reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ARD potrzebuje dodatkowych miliardów euro

dodano: 2023-03-28 20:16
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

puste kieszenie dług biznes pieniądze Nadawcy publiczni w Niemczech są na dobrej drodze do zadeklarowania swoich potrzeb finansowych w nadchodzących latach, a to oznacza podwyżki opłat dla gospodarstw domowych. Za około miesiąc ARD i ZDF mają przedstawić dane właściwej komisji. To ważny krok w długim procesie prowadzonym przez kraje związkowe do podjęcia decyzji o wysokości wkładu finansowego w nadawanie od 2025 roku.

ARD ZDF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konieczne podwyżki. ARD potrzebuje dodatkowych miliardów euro z opłat za nadawanie.

Rzeczniczka ARD powiedziała Niemieckiej Agencji Prasowej (dpa), że rejestracja potrzeb finansowych ARD, ZDF, Deutschlandradio i ARTE upływa 28 kwietnia 2023 roku.

W piątkowym raporcie „Business Insider” podano, że dyrektorzy ARD uzgodnili propozycję. ARD zamierza złożyć wniosek do KEF o "niepokrytych potrzebach finansowych" w miliardach euro. Powoduje to konieczność podwyższenia opłaty za emisję z obecnych 18,36 euro do ponad 20 euro. „Business Insider” opiera się na informacjach z wewnętrznych dokumentów ARD i spotkań czołowych nadawców.

Nadawcy publiczni są głównie wynagradzani z obowiązkowych składek na nadawanie, które płacą gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa. Każdego roku na finansowanie ARD, ZDF i Deutschlandradio przeznacza się ponad 8 miliardów euro.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...