reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Europejscy nadawcy z zadowoleniem przyjmują traktat antypiracki

dodano: 2023-03-15 11:08
autor: HP | źródło: ACT/EBU

EBU European Broadcasting Union Europejska Unia Nadawców Europejscy nadawcy, za pośrednictwem Stowarzyszenia Telewizji Komercyjnych i Usług Wideo na Żądanie w Europie (ACT) oraz Europejskiej Unii Nadawców (EBU), które reprezentują zarówno nadawców komercyjnych, jak i publicznych, a także operatorów usług wideo w serwisie, z zadowoleniem przyjęli zobowiązanie państw członkowskich WIPO do sfinalizowania prac nad Traktatem o organizacjach nadawczych WIPO.

EBU
EBU Positon paperpiractwo globalne 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ochrona nadawców przed nielegalnymi działaniami nigdy nie była ważniejsza: globalne piractwo znacznie podważa wartość komercyjną i eksploatację treści na żywo i treści premium – deklarują.

- Treści te są głównym filarem (re-)finansowania i przekazywania środków przez media, dlatego muszą one mieć możliwość szybkiego i skutecznego działania w celu zwalczania piractwa na całym świecie.


Nadawcy twierdzą, że przyjęcie traktatu WIPO o organizacjach nadawczych zharmonizowałoby ochronę przyznaną organizacjom nadawczym poprzez ustanowienie minimalnych standardów na poziomie międzynarodowym.

Byłby to skuteczny instrument antypiracki do ochrony sygnałów z programami w skali globalnej.

- Drugi poprawiony projekt tekstu Traktatu o organizacjach nadawczych WIPO (SCCR/43/3) jako taki jest zrównoważonym instrumentem mającym na celu ochronę sygnału będącego nośnikiem programu – stwierdzają.

- Zmiany wprowadzone do tekstu pozwalają na wspólne rozumienie zakresu ochrony i uwzględniają różne tradycje prawne, aby zapewnić skuteczne narzędzia do walki z piractwem, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.


Sygnatariusze są zdania, że ​​drugi poprawiony projekt tekstu Traktatu o organizacjach nadawczych WIPO zawiera zasady niezbędne do ochrony prawnej sygnałów będących nośnikami programów; a zatem mogłaby służyć jako podstawa do sfinalizowania tekstu Traktatu o organizacjach nadawczych WIPO w celu zwołania Konferencji Dyplomatycznej w celu przyjęcia tego traktatu.

W tym kontekście apel do państw członkowskich WIPO, aby (i) osiągnęły konsensus w kluczowych nierozstrzygniętych kwestiach – w razie potrzeby – sfinalizowania drugiego poprawionego projektu tekstu Traktatu o organizacjach nadawczych WIPO na specjalnych spotkaniach oraz (ii) zaleciły Zgromadzenie Ogólne WIPO o zwołanie Konferencji Dyplomatycznej w celu przyjęcia Traktatu o organizacjach nadawczych WIPO.

- ACT i EBU oraz ich członkowie korzystają z tej okazji, aby podziękować moderatorom i Sekretariatowi WIPO za ich pracę i pozostają zobowiązani do wspierania WIPO swoją wiedzą i pomocą w osiągnięciu tego celu – potwierdzają.


Źródło: www.ebu.ch  www.ebu.ch 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...