reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Upiorne soboty” w kwietniu w AMC

dodano: 2023-04-01 06:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC „Noc z Drakulą” W kwietniu br. kanał AMC poleca swoim widzom w ramach pasma „Upiorne soboty” takie produkcje filmowe jak „Postrach nocy”, „Dziewczyny śmierci”, „Dracula”, „Frankenstein”, „Szkoła czarownic”, „Grzeczny świat”, „Ulice strachu”, „Kiedy dzwoni nieznajomy”, „Dotknięcie mroku” i „30 dni mroku”.

AMC „Noc z Drakulą”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w każdą sobotę kwietnia br. (od 1 kwietnia br.) o godzinie 22:00 kanał AMC zaprasza do oglądania pasma filmowego „Upiorne soboty”, w którym pojawią się takie produkcje filmowe jak „Postrach nocy”, „Dziewczyny śmierci”, „Dracula”, „Frankenstein”, „Szkoła czarownic”, „Grzeczny świat”, „Ulice strachu”, „Kiedy dzwoni nieznajomy”, „Dotknięcie mroku” i „30 dni mroku”.

„Upiorne soboty” w AMC:

„Postrach nocy” („Fright Night”)
reżyseria: Tom Holland, występują: Chris Sarandon, William Ragsdale i Roddy McDowall
emisja: w sobotę, 1 kwietnia br. o 22:00

Charley Brewster to zwyczajny nastolatek mieszkający w miasteczku Rancho Corvalis. Chłopak oddany jest swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Mustangowi z 1968 roku. Wszystko wydaje się być w porządku, poza jednym - nastolatek jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Charley ma jednak problem z przekonaniem kogokolwiek, do tego, że jest to prawda. Mama oferuje mu tabletki na uspokojenie i kakao, Amy uważa, że naoglądał się strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed poleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, widzi w urojeniach biednego chłopaka sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Jedynie elegancki i mroczny sąsiad, Jerry Dandrige, traktuje chłopaka poważnie i chce, by przestał opowiadać swoje historie. Na zawsze (więcej tutaj).

„Dziewczyny śmierci” („Final Girls”)
reżyseria: Todd Strauss-Schulson, występują: Malin Akerman, Taissa Farmiga, Nikolina Kamenowa Dobrewa „Nina Dobrev”, Alia Shawkat, Alexander Ludwig, Thomas Middleditch i Adam DeVine
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 1 na 2 kwietnia br. o 0:05

Dziewczyna opłakuje stratę swojej matki, słynnej królowej horrorów z lat 80. ubiegłego wieku. Przez tajemniczy zbieg okoliczności, zostaje wciągnięta w świat najsłynniejszego filmu kobiety i razem z nią musi walczyć z maniakalnym, filmowym zabójcą (więcej tutaj).

„Dracula” („Bram Stoker’s Dracula”)
reżyseria: Francis Ford Coppola, występują: Winona Ryder, Anthony Hopkins i Gary Oldman
emisja: w sobotę, 8 kwietnia br. o 22:00

Nagrodzony „Oscarem” reżyser Francis Ford Coppola przedstawia remake klasycznej opowieści o zabójczo uwodzicielskim księciu z Transylwanii (w tej roli Gary Oldman). Podróżuje on z Europy Wschodniej do XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Po wielu stuleciach spędzonych samotnie w swoim chylącym się ku upadkowi zamku, Dracula coraz śmielej odczuwa pragnienie kontaktu z ludźmi, co skłania go do opuszczenia swojej samotni. Gdy charyzmatyczny książę spotyka Minę (Winona Ryder), młodą kobietę, która wydaje się być reinkarnacją jego utraconej miłości, oboje wyruszają w podróż pełną romantycznej namiętności i grozy (więcej tutaj).

