reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netflix rozwija centrum inżynieryjne w Polsce

dodano: 2023-04-13 11:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Netflix

Łukasz Romaniuk Netflix Centrum inżynieryjne Netflix w Polsce rozpoczęło swoją działalność, a pierwsi inżynierowie zaczęli pracę w regionalnym biurze firmy w Warszawie. Dyrektorem centrum został Łukasz Romaniuk, wcześniej związany m.in. z Amazonem. Netflix planuje dalszy rozwój zespołu inżynierskiego w swoim warszawskim centrum, a aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie Netflix Jobs.

Łukasz Romaniuk, fot. Netflix
Łukasz Romaniuk Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warszawskie centrum inżynieryjne pracuje nad rozwiązaniami globalnymi i odpowiada za tworzenie narzędzi wykorzystywanych przez wewnętrzne zespoły Netflix oraz zewnętrznych partnerów kreatywnych podczas całego procesu produkcji takich hitów, jak „Stranger Things”, „Wednesday” czy „Glass Onion”.

Dyrektorem centrum inżynieryjnego został Łukasz Romaniuk, menedżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwoju zespołów inżynierskich. Przed dołączeniem do Netflix pracował w Amazon Web Services, a wcześniej przez 10 lat rozbudowywał struktury centrum inżynieryjnego GE Aviation w Polsce. Jest absolwentem automatyzacji i techniki mikroprocesorowej na Politechnice Białostockiej.
 

– Tworzenie i rozwój zespołu inżynieryjnego pracującego nad rozwiązaniami, które sprawiają, że ludzie na całym świecie mogą doświadczać rozrywki na najwyższym poziomie to ekscytujące wyzwanie. Kadry IT w Polsce mają reputację nie tylko świetnie wykształconych, ale też zdolnych do przełomowych innowacji – i taki właśnie zespół zamierzamy budować w warszawskim biurze Netflix – mówi Łukasz Romaniuk, dyrektor centrum inżynieryjnego Netflix w Polsce.

Powstanie centrum inżynieryjnego w Warszawie zapowiedziano w styczniu tego roku. Jest to kolejna inwestycja Netflix w Polsce, po otwarciu w 2022 roku regionalnego biura odpowiedzialnego za obecność firmy na kilkunastu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.

Jednocześnie Netflix wyprodukował do tej pory już blisko 40 oryginalnych polskich produkcji, w tym takie hity, jak wielokrotnie nagradzany serial „Wielka Woda” czy film „Jak pokochałam gangstera”. Na ten rok Netflix zapowiedział już premiery 12 kolejnych oryginalnych produkcji z Polski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...