reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Humor i Teraźniejszość” w Radiu Tok FM

dodano: 2023-01-07 12:46 | aktualizacja: 2023-01-08 20:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM We wtorek, 10 stycznia 2023 roku na antenie Radia Tok FM (Agora) zadebiutuje magazyn „Humor i Teraźniejszość”, w którym Kamil Śmiałkowski podejmie temat humoru oraz spraw zabawnych i rozweselających innych, m.in. w filmach i literaturze. Audycji, w której pojawią się kabaretowe występy, będzie można słuchać co wtorek po godz. 19:20. Poprzednio we wtorkowej wieczornej ramówce Radia Tok FM pojawiała się audycja Tomasza Stawiszyńskiego „Kwadrans filozofa”. Jej ostatnie wydanie zostało wyemitowane 27 grudnia 2022 roku. Jednak autor programu nadal będzie współpracować z Tok FM, prowadząc w soboty audycje „Sobotni magazyn” i „Godzina filozofów”.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- „Humor i Teraźniejszość” to cotygodniowy magazyn dla słuchaczy i słuchaczek Tok FM poszukujących humoru. Dzięki niemu dowiedzą się, co zabawnego można znaleźć na ekranie, na scenie, na papierze. W audycjach pojawią się rozmowy z twórcami i znawcami tematu, sylwetki mistrzów i dzieł kultowych, a także przegląd nowości. Będą też solidnie przesiane fragmenty występów najlepszych polskich stand-uperów

- wyjaśnia Kamil Śmiałkowski, autor programu „Humor i Teraźniejszość”.

 
Od 10 stycznia br. audycji „Humor i Teraźniejszość” będzie można słuchać na antenie Tok FM w każdy wtorek po godzinie 19:20.

Kamil Śmiałkowski to publicysta, teoretyk i czasem praktyk humoru w najróżniejszych przejawach (kino, komiks, literatura, stand-up, kabaret). Był naczelnym magazynu „Chichot”, a także szefem „Nowej Fantastyki”, „Premier”, „Misia”, działu „Kultury” „Wprost” czy portalu naekranie.pl. Twórca antynagród filmowych „Węże”. Autor kilku książek, w tym pierwszego polskiego mash-upu „Przedwiośnie żywych trupów” (wspólnie ze Stefanem Żeromskim); w sieci funkcjonujący jako „Człowiek z popkultury”.

Poprzednio we wtorkowej wieczornej ramówce Radia Tok FM pojawiała się audycja Tomasza Stawiszyńskiego „Kwadrans filozofa”. Jej ostatnie wydanie zostało wyemitowane 27 grudnia 2022 roku (więcej tutaj). Jednak autor programu nadal będzie współpracować z Tok FM, prowadząc w soboty audycje „Sobotni magazyn” i „Godzina filozofów”.

- Nie żegnam się w żadnym razie z Tokiem w ogóle, w soboty od 11:00 do 13:40 niezmiennie będziemy się słyszeć w „Sobotnim magazynie” i „Godzinie filozofów”. Po prostu - po długich wahaniach i rachubach - postanowiłem z tych wtorkowych pogadanek zrezygnować. Powody są banalne - brak czasu i mnóstwo (przybywających nieustannie) zobowiązań oraz przedsięwzięć, które w sensie czysto technicznym uniemożliwiają mi kontynuowanie tej audycji. Mam ich w tej chwili tyle, że po prostu nie jestem już w stanie tydzień w tydzień przygotowywać tych mówionych mini esejów, które prezentowałem tu państwu nieprzerwanie od prawie siedmiu lat - pierwszy, pod tytułem „Co to jest filozofia?”, pojawił się na antenie 1 marca 2016 roku

- wyjaśnił Tomasz Stawiszyński w swoim ostatnim „Kwadransie filozofa”.


Archiwum „Kwadransa filozofa” liczy trzysta kilkadziesiąt audycji. Owocem programu jest także książka „Co robić przed końcem świata” - wybór kilkudziesięciu felietonów w formie pisanej, który w styczniu 2021 roku ukazał się nakładem Wydawnictwa Agora.
 
Kamil Śmiałkowski poprowadzi program „Humor i Teraźniejszość”, foto: Agora
Kamil Śmiałkowski poprowadzi program „Humor i Teraźniejszość”, foto: Agora


„Humor i Teraźniejszość” - emisja we wtorki (od 10 stycznia 2023 roku) o godz. 19:20 w Radiu Tok FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...