„Frankenstein” („Marry Shelley’s Frankenstein”)
reżyseria: Kenneth Branagh, występują: Helena Bonham Carter, Kenneth Branagh i Robert De Niro
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 8 na 9 kwietnia br. o 0:30

Ekranizacja jednej z najsłynniejszych opowieści grozy wszech czasów. Młody Victor Frankenstein wyjeżdża z Genewy na uniwersytet, opuszczając swoją adoptowaną siostrę Elizabeth, w której jest zakochany do szaleństwa. Victor zainspirowany wykładami osobliwego profesora Waldmana twierdzącego, że można stworzyć żywą istotę z martwej materii, wpada w obsesję. Po wielu eksperymentach udaje mu się ożywić Kreaturę. Pewnej nocy uświadamia sobie pełną grozę tego, co zrobił i bezskutecznie próbuje zniszczyć swoje odrażające dzieło (więcej tutaj).

„Szkoła czarownic” („The Craft”)
reżyseria: Andrew Fleming, występują: Neve Campbell Fairuza Balk i Robin Tunney
emisja: w sobotę, 15 kwietnia br. o 22:00

Nastoletnia Sarah wraz z ojcem i macochą przeprowadza się do Los Angeles. Dziewczyna ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w nowej szkole - Akademii Świętego Benedykta. Czuje się w niej obco, aż do momentu, gdy poznaje trzy dziewczyny - Nancy, Bonnie i Rochelle, które, tak jak ona, również nie pasują do szkolnej społeczności. Cała czwórka zaczyna uświadamiać sobie, że bycie outsiderem ma swoją siłę.  Nancy, Bonnie i Rochelle fascynują się okultyzmem, a kiedy zauważają, że Sarah posiada ponadprzeciętne moce, namawiają ją do dołączenia do ich zgromadzenia. Po dołączeniu czwartej czarownicy okazuje się, że nastolatki mogą rzucać zaklęcia, które wcześniej pozostawały poza ich zasięgiem. Nastoletnie wiedźmy nagle są w stanie nie tylko zdobyć uwagę innych, pochwały i miłość, których od dawna im odmawiano, ale także dokonać zemsty na koleżankach z klasy, rodzicach i chłopakach. Dowiadują się jednak, że wszystko ma swoją cenę.

„Grzeczny świat” („Disturbing Behavior”)
reżyseria: David Nutter, występują: Katie Holmes, Chad Donella, James Marsden i Nick Stahl
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 15 na 16 kwietnia br. o 0:00

Po samobójstwie starszego brata Steve Clark przeprowadza się razem z rodzicami do słonecznej enklawy Cradle Bay, gdzie wskaźnik sukcesu nastolatków jest niezwykle wysoki. Żadnych wypadków po pijanemu, żadnych przedawkowań narkotyków, żadnych rozpaczliwych samobójstw. Tutaj młodzież zajmuje się jedynie takimi zajęciami, jak praca społeczna i zdobywanie dobrych ocen. W tej perfekcji jest jednak coś nienaturalnego (więcej tutaj).

„Ulice strachu” („Urban Legend”)
reżyseria: Jamie Blanks, występują: Alicia Witt, Robert Englund i Jared Leto
emisja: w sobotę, 22 kwietnia br. o 22:00

Doktor Wexler, wykładowca w New England's Pendleton College, twierdzi, że miejskie legendy istnieją tylko po to, by przekazać ukryte lekcje moralne wszystkim, którzy je usłyszą. Jednak jego studenci przekonają się, jak zgubne mogą być w rzeczywistości te opowieści. Kiedy wśród społeczności akademickiej Pendleton College dochodzi do serii morderstw, Natalie, młoda i bystra studentka, zaczyna dostrzegać dziwny związek między zabójstwami. Zauważając, że wszystkie zgony przypominają miejską legendę, Natalie bada 30-letnią opowieść o serii morderstw dokonanych przez zaburzonego profesora psychologii. Następnie odkrywa pokręcony plan stworzenia ostatecznej miejskiej legendy, której najważniejszym elementem jest jej martwe ciało (więcej tutaj).

