reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Karaiby i technika w maju w National Geographic

dodano: 2023-04-26 16:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W maju br. kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Linie frontu” („Linia frontu”, sezon 1.), „Król Karol”, „ExoMars: misja niemożliwa”, „Fabryka historii”, „Strażnicy z Karaibów” (sezon 2.) i „Car S.O.S.” (sezon 11.).

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w maju br. na kanale National Geographic tradycja łączyć się będzie z nowoczesnością. W sobotę, 6 maja br., czyli w dzień koronacji Karola III, w filmie dokumentalnym „Król Karol” widzowie poznają historię nowego brytyjskiego monarchy. W programie „Fabryka historii” cofną się w czasie, zaglądając za kulisy miejsc, w których tworzono dawne cuda techniki. Z kolei w serii „ExoMars: misja niemożliwa” jej twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy na Marsie kiedykolwiek mogło istnieć życie. Co jeszcze czekać będzie na widzów w maju br.?

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii, rządząc od ponad sześciu dziesięcioleci. Koronacja jej syna - Karola, która odbędzie się w sobotę, 6 maja br., to zupełnie nowe otwarcie. Wszyscy zadają sobie pytania: Jakim władcą będzie syn Elżbiety II? Czy jest gotowy, by przejąć schedę po legendarnej już matce? W programie „Król Karol” (premiera w sobotę, 6 maja br. o godzinie 21:00) widzowie poznają archiwalne materiały z jego przeszłości, przypominające wydarzenia, które ukształtowały charakter następcy tronu.

W programie „Strażnicy w Karaibów” (premiery w poniedziałki, od 22 maja br. o godzinie 22:00) widzowie przeniosą się w zupełnie inny zakątek świata - na rajskie, karaibskie plaże. Widzowie towarzyszyć będą straży przybrzeżnej, która na tropikalnych wyspach Curaçao, Aruba i St. Martin stara się zwalczyć groźne przestępstwa, w tym przemyt narkotyków i ludzi.

Jak zapowiada nadawca, w maju br. coś dla siebie znajdą fani techniki w nostalgicznym ujęciu. W programie „Fabryka historii” (premiery od poniedziałku do piątku, od 15 maja br. o godzinie 18:00) widzowie przyjrzą się procesom powstawania przedmiotów z przeszłości. Z kolei format „Car S.O.S.” (premiery w soboty, od 27 maja br. o godzinie 16:00) przybliży sylwetki ludzi, których pasją jest dawanie drugiego życia legendarnym samochodom.

Nadawca poleca również takie programy jak „Linie frontu” (premiery w piątki, od 5 maja br. o godzinie 22:00), który porządkuje relacje żołnierzy walczących w historycznych bitwach, a także „ExoMars: misja niemożliwa” (premiera w niedzielę, 13 maja br. o godzinie 13:00), w którym widzowie dowiedzą się, na jakim etapie jest misja znalezienia życia na Marsie.

Maj 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Linie frontu” („Frontlines”)
emisja: w piątki (od 5 maja br.) o 22:00

W programie „Linia frontu” widzowie National Geographic wyruszą w podróż w samo centrum wybranych bitew zapisanych na kartach historii II wojny światowej. - Dokument jest unikalnym świadectwem odwagi ludzi, których losy splotły się z czasem zaciętych batalii będących punktami zwrotnymi okresu wojennego. Żywe opowieści z perspektywy okopów, bunkrów, kokpitów, a także wnikliwe i oparte o najnowocześniejsze metody analizy obalą dotychczasowe mity oraz zapewnią wgląd w brutalną rzeczywistość życia na polu walki - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Król Karol” („Charles In His Own Words”)
emisja: w sobotę, 6 maja br. o 21:00

W sobotę, 6 maja br. oczy całego świata zwrócą się w stronę Opactwa Westminsterskiego w Londynie, gdzie odbędzie się ceremonia koronacji Karola III, który całe życie czekał, by objąć rolę monarchy. Ale czy faktycznie jest do niej przygotowany? Jak zapowiada nadawca, „Król Karol” to dokumentalna opowieść oparta na archiwalnych materiałach, która zaprasza widza do podróży w czasie i przybliża wybrane momenty z życia pierworodnego syna królowej Elżbiety II. To także wspólne poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób ukształtowała się osobowość nowego władcy oraz jakie piętno odciśnie ona na formie jego panowania i przyszłości brytyjskiej monarchii.

