reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Chwilowa awaria satelity Inmarsat I-4 F1

dodano: 2023-04-20 11:09 | aktualizacja: 2023-04-20 22:19
autor: Jan Borejko | źródło: Inmarsat

Satelita Inmarsat awaria 360px Brytyjski operator satelitarny Inmarsat doświadczył tymczasowej przerwy w działaniu swojego satelity I-4 F1, który zapewnia usługi w paśmie L dla Azji Wschodniej i regionu Pacyfiku. Ta awaria nastąpiła 16 kwietnia o godz. 21:14 UTC. Według spółki natychmiast wszczęto procedury naprawcze. Już 18 kwietnia br. satelita I-4 F1 wrócił do pracy.

Inmarsat
Inmarsat satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator satelitarny Inmarsat potwierdził, że natychmiast po incydencie rozpoczął proces przekazywania służb bezpieczeństwa morskiego do satelity ratunkowego zgodnie z zatwierdzonym przez IMSO procesem operacyjnym i pomyślnie zakończył ten proces.

19 kwietnia operator satelitarny przywrócił usługi Classic Aero.
Służby bezpieczeństwa morskiego, które zostały przeniesione do satelitów ratunkowych zgodnie z zatwierdzonym przez IMSO procesem operacyjnym, 18 kwietnia zostały przeniesione z powrotem na I-4 F1, po reaktywacji Inmarsata C.

Usługi Inmarsat Broadband Global Area Network (BGAN), w tym SwiftBroadband i SwiftBroadband-Safety, FleetBroadband i BGAN, są obecnie przywracane i optymalizowane. Większość umów najmu została już przywrócona, pozostałe mają pierwszeństwo i spodziewane są wkrótce. Stwierdzono, że usługi GSPS (telefon satelitarny) nadal będą adresowane.

Inmarsat wyraził ubolewanie z powodu awarii i przeprosił wszystkich zainteresowanych użytkowników. Wiele usług świadczonych obecnie przez I-4 F1 zostanie przeniesionych na nowego satelity Inmarsat I-6 F1 o dużej mocy w nadchodzących miesiącach, ponieważ Inmarsat kontynuuje inwestycje w nowe i dodatkowe satelity.

Incydent nie miał wpływu na wszystkie inne satelity we flocie pasma L. Należą do nich dwa nowe satelity Inmarsat pracujące w paśmie L: I-6 F1 i F2, do których w 2027 roku dołączą 3 inne nowe mikrosatelity pasma L, Inmarsat-8, zaprojektowane specjalnie w celu poprawy obsługi usług bezpieczeństwa w paśmie L.

Źródło: inmarsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...