reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Seriale i filmy w kwietniu w AMC

dodano: 2023-04-03 09:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC W kwietniu br. kanał AMC poleca swoim widzom takie seriale jak „Preacher” (sezon 2.) i „Fear the Walking Dead” (sezon 7.), takie filmy jak „Antebellum”, „U progu zimy”, „1408” i „Monstrous”, a w ramach pasma „Upiorne soboty” takie produkcje jak „Postrach nocy”, „Dziewczyny śmierci”, „Dracula”, „Frankenstein”, „Szkoła czarownic”, „Grzeczny świat”, „Ulice strachu”, „Kiedy dzwoni nieznajomy”, „Dotknięcie mroku” i „30 dni mroku”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w kwietniu br. kanał AMC poleca swoim widzom siódmy sezon serialu „Fear the Walking Dead” (emisja w poniedziałki o godzinie 22:00 oraz drugi sezonu serialu „Preacher” (emisja w czwartki o godzinie 22:00). W każdą sobotę kwietnia br. (od 1 kwietnia br.) o godzinie 22:00 stacja AMC zaprasza do oglądania pasma filmowego „Upiorne soboty”, w którym pojawią się takie produkcje filmowe jak „Postrach nocy”, „Dziewczyny śmierci”, „Dracula”, „Frankenstein”, „Szkoła czarownic”, „Grzeczny świat”, „Ulice strachu”, „Kiedy dzwoni nieznajomy”, „Dotknięcie mroku” i „30 dni mroku”. Ponadto w kwietniowe środy (od 5 kwietnia br.) kanał polecamy trzymające w napięciu horrory i thrillery, takie jak „Antebellum”, „U progu zimy”, „1408” i „Monstrous”.

Kwiecień 2023 roku w ofercie kanału AMC:

„Upiorne soboty”:
emisja: w soboty (od 1 kwietnia br.) o 22:00
Pasmo filmowe w ofercie kanału AMC (więcej tutaj).

„Upiorne soboty”:
„Postrach nocy” („Fright Night”)
reżyseria: Tom Holland, występują: Chris Sarandon, William Ragsdale i Roddy McDowall
emisja: w sobotę, 1 kwietnia br. o 22:00

Charley Brewster to zwyczajny nastolatek mieszkający w miasteczku Rancho Corvalis. Chłopak oddany jest swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Mustangowi z 1968 roku. Wszystko wydaje się być w porządku, poza jednym - nastolatek jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Charley ma jednak problem z przekonaniem kogokolwiek, do tego, że jest to prawda. Mama oferuje mu tabletki na uspokojenie i kakao, Amy uważa, że naoglądał się strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed poleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, widzi w urojeniach biednego chłopaka sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Jedynie elegancki i mroczny sąsiad, Jerry Dandrige, traktuje chłopaka poważnie i chce, by przestał opowiadać swoje historie. Na zawsze.

„Upiorne soboty”:
„Dziewczyny śmierci” („Final Girls”)
reżyseria: Todd Strauss-Schulson, występują: Malin Akerman, Taissa Farmiga, Nikolina Kamenowa Dobrewa „Nina Dobrev”, Alia Shawkat, Alexander Ludwig, Thomas Middleditch i Adam DeVine
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 1 na 2 kwietnia br. o 0:05

Dziewczyna opłakuje stratę swojej matki, słynnej królowej horrorów z lat 80. ubiegłego wieku. Przez tajemniczy zbieg okoliczności, zostaje wciągnięta w świat najsłynniejszego filmu kobiety i razem z nią musi walczyć z maniakalnym, filmowym zabójcą.

„Fear the Walking Dead” 7
emisja: w poniedziałki o 22:00

Teddy (w tej roli John Glover) urzeczywistnił swoją wizję „Końca”, kiedy zdetonował głowice nuklearne w Teksasie. Jednak to ci, którzy przeżyli, muszą zdecydować jak będzie wyglądał „Początek”. I będą musieli to zrobić w świecie pozbawionym światła i nadziei, w którym powietrze na zewnątrz jest tak samo zabójcze jak szwendacze, z którymi muszą się mierzyć. Ocaleni dowiedzą się, kim naprawdę są i do czego są zdolni. Niektórzy staną na wysokości zadania, inni znajdą nowy cel, a niektórzy zdefiniują się na nowo - nawet jeśli będzie to oznaczało straszliwą cenę dla tych, których kiedyś uważali za rodzinę (więcej tutaj).

