reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Koalicja VoD z zadowoleniem przyjmuje stanowisko UE w sprawie piractwa

dodano: 2023-02-13 10:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: The European VOD Coalition

European VOD coalition logo 360px Europejska Koalicja VOD (European VOD Coalition), która reprezentuje firmy oferujące usługi wideo na życzenie (VoD) działające w całej UE, zasugerowała, że ​​unijny system prawny wymaga dalszego wzmocnienia, aby pomóc nam chronić treści jej członków, argumentując, że coraz ważniejsza rola, jaką odgrywają platformy VOD branży rozrywkowej jest zagrożona rosnącym ryzykiem piractwa. Do European VOD Coalition należą m.in. Sky, Netflix, TVN Warner Bros. Discovery, Paramount+, Viaplay i wiele innych. W zaleceniach jest też mowa o Polsce.

European VOD Coalition
European VOD coalition logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W związku z tym przyjmujemy do wiadomości niedawno ogłoszone zalecenie Komisji Europejskiej w sprawie piractwa treści na żywo… i korzystamy z okazji, aby podzielić się radami i doświadczeniem przed jego publikacją

- napisano na stronie internetowej Koalicji.


Zalecenie Komisji Europejskiej w sprawie piractwa treści na żywo:

1. Zwalczanie piractwa powinno być ważnym priorytetem politycznym Europy. Piractwo szkodzi każdej części gospodarki europejskiej i ogranicza konkurencyjność naszego sektora oraz korzyści gospodarcze i konsumenckie, jakie przynosimy.

2. Istniejące procedury powiadamiania i działania powinny zostać zaostrzone, aby upewnić się, że treści pirackie są usuwane natychmiast po oznaczeniu. To ostatnie jest łatwe do zidentyfikowania, a bez usunięcia w czasie zbliżonym do rzeczywistego wartość ekonomiczna naszych praw może zostać poważnie naruszona. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku wszystkich treści wrażliwych na czas.

3. Mechanizmy zaufanych sygnalizatorów powinny zostać rozszerzone poza platformy internetowe, z takim samym wymogiem natychmiastowego usunięcia, jak powyżej.

4. Należy zająć się zróżnicowaną interpretacją i stosowaniem narzędzi istniejących w niektórych państwach członkowskich, takich jak Polska i Niemcy, na szczeblu krajowym. Jako przykład jednego kluczowego narzędzia: dynamiczne nakazy sądowe na mocy art. 8 ust. 3 dyrektywy w sprawie społeczeństwa informacyjnego są jednym z najpotężniejszych narzędzi dla posiadaczy praw we wszystkich państwach członkowskich.

5. Ponieważ pirat, którego działalność została zakłócona przez zawieszenie jednego serwera, szybko przełączy się na inny, dostawcy usług hostingowych powinni zostać zobowiązani do wprowadzenia obowiązków Know-YourBusiness-Customer.

6. Kryteria decydujące o skuteczności rekomendacji powinny być wymienione w załączniku do dokumentu. Na przestrzeni lat sektor zdobył znaczną wiedzę specjalistyczną w zakresie analizowania trendów pirackich, którą mamy nadzieję podzielić się z innymi.

7. Ustalenie konkretnego okresu, po upływie którego Komisja Europejska ma na podstawie faktów i danych zdecydować, czy wprowadzić wiążące zasady. Zachęciłoby to pośredników internetowych do wprowadzenia skutecznych środków ograniczających piractwo raczej wcześniej niż później i do lepszej współpracy z sektorem treści.
 

Koalicja i jej członkowie pozostają do dyspozycji, aby spotykać się i omawiać wszelkie poruszone kwestie oraz zachęcać Komisję do skutecznego zwalczania wszelkich form piractwa.


Źródło: europeanvodcoalition.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...