reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Brein zamknął 449 pirackich witryn i usług w 2022 r

dodano: 2023-03-21 11:28 | aktualizacja: 2023-03-26 15:05
autor: Dr. Hack | źródło: BREIN

Brein Moonwalk streaming 360px.jpg Holenderska grupa antypiracka BREIN od 25 lat walczy z wszelkiego rodzaju piratami. Najnowszy raport roczny BREIN za rok 2022 ujawnia, że ​​zakończył 458 dochodzeń i zamknął 449 pirackich witryn. To o 100 więcej niż wskazywał raport BREIN za rok 2021. Piraci nadal są wytrwali w swoich działaniach, ale BREIN jest zawsze gotowy do walki.

stichtingbrein.nl
Brein Holandia piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BREIN od 25 lat skutecznie walczy z piractwem.
BREIN nie tylko widział, jak rośnie piractwo, ale do tego jak szybko przybywa pirackich platform.

- Z perspektywy historycznej, wykazano, że w krajach, w których istnieje legalna podaż, ale nie ma egzekwowania, rynek jest w co najmniej 80% w rękach zorganizowanej nielegalności.

458 dochodzeń, 449 witryn/usług usuniętych
Opublikowany w tym tygodniu roczny raport BREIN za 2022 r. obejmuje działania egzekucyjne prowadzone w imieniu posiadaczy praw w większości sektorów, w tym filmów, programów telewizyjnych, muzyki, gier i publikacji.

BREIN twierdzi, że zakończył 458 dochodzeń w 2022 r., co doprowadziło do usunięcia 449 nielegalnych witryn/usług z Internetu. BREIN powstrzymuje się od publicznego nazywania swoich celów, ale te liczby z pewnością nie są niczym niezwykłym. BREIN poinformował o zamknięciu 349 platform naruszających prawo w 2021 r. i 466 w 2020 r .

Pirackie witryny powracające pod nową marką mogą odgrywać pewną rolę w tych stale wysokich liczbach, fakt, że pełnoprawne witryny pirackie można teraz wdrożyć w ciągu kilku minut, może być bardziej znaczącym czynnikiem. Ale niezależnie od okoliczności, BREIN ma narzędzie na każdą okazję.

Zapobieganie powiększaniu się pirackich stron
Holandia od dawna kojarzona jest z dużymi platformami pirackimi, ale niekoniecznie dlatego, że były tam obsługiwane lub hostowane. Wytrwałość BREIN na froncie prawnym oznacza, że ​​niektóre z największych stron z torrentami – The Pirate Bay, RARBG, 1337x, warianty YTS, EZTV, LimeTorrents i KickassTorrents – są teraz dynamicznie blokowane przez głównych dostawców usług internetowych na warunkach paktu blokowania stron internetowych .

Pod koniec 2022 r. zablokowano 196 serwerów proxy i serwerów lustrzanych. 

We współpracy z Google pod koniec 2021 roku domeny Pirate Bay zostały usunięte z wyników wyszukiwania. Do końca 2022 roku Google zdeindeksował wszystkie 7 wyżej wymienionych stron z torrentami – 341 unikalnych domen według BREIN.

W przypadku domen i adresów URL, których nie obejmuje powyższe, BREIN wysyła powiadomienia o usunięciu bezpośrednio do Google. W 2022 roku BREIN usunął z wyszukiwarki Google 290 324 wyników.

W przypadku, gdy użytkownikom uda się obejść powyższe, trafiając na zablokowaną stronę, BREIN ma do dyspozycji szereg opcji.

Jednym z nich jest ingerowanie w zdolność platformy do generowania przychodów z reklam. W 2022 roku BREIN twierdzi, że „zwrócił się” do 36 reklamodawców prowadzących interesy na pirackich stronach i przeprowadził 2869 interwencji przeciwko reklamom promującym treści naruszające prawo.

Ponieważ wszystkie pirackie witryny i usługi potrzebują ludzi do ich prowadzenia, dostarczania treści, a w niektórych przypadkach do sprzedaży określonego produktu, BREIN jest również skierowany do kluczowych osób w tych rolach.

BREIN twierdzi, że w ubiegłym roku zakończył zatrzymał również 19 handlarzy abonamentami IPTV/VOD.
W ciągu roku BREIN zawarł 45 ugód z osobami oskarżonymi o różnego rodzaju nadużycia. 

Raport roczny BREIN 2022 można znaleźć tutaj.

Źródło: stichtingbrein.nl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...