„Antebellum” („Antebellum”)
reżyseria: Gerard Bush i Christopher Renz, występują: Janelle Monáe, Jena Malone, Jack Huston, Kiersey Clemons, Gabourey Sidibe i Eric Lange
emisja: w środę, 5 kwietnia br. o 22:00

Thriller w reżyserii duetu Gerard Bush i Christopher Renz oraz od producentów „Uciekaj” („Get Out”) i „To my” („Us”) Jordana Peele’a.  Odnosząca sukcesy pisarka Veronica Henley (Janelle Monáe) kończy trasę promującą jej najnowszą książkę. Planuje po wyjeździe wrócić do domu, do męża i córki. Jednak szokujący bieg wydarzeń nagle zmienia życie Veroniki, pogrążając ją w przerażającej rzeczywistości. Zmusza to kobietę do konfrontacji z przeszłością, teraźniejszością i przyszłością - wszystko zanim będzie za późno.

„Preacher” 2
emisja: w czwartki o 22:00

Kiedy Jesse Custer, małomiasteczkowy kaznodzieja z kryminalną przeszłością, uświadamia sobie, że Bóg opuścił Niebo, postanawia go odnaleźć. W podróży towarzyszy mu Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. Trafiają do Nowego Orleanu, gdzie muszą unikać lokalnych gangsterów i niebezpiecznych tajnych agentów w białych garniturach. Nie mogą też dać się złapać Świętemu od Morderców, niepowstrzymanemu i zabójczemu kowbojowi z Piekła. „Preacher” to absurdalnie zakręcona, pełna akcji i dreszczyku jazda bez trzymanki. Serial oparty jest na kultowej serii komiksów o tym samym tytule (więcej tutaj).

„Upiorne soboty”:
„Dracula” („Bram Stoker’s Dracula”)
reżyseria: Francis Ford Coppola, występują: Winona Ryder, Anthony Hopkins i Gary Oldman
emisja: w sobotę, 8 kwietnia br. o 22:00

Nagrodzony „Oscarem” reżyser Francis Ford Coppola przedstawia remake klasycznej opowieści o zabójczo uwodzicielskim księciu z Transylwanii (w tej roli Gary Oldman). Podróżuje on z Europy Wschodniej do XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Po wielu stuleciach spędzonych samotnie w swoim chylącym się ku upadkowi zamku, Dracula coraz śmielej odczuwa pragnienie kontaktu z ludźmi, co skłania go do opuszczenia swojej samotni. Gdy charyzmatyczny książę spotyka Minę (Winona Ryder), młodą kobietę, która wydaje się być reinkarnacją jego utraconej miłości, oboje wyruszają w podróż pełną romantycznej namiętności i grozy.

„Upiorne soboty”:
„Frankenstein” („Marry Shelley’s Frankenstein”)
reżyseria: Kenneth Branagh, występują: Helena Bonham Carter, Kenneth Branagh i Robert De Niro
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 8 na 9 kwietnia br. o 0:30

Ekranizacja jednej z najsłynniejszych opowieści grozy wszech czasów. Młody Victor Frankenstein wyjeżdża z Genewy na uniwersytet, opuszczając swoją adoptowaną siostrę Elizabeth, w której jest zakochany do szaleństwa. Victor zainspirowany wykładami osobliwego profesora Waldmana twierdzącego, że można stworzyć żywą istotę z martwej materii, wpada w obsesję. Po wielu eksperymentach udaje mu się ożywić Kreaturę. Pewnej nocy uświadamia sobie pełną grozę tego, co zrobił i bezskutecznie próbuje zniszczyć swoje odrażające dzieło.

„U progu zimy” („Edge of Winter”)
reżyseria: Rob Connolly, występują: Tom Holland, Joel Kinnaman i Percy Hynes White
emisja: w środę, 12 kwietnia br. o 22:00

Kiedy Karen razem z nowym partnerem wyjeżdża na wakacje, jej były mąż, Elliot Baker, wykorzystuje szansę na nawiązanie lepszych relacji ze swoimi dwoma synami. Chłopcy pod nieobecność matki mają zostać pod opieką ojca. Jednak to, co ma być okazją do zacieśniania więzi między mężczyznami, okazuje się koszmarną przygodą. Wszyscy trzej zostają uwięzieni w opuszczonym domku nad jeziorem, a za oknem zapada noc i szaleje burza śnieżna (więcej tutaj).

