reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DAZN dołączył do Alliance for Creativity and Entertainment (ACE)

dodano: 2023-05-09 11:03 | aktualizacja: 2023-05-09 11:21
autor: HP | źródło: ACE

DAZN DAZN intensyfikuje działania przeciwko piractwu. Sportowa platforma streamingowa DAZN wraz z beIN Media Group doprowadziła do powstania osobnej grupy zadaniowej do zwalczania nielegalnych działań w sektorze transmisji sportowych. Platforma rozrywki sportowej DAZN dołączyła do Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), największej globalnej koalicji antypirackiej, aby rozprawić się z nielegalną działalnością zagrażającą branży transmisji sportowych.

DAZN/ACE
DAZN ACE piractwo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ACE wraz z DAZN i beIN powołuje grupę zadaniową ds. piractwa sportowego

Serwis transmisji sportowych na żywo DAZN dołączył do antypirackiej koalicji Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), aby walczyć z operacjami pirackimi, które zagrażają branży transmisji i transmisji sportowych.

Przyjmując DAZN, koalicja powołuje grupę zadaniową ds. piractwa sportowego ACE.
Grupa zadaniowa będzie dalej wzmacniać i koordynować wysiłki ACE w celu zwalczania piractwa sportowego oraz, we współpracy z organami ścigania i innymi partnerami, prowadzić działania egzekucyjne, które zakłócają i zamykają te działania.

Do tej pory grupa zadaniowa obejmowała DAZN i międzynarodowy nadawca sportowy beIN Media Group, który dołączył do ACE w 2022 r.

Współpracując z beIN, ACE w ubiegłym roku zaatakowało kilka kręgów piractwa sportowego, w tym pomyślne zamknięcie cieszącej się złą sławą operacji marokańskiej zaledwie kilka dni przed Mistrzostwami Świata FIFA Katar 2022, dla których beIN był oficjalnym nadawcą na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i we Francji.

Dołączenie DAZN i utworzenie grupy zadaniowej rozszerza koncentrację koalicji na rosnącym zagrożeniu, jakie operacje pirackie na dużą skalę stanowią dla nadawców sportowych na żywo, dystrybutorów i lig. Według badania przeprowadzonego przez Synamedia/Ampere, zajęcie się globalnym piractwem sportowym może przynieść branży dodatkowe 28 mld dol. rocznego dochodu.

DAZN jest 53. firmą, która dołączyła do ACE od czasu powstania koalicji w 2017 roku.

Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach dołączą kolejne firmy z sektorów mediów, rozrywki i transmisji sportowych.

- Kradzież własności intelektualnej treści sportowych na żywo to problem branżowy, który negatywnie wpływa na wszystkich fanów sportu i sportu, i wymaga globalnego skoordynowanego wysiłku, aby w znaczący sposób temu zaradzić

– powiedział Shay Segev, dyrektor generalny DAZN Group.

- ACE jest naturalnym domem dla grupy zadaniowej ds. piractwa sportowego, biorąc pod uwagę ich osiągnięcia, reputację i doświadczenie w dostarczaniu skutecznych programów działania.

- Współpracując z ACE, beIN oraz innymi nadawcami i właścicielami praw, grupa zadaniowa będzie ścigać przestępczych operatorów, którzy szkodzą sportowi na wszystkich poziomach, często wykorzystując karty kredytowe fanów i nielegalne dane. DAZN wspiera ACE w walce o wykorzenienie globalnej kradzieży treści

- dodał Ed McCarthy, dyrektor operacyjny DAZN.


Charles Rivkin, prezes i dyrektor generalny Motion Picture Association oraz przewodniczący ACE, powiedział, że koalicja z dumą wita DAZN i powołuje grupę zadaniową ds. piractwa sportowego ACE.

- Z każdym nowym członkiem ACE rośnie w siłę i jest lepiej przygotowany do ochrony globalnego ekosystemu twórców treści i nadawców — dodał.

- Dołączając do ACE, DAZN potwierdza, że ​​jest to najskuteczniejszy sposób ochrony ich działalności i bazy klientów na całym świecie przed zagrożeniem ze strony piractwa sportowego na żywo.

- Dodanie DAZN i utworzenie grupy zadaniowej ds. piractwa sportowego ACE stanowi punkt zwrotny dla ACE i po raz kolejny potwierdza, że ​​jesteśmy niezbędnym partnerem dla każdego, kto dostrzega zagrożenie piractwem dla swojej działalności

— oświadczył Jan van Voorn, dyrektor wykonawczy, wiceprezes i szef globalnej ochrony treści w MPA i szef ACE.

- Z każdym nowym członkiem nasza globalna sieć staje się potężniejsza i skuteczniejsza w atakowaniu i zamykaniu operatorów pirackich, którzy zagrażają mediom, rozrywce i gospodarce sportowej na żywo oraz konsumentom.


ACE jest zasilany przez sieć ekspertów działających w zaawansowanych technologicznie dochodzeniach i egzekwowaniu prawa, we współpracy z samorządami lokalnymi i organizacjami międzynarodowymi, takimi jak Interpol i Europol, w celu przejęcia pełnego łańcucha dostaw pirackich treści.

Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...