reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika: 103. rocznica urodzin Jana Pawła II

dodano: 2023-05-17 15:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Republika/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) W czwartek, 18 maja br. o godz. 20:00 w TV Republika wyemitowany zostanie premierowo „Koncert z okazji urodzin św. Jana Pawła II”, który odbył się pod koniec kwietnia br. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu, z okazji 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, czyli papieża Jana Pawła II. Podczas widowiska wystąpiła Mała Armia Janosika.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartek, 18 maja br. o godzinie 20:00 w TV Republika odbędzie się premiera koncertu z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu, z okazji 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. - Utwory kojarzone z papieżem Polakiem połączą się z fragmentami jego homilii, myśli i wierszy - to będzie wieczór pełen niezapomnianych wzruszeń w TV Republika - zapowiada nadawca.

Sanktuarium Świętego Jana Pawła II to szczególne miejsce na Podhalu, związane z kultem papieża Polaka. - To także świątynia z wyjątkową akustyką, w której prawie 150 młodych śpiewaków i muzykantów z zespołu Mała Armia Janosika wyśpiewało co znaczy kochać i być dumnym z Jana Pawła II. To będzie wspaniała i cudowna uczta dla duszy. Każda piosenka, każdy utwór niesie w sobie niepowtarzalną siłę. Wielu widzom łza zakręci się w oku - zachęca nadawca.

Mała Armia Janosika z Raby Wyżnej to kapela góralska, zespół folklorystyczny i zarazem grupa artystyczna, zainspirowana kulturą góralską, jak czytamy w komunikacie - wychodząca poza utarte schematy, motywująca do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Jej pomysłodawcą jest Damian Pałasz - skrzypek, muzyk i wizjoner.

- Gorąco zapraszam do wspólnego przeżywania tych urodzin

- zachęca Jan Karlak, proboszcz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.


Dodajmy, że „Koncert z okazji urodzin św. Jana Pawła II” w TV Republika wyemitowany zostanie premierowo w czwartek, 18 maja br. o godzinie 20:00, czyli w dniu 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papież urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, w Polsce, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie, w Watykanie. Powtórki koncertu TV Republika pokaże w sobotę, 20 maja br. o godzinie 20:00 i w niedzielę, 21 maja br. o godzinie 19:00 (więcej tutaj).
 
Damian Pałasz podczas „Koncertu z okazji urodzin św. Jana Pawła II”, foto: Telewizja Republika
Damian Pałasz podczas „Koncertu z okazji urodzin św. Jana Pawła II”, foto: Telewizja Republika


„Koncert z okazji urodzin św. Jana Pawła II” - emisja w czwartek, 18 maja 2023 roku o godz. 20:00 w TV Republika.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...