reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fighting For Mercy...” w CNN International

dodano: 2023-03-17 12:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

CNN International „CNN Freedom Project” W sobotę, 18 marca br. o godz. 5:30 kanał CNN International wyemituje premierowo w ramach serii „CNN Freedom Project” polsko-amerykański film dokumentalny „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, o wykorzystywaniu tanzańskich dzieci do przymusowej pracy jako służba domowa. Wystąpią Dominika Kulczyk, Mercy Esther i Angela Benedicto. Materiał powstał we współpracy z Kulczyk Foundation („Efekt Domina” TVN), w ramach inicjatywy „#MyFreedomDay”. Finał tegorocznej akcji odbył się w czwartek, 16 marca br.

CNN International „CNN Freedom Project”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„#MyFreedomDay 2023” wzywa młodzież z całego świata do walki ze współczesnym niewolnictwem

Po raz siódmy odbyło się wydarzenie „#MyFreedomDay” - jednodniowa akcja CNN w mediach społecznościowych, która ma na celu podniesienie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa. Głównym motywem tegorocznej edycji było hasło „Know the signs”, wzywające uczniów i społeczności na całym świecie do „rozpoznania przejawów” współczesnego niewolnictwa, co może pomóc wykrywać i zwalczać handel ludźmi w ich otoczeniu. Finał akcji odbył się w czwartek, 16 marca br.

Tysiące uczniów z ponad 100 krajów całego świata, którzy w tym roku wzięły udział w wydarzeniu, zorganizowali m.in. dyskusje online, kluby książki, wystawy sztuki, kampanie wideo czy występy muzyczne na żywo. Relacje korespondentów z „#MyFreedomDay” ze szkół w Atlancie, Hongkongu, Londynie i innych miejsc na całym świecie były nadawane na antenie CNN International przez cały dzień. Dziennikarze CNN przedstawili również historie osób z Boliwii, Kambodży czy San Diego w Kalifornii, które ocalały z handlu ludźmi.

W sobotę, 18 marca br. CNN International wyemituje premierowo film pod tytułem „Fighting for Mercy: A CNN Freedom Project Documentary”. Dokument przedstawia losy Mercy Esther, która w wieku 8 lat została porwana ze swojej wioski w Tanzanii i zmuszona do bycia służącą w odległym mieście. Jako 16-latka podjęła brawurową próbę ucieczki, by odnaleźć rodzinę i odzyskać swoje dawne życie. „CNN Freedom Project”, we współpracy z Kulczyk Foundation, bada ten powszechny w Tanzanii problem i przedstawia historię odważnej tanzańskiej kobiety, która sama przeżyła niewolę. Bohaterka filmu poświęciła swoje życie ratowaniu dziewczynek takich jak Mercy Esther oraz walce o zmianę mentalności ludzi, którzy pozwolili, aby takie nadużycia stały się częścią tamtejszej kultury.
 

- Co roku jesteśmy zdumieni odzewem ze strony uczniów z całego świata, którzy zainspirowani niezwykłymi historiami osób ocalałych z handlu ludźmi, zamieniają nasz sygnał w działanie. W ramach tegorocznej edycji  chcielibyśmy zaprezentować im praktyczne narzędzia pozwalające poznać znamiona współczesnego niewolnictwa, aby mogli wzmocnić to przesłanie i pomóc położyć kres temu procederowi wszędzie tam, gdzie ma on miejsce

- mówi Leif Coorlim, redaktor prowadzący „CNN Freedom Project”.

„CNN Freedom Project” i Kulczyk Foundation w dokumencie o procederach współczesnego niewolnictwa w Tanzanii

CNN International w sobotę, 18 marca br. o godzinie 5:30 wyemituje premierowo film dokumentalny „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project” o wykorzystywaniu tanzańskich dzieci do przymusowej pracy jako służba domowa. Materiał powstał we współpracy z Kulczyk Foundation.

Twórcy dokumentu podążają śladami Mercy Esther, która w wieku 8 lat została porwana ze swojej wioski w Tanzanii i zmuszona do pracy jako służąca w odległym mieście. Jako 16-latka podjęła ryzykowną próbę ucieczki, by odnaleźć rodzinę i odzyskać swoje dawne życie.

Opisana w dokumencie forma przymusowej służby jest w Tanzanii powszechna - nieletnie dziewczęta zmuszane do wielogodzinnej pracy w domach obcych ludzi są oddzielane od rodzin w zamian za obietnice dobrych zarobków i możliwość edukacji, które nie są jednak dotrzymywane. Padają one ofiarą współczesnego niewolnictwa.

