reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Brak zgody na fuzję RTL Nederland i Talpa Network

dodano: 2023-01-30 18:48 | aktualizacja: 2023-01-30 19:58
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

Talpa Network Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynków (ACM) poinformował nadawców RTL Group i Talpa Network, że nie wyrazi zgody na proponowane połączenie spółek zależnych RTL Nederland i Talpa Network. Według RTL Group, od pierwszego ogłoszenia planowanej transakcji w czerwcu 2021 roku, zarówno ona jak i Talpa Network współpracowały z ACM podczas szczegółowej analizy.

rtl.nl
RTL Nederland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnio obie strony złożyły propozycje rozwiązania i złagodzenia obaw urzędu antymonopolowego dotyczących pozycji połączonej grupy na holenderskim rynku reklamy telewizyjnej.

Proponowanym środkiem zaradczym było całkowite zlecenie sprzedaży reklam w kanałach Talpa firmie Mediahuis Nederland. Jednak ACM poinformował teraz RTL Group i Talpa Network, że zaproponowany test rynkowy nie rozwiał w wystarczającym stopniu jego obaw. To zatrzymuje obecny proces fuzji, a ACM prawdopodobnie będzie potrzebować kilku tygodni na sfinalizowanie formalnej decyzji.

RTL Group i Talpa Network ubolewają, że ACM nie wziął pod uwagę szybkości i zakresu zmian zachodzących w niderlandzkiej przestrzeni medialnej oraz wpływu tych zmian na lokalne spółki medialne. Nadal mocno wierzą, że fuzja byłaby właściwą, strategiczną odpowiedzią na wyzwania wynikające ze zwiększonej konkurencji z międzynarodowymi platformami streamingowymi.
 

RTL Nederland jest i pozostanie kluczowym aktywem RTL Group, ponieważ jest wysoce rentowna z silną rodziną kanałów, które uzyskały doskonałą oglądalność i wyniki finansowe w 2022 roku. Pod przewodnictwem dyrektora generalnego Svena Sauvé, RTL Nederland zbudował Videoland, jeden z odnoszących największe sukcesy europejskich serwisów streamingowych. Wraz z naszym znakomitym lokalnym zespołem zarządzającym, będziemy nadal rozwijać RTL Nederland w telewizji, transmisji strumieniowej i cyfrowej. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom z RTL i Talpa Network, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali nad proponowaną fuzją. Jesteśmy przekonani, że konsolidacja rynku jest konieczna, aby konkurować ze światowymi platformami technologicznymi, i że wcześniej czy później konsolidacja rynku nastąpi na europejskich rynkach telewizyjnych

– powiedział dyrektor generalny RTL Group, Thomas Rabe.

 

Pomimo decyzji władz jesteśmy przekonani, że wraz z Talpa Network mogliśmy stworzyć nowe możliwości na holenderskim rynku medialnym. Jesteśmy jednak firmą o silnej wizji i sile inwestycyjnej. Możemy zapewnić naszych widzów, twórców i partnerów biznesowych o naszym niezachwianym zaangażowaniu w budowanie silnej pozycji RTL jako wiodącej holenderskiej firmy medialnej. Pozycja, która przynosi korzyści wszystkim. RTL Nederland jest w dobrej formie, ma doskonałą siłę roboczą i przy pełnym wsparciu akcjonariusza będzie nadal rozwijać naszą pozycję w domenie telewizyjnej, cyfrowej i streamingowej

– dodał dyrektor generalny RTL Nederland, Sven Sauvé.


Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...