„Kiedy dzwoni nieznajomy” („When a Stranger Calls”)
reżyseria: Simon West, występują: Camilla Belle, Katie Cassidy i Tommy Flanagan
emisja: w nocy z soboty na niedzielę, z 22 na 23 kwietnia br. o 0:00

W 1978 roku jeden z najstraszniejszych filmów tamtych czasów trafił do kin i sprawił, że nianie na całym świecie wpadły w panikę. We współczesnej adaptacji, licealistka Jill Johnson opiekuje się dziećmi w położonym na wzgórzu domu. Gdy maluchy śpią, a jej pozostaje tylko zwiedzanie pięknego budynku, zamyka zatem drzwi na klucz i włącza alarm. W pewnej chwili do dziewczyny zaczyna dzwonić nieznany numer, a głos w słuchawce nalega, by „sprawdziła, co u dzieci". Jill zaczyna panikować (więcej tutaj)

„Dotknięcie mroku” („Afflicted”)
reżyseria: Derek Lee, Clif Prowse, występują: Derek Lee i Clif Prowse
emisja: w sobotę, 29 kwietnia br. o 22:00

Derek i Clif są najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie postanawiają wyruszyć w podróż życia. Mają określony plan - podróżować na krańce ziemi, zobaczyć świat i żyć pełnią życia. Jednak wkrótce wyprawa przybiera mroczny i krwawy obrót. Już po kilku dniach jeden z mężczyzn wykazuje oznaki tajemniczej choroby, która stopniowo opanowuje całe jego ciało. Znajdując się tysiące mil od domu, w obcym kraju, muszą odkryć źródło choroby, zanim będzie za późno. Nagrania, które miały być wspomnieniami z podróży, mogą teraz stać się dowodem jednego z najbardziej szokujących odkryć, jakie kiedykolwiek uwieczniono na taśmie filmowej - i być może będą jedyną pocztówką od Dereka i Clifa wysłaną do domu.

„30 dni mroku” („30 Days of Night”)
reżyseria: David Slade, występują: Melissa George, Danny Huston i Josh Hartnett
emisja: w sobotę, 29 kwietnia br. o 23:45

Barrow na Alasce to odległe, odizolowane od świata miasteczko, które każdej zimy na 30 dni pogrąża się w całkowitej ciemności. To właśnie tutaj przybywa grupa bezlitosnych i żądnych krwi wampirów, którym przewodzi Marlow. Ich zamiar? Miesięczna, nieprzerwana uczta na bezbronnych mieszkańcach. Od szeryfa Ebena, jego żony Stelli (Melissa George) i coraz mniejszej grupy ocalałych zależy, czy uda im się dotrwać do powrotu światła dziennego (więcej tutaj).
 
Malin Akerman w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Malin Akerman w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Alexander Ludwig, Taissa Farmiga, Nikolina Kamenowa Dobrewa „Nina Dobrev”, Thomas Middleditch i Alia Shawkat w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Alexander Ludwig, Taissa Farmiga, Nikolina Kamenowa Dobrewa „Nina Dobrev”, Thomas Middleditch i Alia Shawkat w filmie „Dziewczyny śmierci”, foto: AMC Networks International
Katie Holmes, Chad Donella, James Marsden i Nick Stahl w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Katie Holmes, Chad Donella, James Marsden i Nick Stahl w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Nick Stahl, Katie Holmes i James Marsden w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
James Marsden i Katie Holmes w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
James Marsden i Katie Holmes w filmie „Grzeczny świat”, foto: AMC Networks International
Camilla Belle w filmie „Kiedy dzwoni nieznajomy”, foto: AMC Networks International
Camilla Belle w filmie „Kiedy dzwoni nieznajomy”, foto: AMC Networks International


„Upiorne soboty” - emisja w soboty (od 1 kwietnia 2023 roku) o godz. 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...