polska” - seria zatytułowana będzie „Fajna Polska Zimą”. W 1. odcinku prowadzący Paulina Drażba i Przemysław Toczek pokażą widzom Ziemię Łódzką, jej tajemnice, ciekawostki i atrakcje kulturalne.

TVP Polonia „Fajna Polska”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w najnowszym sezonie „Fajnej Polski” prowadzący odwiedzą góry, polskie morze, jeziora, malownicze niziny oraz sanatoryjne miejscowości pełne atrakcji kulturalnych i sportowych. W programie będzie, jak do tej pory, dużo informacji historycznych - twórcy opowiedzą m.in. o nieznanych szerzej zabytkach sztuki sakralnej, a także informacji o regionalnej kuchni. Widzowie poznają również wspomnienia znanych osób związanych z odwiedzanymi przez miejscami, m.in.: Katarzyny Łaskiej, Anny Wyszkoni i Andrzeja Rybińskiego, a także artystów scen muzycznych z Bydgoszczy i Gdyni. Program odwiedzą również aktorzy - m.in. Ireneusz Czop, i animator Mariusz Wilczyński.

W pierwszym odcinku prowadzący odwiedzą Łęczycę, a także Centralny Łuk Turystyczny i średniowieczne Grodzisko. Spróbują regionalnej potrawy - żeberek z kapustą. W samej Łodzi czekać na widzów będzie sporo atrakcji kulturalnych - wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej na wystawie poświęconej malarzowi profesorowi Stanisławowi Fijałkowskiemu, po której oprowadzi dziennikarzy znany animator Mariusz Wilczyński. W programie także wizyta w Teatrze Muzycznym w Łodzi, gdzie widzowie poznają gwiazdy tej sceny - w tym Katarzynę Łaską, która śpiewała w trakcie ceremonii rozdania „Oscarów”. Będą też sport i literatura, magiczny park świateł oraz muzyczna gwiazda Łodzi, Andrzej Rybiński.

W kolejnych odcinkach programu „Fajna Polska Zimą” widzowie odwiedzą m.in.: Ziemię Kłodzką, Bieszczady, Mazury i zawitają także do Gdyni (więcej tutaj).
 
Leszek Możdżer, Przemysław Toczek i Paulina Rubczak w programie „Fajna Polska”, foto: TVP
Leszek Możdżer, Przemysław Toczek i Paulina Rubczak w programie „Fajna Polska”, foto: TVP


„Fajna Polska” - sezon 8., emisja w niedziele (od 8 stycznia 2023 roku) o godz. 15:05 na kanale TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...