reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Orlęta. Grodno '39” - film TVP w Canal+

dodano: 2023-03-25 03:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Orlęta. Grodno ‘39” W sobotę, 25 marca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Orlęta. Grodno '39”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), koproducentem TVP, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Almira Nawrot, Marta Jarczewska, Julia Łukowiak, Anna Oberc, Joanna Osyda, Kinga Ciesielska, Magdalena Smalara, Jowita Budnik, Piotr Łukaszczyk, Łukasz Matecki, Bartłomiej Topa, Antoni Pawlicki i Feliks Matecki.

TVP Dystrybucja Kinowa „Orlęta. Grodno ‘39”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Orlęta. Grodno '39” to dramat wojenny o bohaterskich obrońcach Grodna we wrześniu 1939 roku którzy próbowali powstrzymać Armię Czerwoną. Reżyserem filmu jest dwukrotnie nominowany do „Orłów” Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz” i „Belfer”). Główne role zagrali laureatka „Orła” Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”, „Papusza” i „Ptaki śpiewają w Kigali”), Bartłomiej Topa („Drogówka”, „Karbala”, „Dom zły” i „Wataha”) i Feliks Matecki („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „M jak miłość” i „Dziewczyny ze Lwowa”).

Początek drugiej wojny światowej to jedno z najdramatyczniejszych wydarzeń w historii Polski. Zwłaszcza tam, gdzie dość szybko okazało się, że prowadzimy walkę na dwóch frontach. O tym właśnie opowiada film, który oczami dwunastoletniego Leona (w tej roli Feliks Matecki), pokazuje wydarzenia tamtych dni z Grodna. Pierwszego września jego szkoła została zbombardowana przez Niemców.  Gdy niespełna trzy tygodnie później do miasta próbuje wejść Armia Czerwona, jego mieszkańcy decydują się na heroiczną walkę. Wiedzą, że to beznadziejny wysiłek, ale i tak nie potrafią inaczej. Nie mają pojęcia, jak okrutny los czeka ludność cywilną w odwecie za ten opór.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu „Orlęta. Grodno ‘39” jest Krzysztof Łukaszewicz, a za zdjęcia odpowiadał Tomasz Wójcik. W obsadzie znaleźli się Almira Nawrot, Marta Jarczewska, Julia Łukowiak, Anna Oberc, Joanna Osyda, Kinga Ciesielska, Magdalena Smalara, Jowita Budnik, Piotr Łukaszczyk, Łukasz Matecki, Bartłomiej Topa, Antoni Pawlicki, Leszek Lichota, Andrzej Mastalerz, Łukasz Lewandowski, Feliks Matecki, Wit Czernecki i Filip Gurłacz. Dostępna jest również wersja edukacyjna filmu pozbawiona drastycznych scen (więcej tutaj).

W niedzielę, 26 marca br. film „Orlęta. Grodno '39” pojawi się w serwisie VOD CANAL+ Online.

Dodajmy, że film „Orlęta. Grodno '39” pojawił się w kinach w piątek, 9 września 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Bartłomiej Topa, Feliks Matecki, Leszek Lichota, Wit Czernecki, Almira Nawrot i Antoni Pawlicki na plakacie promującym kinową emisję filmu „Orlęta. Grodno ‘39”, foto: TVP
Bartłomiej Topa, Feliks Matecki, Leszek Lichota, Wit Czernecki, Almira Nawrot i Antoni Pawlicki na plakacie promującym kinową emisję filmu „Orlęta. Grodno ‘39”, foto: TVP


„Orlęta. Grodno '39” - emisja w sobotę, 25 marca 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...