„ExoMars: misja niemożliwa” („ExoMars: Europe's Imposible Mission”)
emisja: w sobotę, 13 maja br. o 13:00

Czy na Marsie istniało życie? Odpowiedź na to pytanie miała przynieść rozpoczęta na początku XXI wieku europejska misja ExoMars, której założeniem było wysłanie na Czerwoną Planetę futurystycznego łazika celem pobrania próbek do badań. W pracę nad realizacją projektu zainwestowano miliardy euro i połączono siły specjalistów z 20 krajów z całego świata. Dlaczego plan się nie powiódł? Co zawiodło? Jak zapowiada nadawca, dokument „ExoMars: Misja niemożliwa” jest świadectwem tych, którzy śledzili misję od jej początku aż po kres tej misji, będący jednocześnie początkiem wojny w Ukrainie.

„Fabryka historii” („History In The Making”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 15 maja br.) o 18:00

Przez stulecia rzemieślnicy stanowili warstwę społeczną produkującą dobra materialne, które poza walorami użytkowymi i niebywałą wytrzymałością, pełniły także funkcje dekoracyjne i ujmowały swoim pięknem. Każdy odcinek „Fabryki historii” to 30 minut opowieści na temat procesów powstawania przedmiotów i faktów historycznych, które są z nimi powiązane. Program odkrywa przed widzami National Geographic techniki pracy ekspertów wytwarzających ręcznie robione przedmioty, podróżując z kamerą po Ameryce Północnej i Europie.

„Strażnicy z Karaibów” 2 („Dutch Caribbean Coastguards” 2)
emisja: w poniedziałki (od 22 maja br.) o 22:00

„Strażnicy z Karaibów” to serial dokumentalny ukazujący kulisy pracy holenderskiej straży przybrzeżnej na wyspach Curacao, Aruba czy Saint Maarten, które swoimi walorami przyciągają uwagę nie tylko zamożnych turystów, ale i świata kryminalnego. W programie widzowie zobaczą funkcjonariuszy, którzy toczą codzienną walkę z handlem ludźmi, przemytem narkotyków oraz nielegalnymi imigrantami. Wyposażeni w nowoczesne łodzie, helikoptery oraz samoloty zwiadowcze przeprowadzają misje ratunkowe i przeciwdziałają przestępczości. W jednym z majowych odcinków widzowie zobaczą akcję wyławiania dryfującego pontonu, na którym najprawdopodobniej znajdują się ludzkie szczątki. Ekipa strażników wyrusza na poszukiwania przygotowując się na każdą ewentualność.

„Car S.O.S.” 11 („Car SOS” 11)
emisja: w soboty (od 27 maja br.) o 16:00

W kolejnym sezonie programu „Car S.O.S.” prowadzący - Fuzz Townshend i Tim Shaw - kontynuują poszukiwania klasycznych aut i przybliżają widzom historie ich właścicieli. - Serial to nie lada gratka dla fanów motoryzacji nie tylko ze względu na możliwość poznania procesów towarzyszących odnawianiu klasyków, ale i niesamowite opowieści, które za sobą niosą - zapewnia nadawca. W jednym z majowych odcinków duet weźmie na warsztat produkowany w latach 1984-1991 samochód sportowy klasy kompaktowej - Renault Alpine GTA (więcej tutaj).
 
Fuzz Townshend i Tim Shaw oraz samochód Renault Alpine GTA w programie „Car S.O.S.”, foto: National Geographic
Fuzz Townshend i Tim Shaw oraz samochód Renault Alpine GTA w programie „Car S.O.S.”, foto: National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...