reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Dzień Kobiet” w telewizji Polsat

dodano: 2023-01-18 21:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Kino Świat „Dzień Kobiet” W nocy z czwartku na piątek, z 19 na 20 stycznia br. o godz. 0:00 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo polski film „Dzień Kobiet”. Producentem filmu jest Studio Munka SFP, wsparcia finansowego udzielili Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Kino Świat. Występują Katarzyna Kwiatkowska, Agata Kulesza, Julia Czuraj, Dorota Kolak, Anita Jancia, Grażyna Barszczewska, Klara Bielawska, Ewa Konstancja Bułhak, Maria Seweryn, Karolina Porcari, Violetta Arlak, Joanna Krochmalska, Elżbieta Romanowska, Barbara Babilińska, Danuta Borsuk, Eryk Lubos, Ireneusz Czop i Leonard Pietraszak.

Kino Świat „Dzień Kobiet”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dramat. Życie Haliny (w tej roli Katarzyna Kwiatkowska), pracownicy sieci handlowej Motylek, samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej (nagrodzony na „Międzynarodowym Festiwalu Filmowym” w Cottbus - „Grand Prix” dla „Najlepszego filmu” za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”), to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia.

W obsadzie, obok Katarzyny Kwiatkowskiej, znaleźli się między innymi Agata Kulesza („Sala samobójców”, „Polska Nagroda Filmowa Orzeł” za rolę w „Róży”), Eryk Lubos („Najlepszy aktor” „Międzynarodowego Festiwalu Filmowego” w Karlovych Warach - „Zabić bobra”) i Ireneusz Czop („Pokłosie”). Scenariusz do filmu napisały Maria Sadowska i Katarzyna Terechowicz. Autorem zdjęć jest Radosław Ładczuk („Sala samobójców” i „Jesteś Bogiem”). Reżyserką jest Maria Sadowska. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Dzień Kobiet” pojawił się w kinach w piątek, 8 marca 2013 roku.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Katarzyna Kwiatkowska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Dzień Kobiet”, foto: Kino Świat
Katarzyna Kwiatkowska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Dzień Kobiet”, foto: Kino Świat


„Dzień Kobiet” - emisja w nocy z czwartku na piątek, z 19 na 20 stycznia 2023 roku o godz. 0:00 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...