„Upiorne soboty”:
„Szkoła czarownic” („The Craft”)
reżyseria: Andrew Fleming, występują: Neve Campbell Fairuza Balk i Robin Tunney
emisja: w sobotę, 15 kwietnia br. o 22:00

Nastoletnia Sarah wraz z ojcem i macochą przeprowadza się do Los Angeles. Dziewczyna ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w nowej szkole - Akademii Świętego Benedykta. Czuje się w niej obco, aż do momentu, gdy poznaje trzy dziewczyny - Nancy, Bonnie i Rochelle, które, tak jak ona, również nie pasują do szkolnej społeczności. Cała czwórka zaczyna uświadamiać sobie, że bycie outsiderem ma swoją siłę.  Nancy, Bonnie i Rochelle fascynują się okultyzmem, a kiedy zauważają, że Sarah posiada ponadprzeciętne moce, namawiają ją do dołączenia do ich zgromadzenia. Po dołączeniu czwartej czarownicy okazuje się, że nastolatki mogą rzucać zaklęcia, które wcześniej pozostawały poza ich zasięgiem. Nastoletnie wiedźmy nagle są w stanie nie tylko zdobyć uwagę innych, pochwały i miłość, których od dawna im odmawiano, ale także dokonać zemsty na koleżankach z klasy, rodzicach i chłopakach. Dowiadują się jednak, że wszystko ma swoją cenę.

„Upiorne soboty”:
„Grzeczny świat” („Disturbing Behavior”)
reżyseria: David Nutter, występują: Katie Holmes, Chad Donella, James Marsden i Nick Stahl
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 15 na 16 kwietnia br. o 0:00

Po samobójstwie starszego brata Steve Clark przeprowadza się razem z rodzicami do słonecznej enklawy Cradle Bay, gdzie wskaźnik sukcesu nastolatków jest niezwykle wysoki. Żadnych wypadków po pijanemu, żadnych przedawkowań narkotyków, żadnych rozpaczliwych samobójstw. Tutaj młodzież zajmuje się jedynie takimi zajęciami, jak praca społeczna i zdobywanie dobrych ocen. W tej perfekcji jest jednak coś nienaturalnego.

„1408” („1408”)
reżyseria: Mikael Hafstrom, występują: Scott Alexander, Larry Karaszewski i Matt Greenberg
emisja: w środę, 19 kwietnia br. o 22:00

Autor książek o zjawiskach paranormalnych wybiera się w podróż do Nowego Jorku. Zatrzymuje się w hotelu, o którym krążą mroczne legendy - ponoć wszystkich gości nocujących w jednym z pokojów czeka śmierć.

„Upiorne soboty”:
„Ulice strachu” („Urban Legend”)
reżyseria: Jamie Blanks, występują: Alicia Witt, Robert Englund i Jared Leto
emisja: w sobotę, 22 kwietnia br. o 22:00

Doktor Wexler, wykładowca w New England's Pendleton College, twierdzi, że miejskie legendy istnieją tylko po to, by przekazać ukryte lekcje moralne wszystkim, którzy je usłyszą. Jednak jego studenci przekonają się, jak zgubne mogą być w rzeczywistości te opowieści. Kiedy wśród społeczności akademickiej Pendleton College dochodzi do serii morderstw, Natalie, młoda i bystra studentka, zaczyna dostrzegać dziwny związek między zabójstwami. Zauważając, że wszystkie zgony przypominają miejską legendę, Natalie bada 30-letnią opowieść o serii morderstw dokonanych przez zaburzonego profesora psychologii. Następnie odkrywa pokręcony plan stworzenia ostatecznej miejskiej legendy, której najważniejszym elementem jest jej martwe ciało.

