reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

History: Łukasz Kazek rusza w Polskę

dodano: 2023-03-11 11:58 | aktualizacja: 2023-03-12 10:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” Łukasz Kazek z kanału History Hiking w serwisie YouTube, prowadzący w stacji History program „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, przeprowadzi pod patronatem kanału History serię spotkań dla pasjonatów historii. W trakcie spotkań Łukasz Kazek rzuci więcej światła na tematy poruszane w programie „Dolny Śląsk: zaginione skarby”, odkryje nowe zagadki związane z historią, a także opowie o kulisach powstawania programu. Najbliższe spotkania odbędą się w sobotę, 11 marca br. w Bielsku-Białej (Chrześcijański Ośrodek Edukacji i Kultury) oraz w piątek, 17 marca br. w Świdnicy (Miejska Biblioteka Publiczna).

History „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łukasz Kazek znany jest widzom telewizji History jako prowadzący program „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”.
Jest to lokalna produkcja History, która opowiada o tajemnicach dotyczących złota III Rzeszy ukrytego na Dolnym Śląsku, jednym z najbardziej tajemniczych i przepełnionych historią regionów Polski. W tej trzyodcinkowej serii Łukasz Kazek przemierza Dolny Śląsk w poszukiwaniu ukrytych skarbów i spróbuje znaleźć odpowiedzi na pytania, które spędzają sen z powiek nawet najbardziej wytrawnym znawcom historii.

- Na spotkaniach będę opowiadał o ukrywaniu poniemieckich depozytów na Dolnym Śląsku, tajemnicach, które skrywają ludzie, ostatnich żyjących świadkach z okresu II wojny światowej. Planuję także zaprezentować niezwykłe artefakty z odnalezionych po wojnie niemieckich schowków i skrytek oraz opowiedzieć, jak wyglądał proces ich ukrycia. W swojej pracy mam okazję spotykać się i rozmawiać z nimi, opowiadają mi niezwykłe historie, których nie wyjawili nawet swoim dzieciom i wnukom. Niektórzy chcą odnaleźć te skarby lub szukają wspomnień.  Wiele wątków, które udało nam się poruszyć w programie History znalazło swoje fascynujące rozwinięcie już po emisji i o tym także chciałbym opowiedzieć naszym gościom

- zdradza Łukasz Kazek.

- W ramach projektu stworzonego pod patronatem telewizji History Channel odbędzie się seria spotkań dla osób, nie tylko zainteresowanych samą historią, ale przede wszystkim tym, jak Łukasz o niej opowiada.  Dla niego najważniejsze są historie ludzi. Opowiada o losach konkretnych osób, robiąc to w unikalny i niepowtarzalny sposób - tak, jak tylko on potrafi. To właśnie sprawia, że spotkania z nim są wyjątkowe i dlatego jesteśmy szczęśliwi, że Łukasz Kazek jest częścią ekipy History Channel.

- mówi Agnieszka Kubiak, dyrektorka do spraw lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.


Najbliższe spotkania z Łukaszem Kazkiem odbędą się w sobotę, 11 marca br. o godzinie 16:00 w Chrześcijańskim Ośrodku Edukacji i Kultury w Bielsku-Białej oraz w piątek, 17 marca br. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

Łukasz Kazek jest dziennikarzem, autorem książek, prezenterem telewizyjnym, popularyzatorem historii na platformie YouTube oraz prowadzącym program „Dolny Śląsk: Zaginione skarby” w telewizji History. Jak czytamy w opisie, opowiada o prawdziwych i ludzkich historiach, robiąc to w charakterystyczny dla siebie wyjątkowy i niepowtarzalny sposób (więcej tutaj).
 
Łukasz Kazek w programie „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks
Łukasz Kazek w programie „Dolny Śląsk: Zaginione skarby”, foto: A+E Networks


„Dolny Śląsk: Zaginione skarby” - emisja na kanale History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...