reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ zadowolony z zamknięcia Extreme-down

dodano: 2023-02-15 09:52 | aktualizacja: 2023-02-15 12:57
autor: HP | źródło: ACE

Extreme Down strona piracka 360px Koalicja antypiracka Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki (ACE) potwierdziła, że ​​zamknęła drugą najpopularniejszą we Francji nielegalną witrynę do przesyłania strumieniowego i bezpośredniego pobierania filmów: Extreme-down.com, która teraz jest już przekierowana na witrynę ACE. Działają jeszcze inne strony tego pirackiego dostawcy filmów, np. algierska. Canal+ jest bardzo zadowolony z zamknięcia Extreme-down.

Extreme Down
Extreme Down piracka strona ACE 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ACE zidentyfikowało operatora w Houmt Souk na Dżerbie w Tunezji.
ACE zwróciło się do operatora, który następnie zaprzestał nielegalnej działalności i przeniósł wszystkie domeny do ACE. Mowa m.in od domenach Extreme-Down.in, Extreme-Down.io i Extreme-Down.info. Domeny przekierowują teraz do strony „Oglądaj legalnie” w witrynie ACE. Usługa jeszcze w 2022 roku miała blisko 15 mln odwiedzających każdego miesiąca.

Po zaatakowaniu we francuskich sądach przez firmy filmowe, zablokowaniu przez francuskich dostawców usług internetowych, a następnie usunięciu z indeksu przez Google, nielegalna strona streamingowa/DDL Extreme-Down traciła domenę po domenie, starając się pozostać w grze. Kończąc 15 lat działalności pirackiej witryny, Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) zamknął witrynę Extreme-down.com po misji w Afryce, ale działa jeszcze domena Extreme-down.al

- Dzięki szybko rozwijającej się globalnej sieci ACE, jesteśmy w lepszej niż kiedykolwiek pozycji, aby podejmować zdecydowane działania przeciwko nielegalnym operatorom pirackim na wszystkich rynkach na całym świecie

- oświadczył Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i szef globalnej ochrony treści w Motion Picture Association i szef ACE.


Extreme-down oferowało dużą bibliotekę seriali i filmów w wersji francuskiej i oryginalnej; policzyliśmy ponad 40 000 odcinków filmów i seriali telewizyjnych, które miały wpływ na członków ACE. Witryna była popularna nie tylko we Francji, ale we wszystkich krajach francuskojęzycznych: Belgii, Kanadzie, Szwajcarii, w Afryce frankofońskiej, a nawet na Nowej Kaledonii. Ta biblioteka lewych filmów jest teraz zamknięta, choć Extreme-Down długo był zdeterminowany, aby pozostać na rynku i radził sobie całkiem dobrze do grudnia 2022 r. Potem nagle, bez ostrzeżenia, ani sugestii ponownego zablokowania, platforma zniknęła. 

Francuscy dostawcy kanałów telewizyjnych premium i członkowie ACE, w tym Canal+ i France Télévisions ściśle współpracowali z ACE i władzami lokalnymi w ramach tej akcji.

- Grupa CANAL+ od lat walczy z piractwem treści i jako członek ACE jesteśmy szczególnie zadowoleni z usunięcia tej osławionej nielegalnej strony internetowej 

- powiedziała Celine Boyer, Global Head of Content Protection w CANAL+ Group.

- Usunięcie tej witryny to ogromny sukces w ochronie posiadaczy praw w krajach francuskojęzycznych.

- Nie można przecenić szkodliwych skutków piractwa, zwłaszcza dla globalnej publicznej spółki medialnej, takiej jak nasza

- dodała Nathalie Bobineau, wiceprezes ds. rozwoju międzynarodowego we France Televisions.

- Podziwiamy wysiłki ACE w ich walce o obronę praw autorskich i pomyślne zakończenie pirackiej operacji na taką skalę. ACE jest obecnie jedyną organizacją zdolną do potężnego i skutecznego wsparcia naszej nieustannej walki z piractwem na całym świecie i będziemy kontynuować współpracę z ACE w celu zwalczania nielegalnych operacji zagrażających legalnym twórcom treści. 

Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...