„CNN Freedom Project” - we współpracy z Dominiką Kulczyk, filantropką i założycielką Kulczyk Foundation - bada ten problem i przedstawia historię odważnej tanzańskiej kobiety, która sama przeżyła niewolę. Angela Benedicto poświęciła swoje życie ratowaniu dziewczynek takich jak Mercy Esther oraz walce o zmianę mentalności ludzi, którzy pozwolili, aby nadużycia te stały się częścią tamtejszej kultury.

W półgodzinnym dokumencie, który powstał w ramach inicjatywy „#MyFreedomDay”, Dominika Kulczyk i Angela Benedicto udają się do Tanzanii, gdzie spotykają się z dziećmi uratowanymi przez organizację non-profit Wotesawa Domestic Workers Organisation. Angela Benedicto, jej założycielka, broni praw dzieci wykorzystywanych jako służba domowa i walczy z handlem nieletnimi. Od czasu otwarcia schroniska w 2014 roku, Wotesawa przyjmuje średnio 75 dzieci rocznie. Angela Benedicto przyznaje, że marzy o wybudowaniu większego obiektu, w którym będzie mogła udzielić schronienia znacznie liczniejszej grupie potrzebującej pomocy.

W ramach „CNN Freedom Project” stacja produkuje reportaże, artykuły i filmy dokumentalne na temat handlu ludźmi we wszystkich jego postaciach - od osób trzymanych w niewoli za długi w Indiach, przez grupy oferujące usługi seksualne w Południowej Kalifornii, po afrykańskich niewolników na pustyni Synaj. Projekt uruchomiono w 2011 roku. Zespół „CNN Freedom Project” wyprodukował ponad 1000 reportaży śledczych na temat współczesnego niewolnictwa i jego przejawów na pięciu kontynentach. Według różnych organizacji pozarządowym, dzięki reportażom CNN Freedom Project udało się m.in. wpłynąć na zmiany w prawie i przepisach korporacyjnych, ponad 1000 ofiar traffickingu otrzymało pomoc, a organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem handlu ludźmi zebrały ponad 24 mln dolarów darowizn.

Kulczyk Foundation to działająca od 2013 roku w Polsce i na świecie rodzinna organizacja pomocowa założona w Warszawie przez Dominikę Kulczyk, Grażynę Kulczyk i Jana Kulczyka. Podstawowym założeniem fundacji jest walka z dyskryminacją oraz różnego rodzaju nierównościami w celu tworzenia świata bez barier. We współpracy z partnerami edukuje i napędza zmiany społeczne proponując zrównoważone rozwiązania, które można zobaczyć w serii reportaży TVN „Efekt Domina” (więcej tutaj).

Premiera dokumentu „Fighting for Mercy: A CNN Freedom Project Documentary” w CNN International odbędzie się w sobotę, 18 marca br. o godzinie 5:30 CET. Powtórki programu zaplanowane są w następujących terminach: w sobotę, 18 marca br. o godzinie 16:00, w niedzielę, 19 marca br. o godzinie 18:00 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 19 na 20 marca br. w godzinach 1:00 i 4:00 (więcej tutaj).

Dodajmy, że jest to kolejny przykład współpracy CNN z Kulczyk Foundation - w 2021 roku w ramach serii „CNN Freedom Project” powstał film dokumentalny „Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary”, o jednej z największych form współczesnego niewolnictwa - pracy za długi w indyjskim przemyśle jedwabniczym (więcej tutaj).
 
Bohaterki programu „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, foto: Warner Bros. Discovery
Bohaterki programu „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, foto: Warner Bros. Discovery
Dominika Kulczyk i Mercy Esther w programie „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, foto: Warner Bros. Discovery
Dominika Kulczyk i Mercy Esther w programie „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, foto: Warner Bros. Discovery
Dominika Kulczyk, Mercy Esther i Angela Benedicto w programie „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, foto: Warner Bros. Discovery
Dominika Kulczyk, Mercy Esther i Angela Benedicto w programie „Fighting For Mercy: A CNN Freedom Project”, foto: Warner Bros. Discovery
Bohaterki programu „Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary”, foto: Warner Bros. Discovery
Bohaterki programu „Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary”, foto: Warner Bros. Discovery


„Fighting for Mercy: A CNN Freedom Project Documentary” - emisja w sobotę, 18 marca 2023 roku o godz. 5:30 w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...