reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Alfa TVP i Belsat TV dostępne w MUX 6

dodano: 2023-01-24 11:28 | aktualizacja: 2023-01-25 07:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/TVP

MUX 6 DVB-T2/HEVC naziemna telewizja cyfrowa multipleks 24 stycznia br. w ofercie eksperymentalnego multipleksu DVB-T2 TVP (od 1 lutego br. pod nazwą MUX 6) pojawiły się dwa nowe kanały telewizyjne - Alfa TVP i Belsat TV. Alfa TVP wystartowała 20 grudnia ub.r. i jest skierowana do nastolatków, natomiast Belsat TV (Biełsat TV) to telewizja nadawana w języku białoruskim uruchomiona 10 grudnia 2007 roku. Wcześniej z MUX 6 usunięty został serwis TVP GO w HbbTV - jest teraz w MUX 3.

belsat.eu
Alfa TVP Belsat TV belsat.eu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Alfa TVP jest dostępna na pozycji 28. w LCN, bezpośrednio przed TVP ABC. Z kolei Belsat TV można znaleźć na pozycji 36., po TVP Kobieta. Oba te kanały są od 24 stycznia dostępne w MUX 6, w standardzie DVB-T2/HEVC, a do ich odbioru wymagany jest kompatybilny sprzęt. To nie są kanały HbbTV - do ich odbioru nie jest wymagany internet.

Jak informuje TVP, wprowadzenie do dystrybucji naziemnej programów TVP Alfa i Belsat TV zapewni widzom z całej Polski możliwość ich swobodnego odbioru, w szczególności tym, dla których naziemna telewizja cyfrowa jest głównym źródłem odbioru sygnału telewizyjnego. 

Alfa TVP to kanał telewizyjny skierowany do nastolatków. Na jego antenie prezentowane są audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. W przyszłości oferta będzie poszerzana o kolejne tytuły, w tym również o produkcje własne.

Belsat TV wystartował w 2007 roku jako wspólny projekt Telewizji Polskiej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program działa jako kanał zagraniczny, to jedyna niezależna od władz stacja telewizyjna na Białorusi. Zadaniem kanału jest zapewnienie widzom dostępu do informacji, rzetelnej wiedzy o historii ich kraju, pełnego obrazu sytuacji w otoczeniu międzynarodowym Białorusi oraz atrakcyjnej oferty kulturalnej i filmowej w języku białoruskim i rosyjskim. Programy są tworzone w Polsce oraz w krajach postsowieckich.

Zarówno Alfa TVP, jak i Belsat TV są nadawane w MUX 6 w wysokiej rozdzielczości - Full HD 1920 x 1080.
 
Przekaz kanału Alfa TVP
Przekaz kanału Belsat TV

Sprawdź parametry odbioru testowego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej (od 1 lutego pod nazwą MUX 6).
Zawartość od 24 stycznia br.:
  • Alfa TVP
  • Belsat TV
  • TVP Dokument HD
  • TVP Kultura HD
  • TVP Kobieta HD
  • TVP Nauka HD
  • TVP Polonia HD
  • TVP Rozrywka HD
  • TVP World HD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...