reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 38°E?

dodano: 2023-02-25 19:08 | aktualizacja: 2024-03-24 10:02
autor: Rafał Olchowik | źródło: satkurier.pl

Paksat 1R - 38E Pozycja orbitalna 38° długości geograficznej wschodniej jest wykorzystywana przez Pakistan na potrzeby własnego systemu łączności satelitarnej. Pokrycie w pasmach C i Ku obejmuje ponad 75 krajów Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu i południowo-wschodniej Azji i Pacyfiku. Operator satelitarny Paksat obsługuje wielu klientów regionalnych, w tym nadawców telewizyjnych, firmy telekomunikacyjne, dostawców usług internetowych i szerokopasmowych, a także organizacje rządowe.

paksat.com.pk
Paksat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Pakistańska telewizja FTA
Jeśli ktoś lubi oglądać stacje telewizyjne z Pakistanu, to powinien rozważyć odbiór satelitarny z pozycji 38°E. Jednak trzeba zaznaczyć, że w Polsce sygnał z Paksat-1R jest bardzo słaby i potrzebna jest duża antena satelitarna - przynajmniej 270 cm, a najlepiej większa. Dochodzi jeszcze zakup konwertera na pasmo C i skonfigurowanie zestawu na odbiór tego pasma w zakresie częstotliwości 3,4 - 4,2 GHz.

Spełnienie powyższych wymagań pozwoli odbierać około 200 nieszyfrowanych stacji telewizyjnych z Pakistanu. Oferta jest bardzo zróżnicowana i obejmuje przede wszystkim kanały państwowe i prywatne w języku urdu - najczęściej używanym i rozumianym przez większość mieszkańców Pakistanu. Do wyboru są kanały w kategoriach film, rozrywka, muzyka, dzieci, informacje, religia, styl i moda czy sport. Ponadto można odebrać po kilka kanałów regionalnych w takich językach, jak pendżabski, paszto, sindhi, kaszmirski, gudżarati, beludżi, brahui i saraiki. Nadawcy oferują nieograniczoną rozrywkę pakistańskiej produkcji, popularne seriale i filmy. Każdy liczący się nadawca ma przynajmniej jeden własny kanał informacyjny.

Największe firmy nadawcze to PTV Network (PTV National, PTV Home, PTV News, PTV Global, PTV Sports), HUM Network (Hum TV, Hum Pashto, Hum News, Hum Masala, Hum Sitaray, Hum MENA), Apna Network (Apna Channel, 8XM, Abb Takk News, Jalwa TV) i Express Media Group (Express Entertainment, Express Music, Express News). Ciekawe są pojedyncze kanały, takie jak Neo News, Geo TV, SAB TV, Filmazia, Fast Sports, A Sports, KTN, Aur Life, AAJ Entertanment, Play TV Entertainment, ATV Pakistan i wiele innych.

