reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zamknięto piracki serwis Shahed4U

dodano: 2023-02-27 12:01
autor: Dr. Hack | źródło: ACE

Shahid4U piracki serwis piractwo 360px Koalicja antypiracka ACE (The Alliance for Creativity and Entertainment - Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki ) odniosła przełomowe zwycięstwo dla właścicieli treści przy współpracy z władzami egipskimi w celu zamknięcia największej pirackiej sieci w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA). Zlikwidowano działającą od co najmniej 2015 r. piracką sieć witryn Shahed4U mającą siedziby w Aleksandrii i Kairze w Egipcie. Ponad 25 proc. ruchu pochodziło z Egiptu, a reszta z Arabii Saudyjskiej, Algierii, Turcji i Jordanii.

Shahid4U
Shahid4U piracki serwis piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Shahed4U zaoferował łącznie 68 000 pirackich tytułów seriali telewizyjnych i 18 700 tytułów filmowych, które mają wpływ na wszystkich członków ACE i innych lokalnych twórców treści. Usługa przyciągnęła oszałamiającą liczbę 155 mln odwiedzin miesięcznie (wszystkie domeny łącznie), co jest kamieniem milowym dla ACE jako największego usunięcia w historii MENA.

Według stanu na luty 2022 r. piracka sieć witryn Shahed4U obejmował ponad 118 domen i wiele witryn o podobnych nazwach, które ściągały piracki ruch użytkowników z krajów arabskich.

Wraz z niedawnymi zamknięciami stron pirackich Egybest i MyCima, akcja przeciwko Shahed4U oznacza zamknięcie trzech czołowych sieci pirackich w regionie MENA i krajach arabskojęzycznych na całym świecie.

- Ta fala bezprecedensowych działań ACE w regionie MENA podkreśla nasz stale rosnący globalny zasięg i nasze rozwijające się relacje z organami ścigania i lokalnym przemysłem na całym świecie

- powiedział Charles Rivkin, prezes i dyrektor generalny Motion Picture Association oraz przewodniczący ACE.

- Rozwijanie i pogłębianie tych lokalnych i regionalnych powiązań, opierając się na wieloletnim doświadczeniu MPA w zwalczaniu piractwa, jest podstawą globalnego celu ACE, jakim jest wyeliminowanie nielegalnej dystrybucji treści i ochrona legalnego rynku dla twórców treści.


Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i szef globalnej ochrony treści w MPA i szef ACE, powiedział, że jest wdzięczny władzom Egiptu za wsparcie, które pomogło w wyeliminowaniu tych długotrwałych nielegalnych sieci.

- Dzięki tej ostatniej akcji ACE zadało ogromny cios nielegalnym operatorom i jeszcze bardziej wzmocniło nasze zaangażowanie w zamykanie pirackich operatorów na całym świecie – oświadczył.

- Linia trendu jest jasna: czynimy solidne postępy w ochronie legalnego rynku kreatywnego i wysyłamy jasny sygnał do dużych operatorów pirackich, że wasze dni są policzone.


ACE ściśle współpracowało z firmami medialnymi OSN i MBC z MENA w sprawie usunięcia Shahed4U.

 

Źródło: alliance4creativity.com  gulfnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...