reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange będzie sprzedawał usługi OneWeb

dodano: 2023-03-08 11:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/Orange

Oneweb LEO Orange satelita usługa-360px Operator OneWeb - firma zajmująca się komunikacją satelitarną na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), oraz spółka Orange SA - francuski operator telekomunikacyjny podpisały umowę dystrybucyjną w celu rozszerzenia usług łączności od OneWeb w Europie, Afryce, Ameryce Łacińskiej i innych regionach świata. Ta wiadomość pojawia się, gdy rządy na całym świecie traktują priorytetowo rozwój sieci infrastruktury cyfrowej po Covid-19. Przypomnijmy, że informacja na dzień przed startem rakiety Falcon 9 z 40 satelitami OneWeb.

OneWeb
orange oneweb satelita Internet fot OneWeb 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Internet satelitarny OneWeb w ofercie Orange

Dzięki temu partnerstwu Orange zaoferuje wzbogaconą łączność, integrując technologię OneWeb LEO, klientom korporacyjnym i operatorom telekomunikacyjnym w różnych regionach świata. Technologia OneWeb LEO uzupełni zatem istniejące usługi i umożliwi połączenie z trudno dostępnymi obszarami, które wcześniej nie mogły być obsługiwane przy zwiększonym opóźnieniu Internetu. Wysokiej jakości usługi OneWeb dla użytkowników końcowych o małych opóźnieniach zwiększą zadowolenie użytkowników i umożliwią nowe aplikacje i usługi OTT.

Inne korzyści wynikające z tego partnerstwa obejmują również zwiększoną odporność i zasięg geograficzny rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz łączność typu backhauling w odległych lokalizacjach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i poza nią. Dzięki technologii OneWeb Orange zaoferuje szereg rozwiązań wieloorbitalnych, uzupełniając nasze czterdziestoletnie doświadczenie w łączności satelitarnej, z korzyścią dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

- To ekscytujące partnerstwo, które pomoże ulepszyć i rozszerzyć globalną łączność 

-  powiedział Neil Masterson, dyrektor generalny OneWeb.

- Wiodąca pozycja Orange na kilku kontynentach, w połączeniu z unikalną siecią OneWeb i technologią LEO, pomoże zlikwidować przepaści cyfrowe i zapewnić dostęp do wydajnego, wysokiej jakości i niezawodnego szerokopasmowego Internetu klientom w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i innych lokalizacjach na całym świecie.

- W Orange wierzymy, że technologia satelitarna jest obiecującą i komplementarną technologią, prezentującą wiele najnowszych innowacji, które przyniosą korzyści przedsiębiorstwom na całym świecie i przyspieszą integrację cyfrową populacji w naszych spółkach zależnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie

- wyjaśnił Jean-Louis Le Roux, wiceprezes wykonawczy Orange International Networks Infrastructures & Services.

- Jesteśmy zatem zachwyceni współpracą z OneWeb, ponieważ pozwoli nam to na dalsze wdrażanie wysokiej jakości sieci we wszystkich niedostatecznie obsługiwanych częściach świata.

- Nasi klienci, od międzynarodowych korporacji, przez przedsiębiorstwa, rządy po organizacje pozarządowe, będą mieli dostęp do pionierskiej sieci satelitarnej OneWeb

- dodała Anne-Marie Thiollet, zastępca wiceprezesa ds. produktów i marketingu w Orange Business.

- To rozwiązanie o dużej szybkości i niskich opóźnieniach skutecznie uzupełni istniejące portfolio Orange Business, zapewniając naszym klientom dostęp do ich aplikacji w dowolnym czasie i miejscu, zapewniając odpowiednią jakość usług, aby sprostać ich wymaganiom biznesowym.


Źródło: oneweb.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...