reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Prawdziwe zbrodnie w marcu w stacji CBS Reality

dodano: 2023-02-22 23:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo W marcu br. kanał telewizyjny CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię” i „Geneza seryjnego mordercy” (sezon 1.).

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2023 roku w ofercie kanału CBS Reality:

W marcu br. kanał CBS Reality zaprasza widzów na premiery dwóch programów o prawdziwych zbrodniach. Na początku miesiąca na antenie pojawi się pełnometrażowy dokument „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię”. Film opowiada o zbrodni, medialnym śledztwie i najgłośniejszej pomyłce wymiaru sprawiedliwości w brytyjskiej historii kryminalnej. Bohaterami programu są Paul Britton - psycholog sądowy i profiler pracujący nad sprawą, Gary Copson - emerytowany komendant policji metropolitalnej, oraz Colin Stagg - mężczyzna oskarżony i uwięziony za przestępstwo, którego nie popełnił. Drugą marcową premierą o prawdziwych zbrodniach będzie seria „Geneza seryjnego mordercy”, w której doktor Bryanna Fox, psycholożka kryminalna i była agentka Federal Bureau of Investigation (FBI), przeanalizuje genezę seryjnego mordercy. Na premiery stacja zaprasza od niedzieli, 5 marca br.

W niedzielę, 5 marca br. o godzinie 21:00 na antenie kanału CBS Reality swoją premierę będzie mieć dokument „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię”, ukazujący kulisy jednej z najgłośniejszych zbrodni, jakie popełniono w Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich 30 lat - morderstwa Rachel Nickell.

15 lipca 1992 roku na Wimbledon Common w Londynie doszło do zbrodni. Rachel, młoda matka, spacerowała ze swoim dwuletnim synem, gdy została brutalnie napadnięta. Morderca zaskoczył kobietę, zadał jej wiele ciosów ostrym narzędziem i wykorzystał. Syn Nickell przeżył atak. Po odkryciu ciała ofiary policja rozpoczęła śledztwo i zaangażowała do niego m.in. Paula Brittona - psychologa kryminalnego i profilera. W sprawie śmierci Rachel przesłuchano ponad 30 mężczyzn, ale to jeden zwrócił szczególną uwagę policji. Był nim Colin Stagg, stały bywalec parku Wimbledon Common. Śledczy postanowili zastawić na niego pułapkę.

Śmierć Rachel Nickell odbiła się szerokim echem w brytyjskich mediach i policja znalazła się pod ogromną presją - musieli znaleźć mordercę. Colin Stagg wydawał się być idealnym podejrzanym, ale czy na pewno?

Jak czytamy w komunikacie, w programie Paul Britton, który do tej pory unikał wypowiadania się publicznie na temat tej zbrodni, wreszcie przerywa milczenie. Z serii wywiadów wyłania się o wiele bardziej złożona historia tego głośnego śledztwa i najgłośniejszej pomyłki wymiaru sprawiedliwości w brytyjskiej historii kryminalnej, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Obok Paula Brittona, udzielającego swojego pierwszego w życiu wywiadu, w programie pojawią się także emerytowany komendant policji metropolitalnej, Gary Copson, a także sam Colin Stagg.

Premiera dokumentu „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię” odbędzie się w niedzielę, 5 marca br. o godzinie 21:00 na kanale CBS Reality.

Z kolei w poniedziałek, 6 marca br. o godzinie 21:00 na antenie stacji CBS Reality pojawi się seria o prawdziwych zbrodniach „Geneza seryjnego mordercy”, w której doktor Bryanna Fox, psycholożka kryminalna i była agentka Federal Bureau of Investigation, przy użyciu profilowania kryminalistycznego opartego o materiał dowodowy („Evidence Based Profiling”, „EBP”) przeanalizuje genezę seryjnego mordercy.

W programie doktor Bryanna Fox będzie identyfikować i badać zachowania z dzieciństwa i dojrzewania mogące mieć wpływ na dorosłe życie przestępcy - stopniowe przesuwanie granic i porzucenie zasad moralnych, które doprowadziły go do punktu kulminacyjnego - popełnienia pierwszego i kolejnych morderstw. Postawi również pytania dotyczące behawioralnych sygnałów alarmowych, dzięki którym można było zapobiec zbrodniom.

Przy wykorzystaniu „Evidence Based Profiling” i „Violent Criminal Apprehension Program” („VICAP”, baza danych „Programu Ścigania Brutalnych Przestępców Federal Bureau of Investigation”) doktor Bryanna Fox prześledzi w jaki sposób i z jakich powodów doszło do popełnienia zbrodni oraz jakie czynniki zewnętrzne, zachowania mordercy i wczesne przejawy psychopatii do tego doprowadziły. Przedstawi również spojrzenie na to, jak powyższe informacje korelują z danymi znajdującymi się w zasobach służących do wykrywania przestępstw, wykorzystywanych dziś przez detektywów.

Oprócz byłej agentki Federal Bureau of Investigation, w programie pojawią się także inni eksperci, którzy przedstawią widzom oparte na własnych doświadczeniach dane, informacje i fakty.

Premiera serii o prawdziwych zbrodniach „Geneza seryjnego mordercy” odbędzie się w poniedziałek, 6 marca br. o godzinie 21:00 na kanale CBS Reality. Kolejne odcinki emitowane będą od poniedziałku do piątku o godzinie 21:00 (do piątku, 17 marca br.) (więcej tutaj).
 
Bryanna Fox w programie „Geneza seryjnego mordercy”, foto: AMC Networks International
Bryanna Fox w programie „Geneza seryjnego mordercy”, foto: AMC Networks International
Bryanna Fox w programie „Geneza seryjnego mordercy”, foto: AMC Networks International
Bryanna Fox w programie „Geneza seryjnego mordercy”, foto: AMC Networks International
Colin Stagg i Paul Britton w programie „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię”, foto: AMC Networks International
Colin Stagg i Paul Britton w programie „Morderstwo, które zmieniło Wielką Brytanię”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...