„Upiorne soboty”:
„Kiedy dzwoni nieznajomy” („When a Stranger Calls”)
reżyseria: Simon West, występują: Camilla Belle, Katie Cassidy i Tommy Flanagan
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 22 na 23 kwietnia br. o 0:00

W 1978 roku jeden z najstraszniejszych filmów tamtych czasów trafił do kin i sprawił, że nianie na całym świecie wpadły w panikę. We współczesnej adaptacji, licealistka Jill Johnson opiekuje się dziećmi w położonym na wzgórzu domu. Gdy maluchy śpią, a jej pozostaje tylko zwiedzanie pięknego budynku, zamyka zatem drzwi na klucz i włącza alarm. W pewnej chwili do dziewczyny zaczyna dzwonić nieznany numer, a głos w słuchawce nalega, by „sprawdziła, co u dzieci". Jill zaczyna panikować.

„Monstrous” („Monstrous”)
reżyseria: Chris Sivertson, występują: Christina Ricci, Colleen Camp i Santino Bernard
emisja: w środę, 26 kwietnia br. o 22:00

Na Laurę (Christina Ricci) i jej siedmioletniego syna Cody'ego czeka nowy koszmar. Po ucieczce od byłego, przemocowego męża próbują rozpocząć nowe życie w idyllicznym i odległym domku nad jeziorem. Wciąż przeżywając traumę ich kondycja fizyczna i psychiczna ponownie zostaje wystawiona na ciężką próbę. Okazuje się, że ich życie jest w niebezpieczeństwie.

„Upiorne soboty”:
„Dotknięcie mroku” („Afflicted”)
reżyseria: Derek Lee, Clif Prowse, występują: Derek Lee i Clif Prowse
emisja: w sobotę, 29 kwietnia br. o 22:00

Derek i Clif są najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie postanawiają wyruszyć w podróż życia. Mają określony plan - podróżować na krańce ziemi, zobaczyć świat i żyć pełnią życia. Jednak wkrótce wyprawa przybiera mroczny i krwawy obrót. Już po kilku dniach jeden z mężczyzn wykazuje oznaki tajemniczej choroby, która stopniowo opanowuje całe jego ciało. Znajdując się tysiące mil od domu, w obcym kraju, muszą odkryć źródło choroby, zanim będzie za późno. Nagrania, które miały być wspomnieniami z podróży, mogą teraz stać się dowodem jednego z najbardziej szokujących odkryć, jakie kiedykolwiek uwieczniono na taśmie filmowej - i być może będą jedyną pocztówką od Dereka i Clifa wysłaną do domu.

„Upiorne soboty”:
„30 dni mroku” („30 Days of Night”)
reżyseria: David Slade, występują: Melissa George, Danny Huston i Josh Hartnett
emisja: w sobotę, 29 kwietnia br. o 23:45

Barrow na Alasce to odległe, odizolowane od świata miasteczko, które każdej zimy na 30 dni pogrąża się w całkowitej ciemności. To właśnie tutaj przybywa grupa bezlitosnych i żądnych krwi wampirów, którym przewodzi Marlow. Ich zamiar? Miesięczna, nieprzerwana uczta na bezbronnych mieszkańcach. Od szeryfa Ebena, jego żony Stelli (Melissa George) i coraz mniejszej grupy ocalałych zależy, czy uda im się dotrwać do powrotu światła dziennego.
 
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Danay Garcia w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Danay Garcia w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Alycia Debnam-Carey w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Alycia Debnam-Carey w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Karen David i Avaya White w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Karen David i Avaya White w serialu „Fear the Walking Dead”, foto: AMC Networks International
Janelle Monáe w filmie „Antebellum”, foto: AMC Networks International
Janelle Monáe w filmie „Antebellum”, foto: AMC Networks International
Malin Akerman w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Malin Akerman w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Alexander Ludwig, Taissa Farmiga, Nikolina Kamenowa Dobrewa „Nina Dobrev”, Thomas Middleditch i Alia Shawkat w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Alexander Ludwig, Taissa Farmiga, Nikolina Kamenowa Dobrewa „Nina Dobrev”, Thomas Middleditch i Alia Shawkat w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Katie Holmes, Chad Donella, James Marsden i Nick Stahl w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Katie Holmes, Chad Donella, James Marsden i Nick Stahl w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
James Marsden i Katie Holmes w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
James Marsden i Katie Holmes w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Camilla Belle w filmie „Kiedy dzwoni nieznajomy”, foto: AMC Networks International
Camilla Belle w filmie „Kiedy dzwoni nieznajomy”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...