reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Seria „Ojciec chrzestny” w maju w CBS Europa

dodano: 2023-04-30 19:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Europa „Ojciec chrzestny” W maju br. kanał CBS Europa poleca swoim widzom w ramach pasma „Ojciec chrzestny w CBS Europa” takie produkcje filmowe jak „Ojciec chrzestny”, „Ojciec chrzestny II” i „Ojciec chrzestny, epilog: Śmierć Michaela Corleone”.

CBS Europa „Ojciec chrzestny”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w majowe soboty kanał CBS Europa zaprasza widzów na emisję wszystkich trzech części ponadczasowego arcydzieła klasyki filmowej przedstawiającego losy mafijnej rodziny Corleone. W sobotę, 6 maja br. o godzinie 21:00 na kanale pojawi się pierwsza część „Ojca chrzestnego”, w której widzowie poznają Dona Vito Corleone oraz jego trzech synów. Don odrzuca propozycję nie do odrzucenia, co powoduje lawinę dramatycznych zdarzeń. Kluczową rolę w konflikcie odegra Michael - najmłodszy syn, dotąd przeciwny działaniom ojca. Z kolei „Ojciec chrzestny II” (emisja w sobotę, 13 maja br. o godzinie 21:00) powraca do czasów młodości Vita, by następnie ukazać, jak po latach jego syn staje na czele mafijnego rodu. W ostatniej części tryptyku - „Ojciec chrzestny, epilog: Śmierć Michaela Corleone”, która pojawi się na kanale w sobotę, 20 maja br. o godzinie 21:00, Michael Corleone staje się jednym z najpotężniejszych ludzi w Ameryce. Sprawy komplikują się, gdy pojawia się nieślubny - i bardzo ambitny - syn jego brata (więcej tutaj).

„Ojciec chrzestny w CBS Europa” w CBS Europa:

„Ojciec chrzestny” („The Godfather”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1972 rok, reżyseria: Francis Ford Coppola, obsada: Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, Richard Castellano, Robert Duvall, Sterling Hayden, John Marley, Richard Conte, Diane Keaton, Talia Shire, Abe Vigoda, Gianni Russo i John Cazale
emisja: w sobotę, 6 maja br. o 21:00

Oscarowy klasyk Francisa Forda Coppoli. Michael jest jednym z synów Don Vita Corleone. Senior rodu stoi na czele jednej z pięciu największych rodzin mafijnych w Nowym Jorku. Nielegalne interesy, korumpowanie polityków i policji jest na porządku dziennym. Michael nie chce iść tą drogą. Wraca właśnie z frontu II wojny światowej, a okazją do spotkania rodziny jest ślub siostry. Wesele to nie tylko świętowanie, ale także załatwianie mafijnych interesów. Wkrótce do Dona Corleone zgłasza się wysłannik pozostałych klanów mafijnych z propozycją udziału w powstającym interesie narkotykowym. Oferta zostaje odrzucona, co powoduje lawinę dramatycznych zdarzeń. Don Vito cudem wychodzi cało z zamachu, lecz podupadające zdrowie skłania go do decyzji - jego następcą ma być właśnie Michael.

„Ojciec chrzestny II” („The Godfather Part II”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1974 rok, reżyseria: Francis Ford Coppola, obsada: Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton, Robert De Niro, Talia Shire, Morgana King, John Cazale, Mariana Hill, Lee Strasberg, Michael V. Gazzo, G. D. Spradlin, Richard Bright i Gastone Moschin
emisja: w sobotę, 13 maja br. o 21:00

Druga część słynnego tryptyku Francisa Forda Coppoli opartego na prozie Maria Puzo. Film składa się z dwóch części: w pierwszej widzowie obserwują naznaczone cierpieniem dzieciństwo Vita Corleone, by w drugiej przejść do mafijnej kariery jego syna Michaela. Sycylia w roku 1901. Trwa właśnie pogrzeb Antonia, który zadarł z miejscową mafią i przypłacił to życiem. W kondukcie żałobnym idzie żona zmarłego oraz ich dziewięcioletni syn Vito. Niestety, pogrzeb zostaje przerwany zastrzeleniem brata Vita, młodego Paolo. Niebawem mafia rozprawia się także z matką bohatera, a sam chłopiec cudem unika śmierci. Aby umknąć śmiertelnemu zagrożeniu, trafia na statek płynący do Ameryki. Mijają dziesięciolecia. Vito, słynny nowojorski mafioso, przekazał władzę synowi, a Michael stara się rządzić twardą ręką. Nad rodziną Corleone zbierają się jednak czarne chmury.

„Ojciec chrzestny, epilog: Śmierć Michaela Corleone” („The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone”)
produkcja: Stany Zjednoczone Ameryki, 1990 rok, reżyseria: Francis Ford Coppola, obsada: Al Pacino, Diane Keaton, Talia Shire, Andy García, Eli Wallach, Joe Mantegna, Bridget Fonda, George Hamilton, Sofia Coppola, Raf Vallone, Franc D'Ambrosio, Donal Donnelly, Richard Bright, Al Martino i Helmut Berger
emisja: w sobotę, 20 maja br. o 21:00

Finał sagi Maria Puzo i Francisa Forda Coppoli. Wersja reżyserska. Mijają lata. Michael Corleone od dawna z sukcesem prowadzi rodzinny biznes, stając się jednym z najpotężniejszych ludzi w Ameryce. Chcąc zmienić wizerunek rodziny Corleone, ojciec chrzestny pozbywa się wszystkich nielegalnych interesów i zakłada fundację charytatywną imienia swojego ojca, Vita Corleone. Na jej czele staje dorastająca córka Michaela i Kay, Mary. Sprawy komplikują się, gdy podczas przyjęcia z okazji nadania wysokiego odznaczenia kościelnego, pojawia się Vincent Mancini - nieślubny syn Sonny’ego Corleone. Za namową siostry Michael przyjmuje go do rodziny, lecz wkrótce okazuje się, że nie potrafi zapanować nad ambitnym chłopakiem.

„Ojciec chrzestny w CBS Europa” - emisja w soboty (od 6 maja 2023 roku) o godz. 21:00 na kanale CBS Europa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...