reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Orange będzie sprzedawał usługi OneWeb

dodano: 2023-03-08 11:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/Orange

Oneweb LEO Orange satelita usługa-360px Operator OneWeb - firma zajmująca się komunikacją satelitarną na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO), oraz spółka Orange SA - francuski operator telekomunikacyjny podpisały umowę dystrybucyjną w celu rozszerzenia usług łączności od OneWeb w Europie, Afryce, Ameryce Łacińskiej i innych regionach świata. Ta wiadomość pojawia się, gdy rządy na całym świecie traktują priorytetowo rozwój sieci infrastruktury cyfrowej po Covid-19. Przypomnijmy, że informacja na dzień przed startem rakiety Falcon 9 z 40 satelitami OneWeb.

OneWeb
orange oneweb satelita Internet fot OneWeb 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Internet satelitarny OneWeb w ofercie Orange

Dzięki temu partnerstwu Orange zaoferuje wzbogaconą łączność, integrując technologię OneWeb LEO, klientom korporacyjnym i operatorom telekomunikacyjnym w różnych regionach świata. Technologia OneWeb LEO uzupełni zatem istniejące usługi i umożliwi połączenie z trudno dostępnymi obszarami, które wcześniej nie mogły być obsługiwane przy zwiększonym opóźnieniu Internetu. Wysokiej jakości usługi OneWeb dla użytkowników końcowych o małych opóźnieniach zwiększą zadowolenie użytkowników i umożliwią nowe aplikacje i usługi OTT.

Inne korzyści wynikające z tego partnerstwa obejmują również zwiększoną odporność i zasięg geograficzny rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz łączność typu backhauling w odległych lokalizacjach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i poza nią. Dzięki technologii OneWeb Orange zaoferuje szereg rozwiązań wieloorbitalnych, uzupełniając nasze czterdziestoletnie doświadczenie w łączności satelitarnej, z korzyścią dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług internetowych.

- To ekscytujące partnerstwo, które pomoże ulepszyć i rozszerzyć globalną łączność 

-  powiedział Neil Masterson, dyrektor generalny OneWeb.

- Wiodąca pozycja Orange na kilku kontynentach, w połączeniu z unikalną siecią OneWeb i technologią LEO, pomoże zlikwidować przepaści cyfrowe i zapewnić dostęp do wydajnego, wysokiej jakości i niezawodnego szerokopasmowego Internetu klientom w Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce i innych lokalizacjach na całym świecie.

- W Orange wierzymy, że technologia satelitarna jest obiecującą i komplementarną technologią, prezentującą wiele najnowszych innowacji, które przyniosą korzyści przedsiębiorstwom na całym świecie i przyspieszą integrację cyfrową populacji w naszych spółkach zależnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie

- wyjaśnił Jean-Louis Le Roux, wiceprezes wykonawczy Orange International Networks Infrastructures & Services.

- Jesteśmy zatem zachwyceni współpracą z OneWeb, ponieważ pozwoli nam to na dalsze wdrażanie wysokiej jakości sieci we wszystkich niedostatecznie obsługiwanych częściach świata.

- Nasi klienci, od międzynarodowych korporacji, przez przedsiębiorstwa, rządy po organizacje pozarządowe, będą mieli dostęp do pionierskiej sieci satelitarnej OneWeb

- dodała Anne-Marie Thiollet, zastępca wiceprezesa ds. produktów i marketingu w Orange Business.

- To rozwiązanie o dużej szybkości i niskich opóźnieniach skutecznie uzupełni istniejące portfolio Orange Business, zapewniając naszym klientom dostęp do ich aplikacji w dowolnym czasie i miejscu, zapewniając odpowiednią jakość usług, aby sprostać ich wymaganiom biznesowym.


Źródło: oneweb.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...