reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak zmieni się BBC News od 3.04?

dodano: 2023-03-28 19:31
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

BBC News Wspólny kanał informacyjny dla widzów z Wielkiej Brytanii i zagranicy BBC News zostanie uruchomiony 3 kwietnia 2023 roku. Nadawca BBC nie zdradza szczegółów jak będzie wyglądać połączony kanał z BBC News i BBC World News oraz jak zrównoważy światowe i brytyjskie serwisy informacyjne. Wokół tego powstało dużo kontrowersji.

BBC World News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednak to, co trafi na ekrany telewizyjne od 3 kwietnia br. nie będzie gotowym produktem. Widzowie mogą spodziewać się dalszych poprawek w nadchodzących miesiącach, ponieważ zmiany będą wprowadzane stopniowo.

Co zauważył regulator Ofcom?
BBC próbowało usunąć główny obowiązek dla kanału dotyczący dostarczania brytyjskich wiadomości z regionów. Ofcom wprowadził nowe zobowiązanie do licencji BBC i będzie wymagał, aby nadawca zapewniał wysokiej jakości wiadomości lokalne, regionalne, krajowe, brytyjskie i międzynarodowe. Krytycy jednak twierdzą, że obowiązek ten jest niejasny i subiektywny.

Wiele organizacji, w tym Związek Zawodowy Dziennikarzy, wezwało Ofcom do przeprowadzenia pełnych konsultacji z BBC odnośnie jego planów. Brytyjski nadawca już wycofał szereg krajowych programów, m.in. „The Film Review” i „The Papers”.

Wprowadzono ważną zasadę dla BBC News w samej Wielkiej Brytanii. Wersja dystrybuowana "lokalnie" będzie mogła oddzielić się od głównej wersji w przypadku najważniejszych wydarzeń z Wielkiej Brytanii między 9:00 a 23:00.

Dostępność.
Połączony kanał BBC News będzie ciągle nadawany na platformach Freview, Freesat, Sky, Virgin Media, BT TV i iPlayer, a także za pośrednictwem wszystkich slotów BBC World News. Chodzi o transmisje nadawane bezpłatnie z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E i Astra 19,2°E.

Podobno w wewnętrznym e-mailu BBC poinformowało, że planuje oferować dodatkowe strumienie online zawierające specyficzne wiadomości dla Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku. Jednak BBC jeszcze nie potwierdziło publicznie tych planów.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...