reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES dociera do 369 mln domów na całym świecie

dodano: 2023-05-15 20:31 | aktualizacja: 2023-05-15 23:11
autor: RO | źródło: ses.com

SES Luksemburski operator satelitarny SES ogłosił wyniki z corocznego raportu Satellite Monitor. Kompleksowe badanie śledzi zasięg telewizji satelitarnej w wielu regionach świata. Według uzyskanych wyników, SES dostarcza obecnie ponad 8 tys. kanałów do łącznie 369 mln gospodarstw domowych z telewizją na całym świecie, co stanowi wzrost o 3 mln w stosunku do poprzedniego roku.

SES
Astra SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Coroczne badanie Satellite Monitor podkreśla wiodącą rolę SES w dostarczaniu treści przez satelitę. SES w Europie jest operatorem satelitów Astra na pozycjach orbitalnych 19,2°E; 23,5°E czy 28,2°E.

Ogólny wzrost wynikał przede wszystkim ze wzrostu w Europie (+6,3 mln) i Afryce (+3mln) oraz stabilnej sytuacji w Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku. Zasięg w Ameryce Północnej (-5,4 mln) nadal spada z powodu trendu "cięcia kabli" i ciągłej ekspansji łączności światłowodowej w Stanach Zjednoczonych.

Poniższa tabela przedstawia zasięg SES na poszczególnych rynkach na świecie (według Satellite Monitor):
 
Rynek Liczba gospodarstw domowych
Afryka 49,5 mln
APAC 33,1 mln
Ameryka Łacińska 44 mln
Bliski Wschód 13,4 mln
Ameryka Północna 53,2 mln
Europa 175,8 mln


Inne wnioski z raportu Satellite Monitor:
  • Podczas gdy wideo na żądanie nadal przyciąga widzów, telewizja free-to-air (FTA) rozwija się na całym świecie
  • Wraz z rozwojem łączności światłowodowej na całym świecie, IPTV też rośnie jako metoda odbioru telewizji, zabierając udział tradycyjnej telewizji kablowej
  • Satelita w Afryce napędza wzrost liczby domów telewizyjnych z bezpośrednim odbiorem DTH jako skalowalnej i opłacalnej metody odbioru telewizji. SES w Etiopii osiągnął 90% zasięgu z pomocą swojego partnera Ethiosat
 

Od lat gromadzimy dane i wnioski z corocznych badań rynku Satellite Monitor dotyczących naszych obszarów telewizyjnych oraz zmieniającej się dynamiki rynku w zakresie dostarczania wideo i konsumpcji. Robimy to, ponieważ wierzymy, że dzięki tym danym możemy zapewnić naszym klientom prawdziwą wartość dodaną i umożliwić im podejmowanie świadomych decyzji biznesowych dotyczących najlepszego sposobu dostarczania treści do dużej grupy odbiorców w najbardziej opłacalny sposób

- powiedział globalny szef mediów w SES, Norbert Hölzle.


Satellite Monitor od 29 lat jest kluczowym badaniem porównawczym w branży satelitarnej, przeprowadzanym przez wiodące instytuty badań rynku w celu analizy dynamiki rynku (odbiór telewizji, rozdzielczość, urządzenia, etc), zasięgu (według kraju, pozycji orbitalnej i trybu odbioru) i demografii społecznej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...