reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SES pożyczył 300 mln euro od EBI

dodano: 2023-01-12 15:29
autor: Jan Borejko | źródło: SES.com

Astra 1P Astra 1Q SES Thales Alenia Space Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) pożyczył kwotę 300 mln euro luksemburskiemu operatorowi satelitarnemu SES (Astra). Pożyczka EBI ma pomóc w sfinansowaniu trzech w pełni cyfrowych satelitów SES obsługujących Europę Zachodnią, Afrykę i Bliski Wschód. Wiadomo, że pożyczka EBI pozwoli na budowę 3 satelitów SES: Astra 1P i Astra 1Q (19,2°E) oraz SES 26 (57°E). Wszystkie satelity mają trafić na orbitę w 2024 roku - o planach startów satelitów SES pisaliśmy tu.

SES
SES Secures 300M euro Financing from EBI European Investment Bank Signature 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EBI, instytucja finansowa Unii Europejskiej oraz wiodący na świecie dostawca rozwiązań w zakresie łączności treści, SES, ogłosili szczegóły umowy finansowej o wartości 300 mln euro.

7-letnia pożyczka sfinansuje inwestycje związane z zaprojektowaniem, nabyciem i wyniesieniem na orbitę GEO trzech satelitów, które będą świadczyć zaawansowane usługi nadawcze i szerokopasmowe w Europie Zachodniej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Pożyczka jest największą kwotą, jaką EBI kiedykolwiek udzielił firmie z siedzibą w Luksemburgu.

Projekt, wspierany przez EBI, obejmuje nabycie trzech satelitów od Thales Alenia Space w celu świadczenia usług nadawczych i sieciowych. Operator satelitarny SES przygotowuje dwa nowe satelity, Astra 1P i Astra 1Q, na pozycję 19,2°E oraz satelitę SES 26 na pozycji 57°E.

Dwa z trzech satelitów to elastyczne i w pełni programowalne satelity nowej generacji, które umożliwią rekonfigurację usług i natychmiastowe dostosowanie na orbicie do wymagań klientów SES. Wszystkie trzy wspomniane satelity zostaną wystrzelone w 2024 roku i będą obsługiwane z siedziby SES w Luksemburgu.

Sandeep Jalan, dyrektor finansowy SES, powiedział:

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zabezpieczyliśmy tę pożyczkę terminową z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dywersyfikuje to źródła finansowania SES na atrakcyjnych warunkach finansowych. Umowa pozwala nam wywiązać się z naszego zobowiązania do nadawania wysokiej jakości treści z naszej najlepszej dzielnicy telewizyjnej obsługującej 118 milionów telewizyjnych gospodarstw domowych we Francji, Niemczech i Europie Zachodniej. Te satelity nowej generacji są również w stanie wspierać najbardziej ambitne plany firm i rządów w całej Europie i poza nią, umożliwiając im wejście w nową erę usług łączności sieciowej.


Transakcja ta jest następstwem zobowiązania UE i EBI do wzmocnienia wsparcia dla europejskich firm kosmicznych. Zgodnie z celami Komisji Europejskiej Społeczeństwa Gigabitowego, wszystkie gospodarstwa domowe w Europie będą miały dostęp do łącza internetowego o przepustowości co najmniej 100 Mb/s do 2025 r. 

Źródło: ses.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...