reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat został członkiem GSOA

dodano: 2023-04-20 23:57
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat GSOA logo 360px Francuski operator satelitarny Eutelsat został pełnoprawnym członkiem Światowego Stowarzyszenia Operatorów Satelitarnych (GSOA) z siedzibą w Brukseli, globalnego stowarzyszenia reprezentującego globalnych i regionalnych operatorów satelitarnych.

Eutelsat/GSOA
Eutelsat operator satelitarny GSOA 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dołączając do GSOA, Eutelsat wyraża swoje poparcie dla silnego sektora łączności satelitarnej, przemawiającego jednym globalnym głosem, który łączy świat w zrównoważony sposób.

Wraz ze swoimi współpracownikami Eutelsat zamierza w pełni uczestniczyć w kształtowaniu ekosystemu komunikacji satelitarnej przyszłości. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostępność pasm częstotliwości satelitarnych, promowanie odpowiedzialnego wykorzystania przestrzeni kosmicznej, czy też łączenie niedostatecznie obsługiwanych, wielopłaszczyznowe i strategiczne wyzwania w przestrzeni kosmicznej wymagają współpracy.

Eutelsat wspiera wysiłki stowarzyszenia GSOA, w szczególności zapewniając dostępność pasm częstotliwości satelitarnych podczas trwającej Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej 2023 (WRC-23), która jest kluczem do umożliwienia technologii kosmicznych osiągnięcia pełnego potencjału w celu zaspokojenia światowych potrzeb w zakresie łączności.

GSOA jest uznawana za organ reprezentujący operatorów satelitarnych przez organy międzynarodowe, regionalne i krajowe, w tym organy regulacyjne, decydentów politycznych, organizacje ustanawiające standardy, takie jak 3rd Generation Partnership Project (3GPP) oraz organizacje międzynarodowe, takie jak Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) oraz Światowe Forum Ekonomiczne (WEF).

Poprzez GSOA sektor satelitarny próbuje odpowiedzieć na zapotrzebowanie na lepsze społeczeństwo oparte na danych. Solidna i skalowalna infrastruktura satelitarna jest idealnie przygotowana do likwidowania podziałów cyfrowych, społecznych, edukacyjnych i zdrowotnych, a także do bycia częścią ekosystemów 5G, 6G i IoT.

- Jestem podekscytowana współpracą z Evą Berneke, dyrektor generalną Eutelsat i jej zespołem, aby zapewnić obywatelom i rządom korzyści płynące z komunikacji satelitarnej oraz zrobić krok naprzód branży w zapewnianiu łączności w dowolnym miejscu i czasie

- powiedziała Isabelle Mauro, dyrektor generalny GSOA.


Eva Berneke, dyrektor generalny Eutelsat, dodała:

- Nasze zespoły są niezwykle podekscytowane dołączeniem do GSOA w czasie wielkich zmian transformacyjnych w branży, z boomem na rynku łączności, przełomowymi innowacjami i znacznym wzrostem liczby zaangażowanych graczy. zaangażowani na różnych poziomach i w kilka grup roboczych w ramach GSOA i chcielibyśmy wspierać globalny przemysł satelitarny na drodze do odporności, odpowiedzialności i innowacji.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...