reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Ciemna strona świata” 3 w National Geographic

dodano: 2023-03-09 16:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

National Geographic „Ciemna strona świata” W niedzielę, 19 marca br. o godz. 21:00 na kanale National Geographic wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 3. sezonu amerykańskiego programu „Ciemna strona świata” („Trafficked With Mariana Van Zeller”). Jego gospodynią jest dziennikarka śledcza Mariana van Zeller. Wcześniejsze odcinki tego programu mogą obecnie oglądać widzowie stacji Nat Geo People.

National Geographic „Ciemna strona świata”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kto i dlaczego decyduje się na zakup ludzkich organów? W jaki sposób nielegalna ropa napędza grupy terrorystyczne na całym świecie? Ile są w stanie zarobić oszuści kryptowalutowi? Na te i na wiele innych pytań w programie „Ciemna strona świata” odpowie Mariana van Zeller - dziennikarka śledcza, która od lat wnika do struktur przestępczych, by pokazać działania najgroźniejszych ludzi na Ziemi. Premiera trzeciego sezonu tej serii dokumentalnej odbędzie się w niedzielę, 19 marca br. o godzinie 21:00 na kanale National Geographic.

Mariana van Zeller rozpoczynała karierę jako korespondentka w Nowym Jorku, gdzie już w pierwszych tygodniach pracy musiała sprostać poważnemu wyzwaniu relacjonując zamachy na World Trade Center z 11 września 2001 roku. W kolejnych latach dziennikarka badała takie zagadnienia, jak handel ludźmi czy nielegalny obrót bronią.

Na kanale National Geographic w dziesięcioodcinkowej serii dokumentalnej „Ciemna strona świata” Mariana van Zeller bada funkcjonowanie najniebezpieczniejszych obszarów czarnego rynku. Aby lepiej zrozumieć, jak działa podziemny świat, reporterka zdobywa zaufanie najważniejszych graczy czarnego biznesu, by przeprowadzić z nimi anonimowe wywiady. Dzięki tej pracy widzowie mają okazję, by zajrzeć do świata, który dla większości ludzi jawi się jako niedostępny i tajemniczy.

Każdy epizod „Ciemnej strony świata” poświęcony jest oddzielnemu obszarowi czarnego rynku. W najnowszym sezonie Mariana van Zeller m.in. podąża łańcuchem dostaw MDMA (ecstasy), docierając do narkotykowego epicentrum w Holandii. Reporterka podejmuje także śledztwo dotyczące procederu zwanego turystyką transplantacyjną - zamożni zdesperowani pacjenci wyjeżdżają do słabiej rozwiniętych krajów, by tam poszukać dawcy. Niewielkie ryzyko wykrycia procederu w połączeniu z biedą sprawia, że decyduje się na niego wiele osób.

Premiera pierwszego odcinka nowego sezonu serii „Ciemna strona świata” odbędzie się w niedzielę, 19 marca br. o godzinie 21:00 na kanale National Geographic (więcej tutaj).
 
Mariana van Zeller w programie „Ciemna strona świata”, foto: National Geographic
Mariana van Zeller w programie „Ciemna strona świata”, foto: National Geographic


„Ciemna strona świata” - sezon 3., emisja w niedziele (od 19 marca 2023 roku) o godz. 21:00 na kanale National Geographic. Wcześniejsze odcinki tego programu mogą obecnie oglądać widzowie stacji Nat Geo People.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...