 
PTV Home jest pierwszą, publiczną stacją telewizyjną z portfolio Pakistan Television Corporation. Każdego dnia kanał prezentuje pakistańską rozrywkę dla całej rodziny z ostatnich 50 lat. Pakistan wkroczył w erę nadawania programów telewizyjnych w 1964 roku z pilotażową stacją TV, założoną w Lahore, skąd po raz pierwszy nadano transmisję w czerni i bieli. Od 1967 r. powstawały kolejne centra telewizyjne PTV w kluczowych miastach kraju. Dziś PTV Home dzieli się na dwie wersje - naziemną i satelitarną. Ta druga jest okrojona z treści sportowych na żywo.
Aaj News przekazuje relacje informacyjne z całego Pakistanu. Uruchomiony 23 marca 2005 r. Aaj News od ponad 15 lat utrzymuje swoją wiarygodność i standard bezstronnego przekazywania wiadomości. Oferuje obszerne relacje na tematy polityczne i społeczne oraz wiadomości z całego świata we współpracy z partnerami z ponad 100 krajów. Jego właściciel Business Recorder Group to jeden z najbardziej znaczących koncernów medialnych w Pakistanie, który w ciągu 40 lat swojej historii odniósł ogromny sukces i cieszy się pozycją lidera we wszystkich swoich przedsięwzięciach. Business Recorder to niezwykle wiarygodna i bez wątpienia najbardziej szanowana gazeta finansowa i biznesowa w kraju.
Aaj Entertainment działa od 1 grudnia 2015 roku i jest drugim kanałem Business Recorder Group. Ten akurat skupia się na lokalnych i międzynarodowych treściach, przedstawiając wartości kulturowe i dając rodzinną rozrywkę. Jego cechą charakterystyczną jest produkcja i emisja pakistańskich dramatów, telenowel, programów lifestylowych i rozrywkowych. Ramówka jest tak przygotowana, by oferta była ciekawa i inspirowała wszystkie środowiska w Pakistanie.
Play TV Entertainment to kanał lifestylowo-rozrywkowy dla młodzieży. Celem jest angażować młodych ludzi do działania, dostarczać informacje, dzielić się nowymi perspektywami i inspirować zmiany. Kanał zatrudnia reżyserów przy produkcji programów z całego świata, a każdy z nich ma unikalną wizję, przekładającą się na innowacyjne i mocne programy - od komedii przez talk-show po występy na żywo z udziałem znanych i mniej znanych artystów. Programy pozostają zgodne z interesami dzisiejszej młodzieży, która stanowi ponad połowę populacji kraju.
ATV Pakistan jest obsługiwany przez spółkę Shalimar Recording & Broadcasting Company Limited (SRBC). To największy, prywatny kanał telewizji naziemnej w Pakistanie, działający od 1 maja 2005 roku. Ma drugą co do wielkości oglądalność w kraju, zaraz po PTV Home. Ramówka składa się z dramatów, muzyki, mody, showbiznesu, publicystyki i rolnictwa - tak dobrane tematy mają na celu zaspokojenie różnych gustów rozrywkowych i potrzeb informacyjnych widzów.
Aur Life to jeden z kilku kanałów Aur TV Network. Firma specjalizuje się w informacjach i rozrywce i jej celem jest odmłodzenie przemysłu medialnego w Pakistanie poprzez wzmocnienie pozycji młodzieży. Słowo "aur" z języka urdu oznacza przede wszystkim "więcej". W ten sposób przedstawia nieskończony strumień wydarzeń, pomysłów, tematów i koncepcji. W Aur Life można znaleźć programy dla wszystkich grup wiekowych.
Express Entertainment jest kanałem dla całej rodziny, prowadzonym przez Express Media Group. W ramówce szczypta mocnych dramatów, śmiesznych sitcomów i trzymających w napięciu thrillerów. Stacja emituje też własne programy rozrywkowe i lifestylowe. Siostrzana stacja nosi nazwę Express News i skupia się na informacjach.
Filmazia Pashto działa w oparciu o prezentowanie filmów wyłącznie w języku paszto. Istnieje kilka kanałów marki Filmazia, które koncentrują się na lokalnych i międzynarodowej produkcji, zwłaszcza tureckiej, indysjkiej, rosyjskiej czy koreańskiej. Pierwszy kanał, który nadaje pakistańskie filmy wyprodukowane przez Lollywood.
TvOne Pakistan to ogólny kanał rozrywkowy dla całej rodziny, nastawiony na dostarczanie wysokiej jakości rozrywki telewizyjnej. Stacja emituje dramaty, sitcomy, opery mydlane i rozrywkowe show - wiele treści jest wyświetlanych w formie premiery telewizyjnej. Kanał został uruchomiony 15 wrzesnia 2005 r., a jego siedziba znajduje się w Karaczi, stolicy prowincji Sindh w Pakistanie.
8XM to kanał muzyczny, nadawany od lipca 2011 roku. Codziennie oferuje porcję muzyki w różnych gatunkach, starą i nową, piosenki z Bollywood, Lollywood i Hollywood. Bawi również słuchaczy dowcipami z bajek animowanych oraz transmituje koncerty na żywo. 8XM to jeden z najbardziej znanych kanałów muzycznych Pakistanu z licencjonowanymi treściami w 100%. Jego żałożycielem jest koncern APNA Network.
Discover Pakistan jest pierwszą telewizją satelitarną, poświęconą turystyce w Pakistanie. Kanał został uruchomiony 23 marca 2021 roku, aby pokazywać cuda natury i malownicze krajobrazy Pakistanu, zapierające dech w piersiach doliny, szereg naturalnych jezior, plaż i bogatą historię. Dzięki wysokiej jakości treściom jest na dobrej drodze, aby wyznaczać nowe trendy w lokalnej branży medialnej i odegrać szczególną rolę w zakresie globalnego postrzegania kraju.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Jak odbierać kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...