reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Nowicjusz” w stacjach Canal+

dodano: 2023-04-07 12:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Mayfly „Nowicjusz” W piątek, 7 kwietnia br. o godz. 19:00 w CANAL+ Premium i o godz. 20:00 w CANAL+ 1 wyemitowany zostanie premierowo polski film „Nowicjusz”, którego bohaterami są zakonnicy z klasztoru dominikanów. Producentem tego dokumentalnego filmu jest Kijora Film, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Mayfly. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Łukasz Woś. Występują Beata Marciniak, Andrzej Marciniak, Wojciech Baran, Julian Stolarczyk, Janusz Chwast, Ryszard Kurecki, Maksymilian Nawara, Krzysztof Pałys, Wojciech Urbanowski, Szymon Leszczyński, Adrian Prokop, Eugeniusz Lejk, Marcin Remfeld, Wojciech Kors, Piotr Tasak, Paweł Kowcz i Łukasz Janik.

Mayfly „Nowicjusz”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premiera filmu dokumentalnego „Nowicjusz” odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. o godzinie 19:00 w CANAL+ Premium i o godzinie 20:00 w CANAL+ 1 oraz następnego dnia (w sobotę, 8 kwietnia br.) w serwisie VOD CANAL+ Online. To dokument o zakonie dominikanów widzianym od środka, z perspektywy młodych wstępujących do nowicjatu.

Grupa młodych mężczyzn decyduje się całkowicie zmienić swoje życie. Porzucają współczesny świat, jaki wszyscy znamy i wstępują do nowicjatu, zakonu dominikanów. W tym ponad godzinnym filmie dokumentalnym śledzimy ich losy i to jak powoli próbują pozbyć się wątpliwości. Bo przecież w takiej sytuacji co chwila jakieś się pojawiają - od fundamentalnych kwestii wiary w Boga po tęsknotę za bliskimi czy ostateczne decyzje o okiełznaniu swej seksualności.

Ich życie za klauzurą dopiero się zaczyna, powoli poznają obowiązujące ich reguły. Coraz lepiej poznają też samych siebie. Ważne są spotkania ze starszymi zakonnikami i konfrontacja z ich doświadczeniami. Czy wszyscy wytrwają w nowicjacie? Czy może dla niektórych okaże on się wyzwaniem, któremu nie są w stanie sprostać?

Film „Nowicjusz” to debiut reżyserski absolwenta Akademii Filmu i Telewizji oraz Szkoły Wajdy, dominikanina, ojca Łukasza Wosia, który w ten sposób chce pokazać ludziom spoza zakonu, jak wygląda świat, w którym żyje na co dzień.

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Nowicjusz” jest Łukasz Woś, a za zdjęcia odpowiadali Łukasz Woś i Jacek Tarasiuk. W filmie udział wzięli Beata Marciniak, Andrzej Marciniak, Wojciech Baran, Julian Stolarczyk, Janusz Chwast, Ryszard Kurecki, Maksymilian Nawara, Krzysztof Pałys, Wojciech Urbanowski, Szymon Leszczyński, Adrian Prokop, Eugeniusz Lejk, Marcin Remfeld, Wojciech Kors, Piotr Tasak, Paweł Kowcz i Łukasz Janik.

Dodajmy, że film „Nowicjusz” pojawił się w kinach w piątek, 24 lutego 2023 roku (więcej tutaj).
 
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly
Bohaterowie produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly
Bohater produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly
Bohater produkcji na plakacie promującym kinową emisję filmu „Nowicjusz”, foto: Mayfly


„Nowicjusz” - emisja w piątek, 7 kwietnia 2023 roku o godz. 19:00 w CANAL+ Premium i o godz. 20:00 w CANAL+ 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...