reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koalicja VoD z zadowoleniem przyjmuje stanowisko UE w sprawie piractwa

dodano: 2023-02-13 10:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: The European VOD Coalition

European VOD coalition logo 360px Europejska Koalicja VOD (European VOD Coalition), która reprezentuje firmy oferujące usługi wideo na życzenie (VoD) działające w całej UE, zasugerowała, że ​​unijny system prawny wymaga dalszego wzmocnienia, aby pomóc nam chronić treści jej członków, argumentując, że coraz ważniejsza rola, jaką odgrywają platformy VOD branży rozrywkowej jest zagrożona rosnącym ryzykiem piractwa. Do European VOD Coalition należą m.in. Sky, Netflix, TVN Warner Bros. Discovery, Paramount+, Viaplay i wiele innych. W zaleceniach jest też mowa o Polsce.

European VOD Coalition
European VOD coalition logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W związku z tym przyjmujemy do wiadomości niedawno ogłoszone zalecenie Komisji Europejskiej w sprawie piractwa treści na żywo… i korzystamy z okazji, aby podzielić się radami i doświadczeniem przed jego publikacją

- napisano na stronie internetowej Koalicji.


Zalecenie Komisji Europejskiej w sprawie piractwa treści na żywo:

1. Zwalczanie piractwa powinno być ważnym priorytetem politycznym Europy. Piractwo szkodzi każdej części gospodarki europejskiej i ogranicza konkurencyjność naszego sektora oraz korzyści gospodarcze i konsumenckie, jakie przynosimy.

2. Istniejące procedury powiadamiania i działania powinny zostać zaostrzone, aby upewnić się, że treści pirackie są usuwane natychmiast po oznaczeniu. To ostatnie jest łatwe do zidentyfikowania, a bez usunięcia w czasie zbliżonym do rzeczywistego wartość ekonomiczna naszych praw może zostać poważnie naruszona. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku wszystkich treści wrażliwych na czas.

3. Mechanizmy zaufanych sygnalizatorów powinny zostać rozszerzone poza platformy internetowe, z takim samym wymogiem natychmiastowego usunięcia, jak powyżej.

4. Należy zająć się zróżnicowaną interpretacją i stosowaniem narzędzi istniejących w niektórych państwach członkowskich, takich jak Polska i Niemcy, na szczeblu krajowym. Jako przykład jednego kluczowego narzędzia: dynamiczne nakazy sądowe na mocy art. 8 ust. 3 dyrektywy w sprawie społeczeństwa informacyjnego są jednym z najpotężniejszych narzędzi dla posiadaczy praw we wszystkich państwach członkowskich.

5. Ponieważ pirat, którego działalność została zakłócona przez zawieszenie jednego serwera, szybko przełączy się na inny, dostawcy usług hostingowych powinni zostać zobowiązani do wprowadzenia obowiązków Know-YourBusiness-Customer.

6. Kryteria decydujące o skuteczności rekomendacji powinny być wymienione w załączniku do dokumentu. Na przestrzeni lat sektor zdobył znaczną wiedzę specjalistyczną w zakresie analizowania trendów pirackich, którą mamy nadzieję podzielić się z innymi.

7. Ustalenie konkretnego okresu, po upływie którego Komisja Europejska ma na podstawie faktów i danych zdecydować, czy wprowadzić wiążące zasady. Zachęciłoby to pośredników internetowych do wprowadzenia skutecznych środków ograniczających piractwo raczej wcześniej niż później i do lepszej współpracy z sektorem treści.
 

Koalicja i jej członkowie pozostają do dyspozycji, aby spotykać się i omawiać wszelkie poruszone kwestie oraz zachęcać Komisję do skutecznego zwalczania wszelkich form piractwa.


Źródło: europeanvodcoalition.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...