reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stabilna baza subskrybentów Disney+

dodano: 2023-05-11 14:20 | aktualizacja: 2023-05-12 12:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Disney+ Na dzień 1 kwietnia br. z usługi streamignowej Disney+ korzystało 157,8 mln subskrybentów na całym świecie, co oznacza spadek o 4 mln w pierwszym kwartale roku. Najbardziej do tego wyniku przyczynił się indyjski Disney+ Hotstar, gdzie kwartalna strata wyniosła 4,6 mln do 52,9 mln. Natomiast wzrost notowany był za rynkach międzynarodowych (poza Disney+ Hotstar oraz Stanami Zjednoczonymi i Kanadą) - o 0,9 mln do 58,6 mln.

The Walt Disney Company/satkurier.pl
Disney+ lipiec 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Średni miesięczny przychód na subskrybenta Disney+ w USA i Kanadzie wzrósł z 5,95 dol. do 7,14 dol. z uwagi na podwyżki. Zwiększył się również na rynkach międzynarodowych (z wyłączeniem Disney+ Hotstar) - z 5,62 dol. do 5,93 dol. Z kolei ARPU Disney+ Hotstar spadło z 0,74 dol. do 0,59 dol. ze względu na niższe przychody z reklam.

Wzrost przychodów z Disney+ był spowodowany wyższymi przychodami z subskrypcji i spadkiem kosztów marketingu. Z drugiej strony na przychody wpłynęły wyższe koszty oferty programowej i produkcji oraz, w mniejszym stopniu, wzrost kosztów technologii. Wyższe przychody z subskrypcji można przypisać wzrostowi liczby subskrypcji i podwyżkom, mimo niekorzystnego wpływu kursów walutowych. Wzrost kosztów oferty programowej i produkcji wynikał z większej ilości treści udostępnianych w serwisie, informuje The Walt Disney Company.

Disney+ zadebiutował w Polsce dnia 14 czerwca 2022 r., w cenie 28,99 zł miesięcznie za dostęp do filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, „Gwiezdnych wojen”, National Geographic oraz innych.

Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company, poinformował, że jeszcze w tym roku w Europie wprowadzona zostanie oferta Disney+ z reklamami. Wcześniej taki pakiet został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych.

W maju w usłudze Disney+ przewidziano następujące nowości: opartą na fascynującej, prawdziwej historii 8-odcinkową produkcję „Światełko”, przybliżającą losy Miep Gies - Holenderki, która w latach 40. ukrywała rodzinę Anne Frank; gwiazdorskiego „Urodzonego w Ameryce”, który łączy w sobie akcję, komedię i dramat, czerpiąc jednocześnie z chińskiej mitologii; trzeci sezon serialu „The Kardashians” oraz wiele innych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...