reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Marzec ’68” w serialowej wersji w TVP

dodano: 2023-05-06 11:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dystrybucja Kinowa „Marzec ’68” W niedzielę, 7 maja br. o godz. 20:20 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiej produkcji „Kres niewinności”, będącej serialową wersją filmu „Marzec ’68”. Producentem filmu jest TVP, przy współpracy produkcyjnej Film It, a dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa. Występują Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Katarzyna Bargiełowska, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Natalia Iwańska, Joanna Król, Klaudia Kulinicz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Michalina Olszańska, Magdalena Smalara, Agata Pruchniewska i Ignacy Liss. Serial będzie także dostępny w serwisie TVP VOD.

TVP Dystrybucja Kinowa „Marzec ’68”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polska zaprasza na serial „Kres niewinności”. Jak zapowiada nadawca, antysemityzm w komunistycznej Polsce, miłość dwojga młodych ludzi kontra system opresji - o tym opowiada polski serial w reżyserii Krzysztofa Langa. W rolach głównych wystąpią Vanessa Aleksander i Ignacy Liss. Emisja premierowych odcinków odbywać się będzie w niedziele, od 7 maja b. w stacji TVP1 o godzinie 20:20. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Seriale i serwisu TVP VOD.

„Kres niewinności” to historia trudnej miłości dwojga młodych ludzi - Hanny (w tej roli Vanessa Aleksander) i Jana (Ignacy Liss), na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się w 1968 roku w Polsce. W styczniu studenci wychodzą na ulice zaprotestować przeciwko zakazowi wystawiania „Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka (30 stycznia 1968 roku), a po przemówieniu pierwszego sekretarza Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KC PZPR) Władysława Gomułki 19 marca 1968, nasilają się represje i masowa emigracja obywateli pochodzenia żydowskiego.

Akcja serialu rozpoczyna się w listopadzie 1967 roku. Hanna Bielska, początkująca aktorka, spieszy się na spektakl pod tytułem „Dziady”, gdy po drodze przyłącza się do niej nieznajomy chłopak. To Jan Wolicki. Za wszelką cenę chce zaimponować dziewczynie i zyskuje w jej oczach, gdy przynosi maszynopis „Dziadów” z autografem Kazimierza Dejmka (Oskar Hamerski). Znajomość przeistacza się w zauroczenie. Tymczasem młody dziennikarz Dunin dowiaduje się, że jego kolega z pokoju ze względu na pochodzenie zostaje zwolniony. Gdy w tym samym momencie w redakcji pojawia się Jan, Dunin ma się nim zaopiekować.

Romans Hanny i Jana rozkwita. Miłość młodych nabiera szekspirowskiego wymiaru. Tata Hanny - Jerzy Bielski (Mariusz Bonaszewski), jest szykanowanym przez komunistyczne władze lekarzem, a ojciec Jana - Roman Wolicki (Ireneusz Czop), to funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa (SB), który zaczyna się interesować rodziną ukochanej syna.

W rolach głównych wystąpią m.in.: Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Mikołaj Kubacki.

Producentem czteroodcinkowego serialu jest Telewizja Polska.

Reżyserem filmu „Marzec ’68” jest Krzysztof Lang, autorem scenariusza Andrzej Gołda, za zdjęcia odpowiadał Arkadiusz Tomiak, za scenografię Ewa Skoczkowska, a za montaż Rafał Listopad. W obsadzie znaleźli się Vanessa Aleksander, Edyta Olszówka, Anna Radwan, Katarzyna Bargiełowska, Aleksandra Boroń, Kamila Brodacka, Natalia Iwańska, Joanna Król, Klaudia Kulinicz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Michalina Olszańska, Magdalena Smalara, Agata Pruchniewska, Joanna Badełek, Karol Biskup, Adam Bobik, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki, Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Piotr Cyrwus, Marek Kalita, Jacek Bończyk, Jerzy Bończak i Ignacy Liss.

Dodajmy, że film „Marzec ’68” pojawił się w kinach w piątek, 25 marca 2022 roku (więcej tutaj). Film ten mogli już również oglądać widzowie kanałów Telewizji Polskiej - w stacjach TVP1 i TVP Historia (więcej tutaj), natomiast kanał TVP Info pokazał debatę o wydarzeniach przedstawionych w tej produkcji („Debata po filmie Marzec ’68”) (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa na plakacie promującym kinową emisję filmu „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP
Ignacy Liss i Vanessa Aleksander oraz samochody Syrena, Wartburg i FSO Warszawa w filmie „Marzec ’68”, foto: TVP
Vanessa Aleksander i Ignacy Liss w serialu „Kres niewinności”, foto: TVP
Vanessa Aleksander i Ignacy Liss w serialu „Kres niewinności”, foto: TVP


„Kres niewinności” - sezon 1., emisja w niedziele (od 7 maja 2023 roku) o godz. 20:20 w TVP1. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...