reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Trudne czasy przed Vodafone

dodano: 2023-05-22 16:15
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

Vodafone TV_360px.jpg Zmiany w niemieckim prawie, które mają wejść w życie pod koniec roku, kończąc zbiorowe umowy telewizyjne ze spółdzielniami mieszkaniowymi, będą miały „istotny wpływ" na EBITDA firmy, uważa dyrektor generalna Vodafone, Margaretha Della Valle. Według niej, ogólna liczba abonentów na kluczowym rynku w Niemczech "prawdopodobnie się pogorszy, niż polepszy". Taka jest odpowiedź na pytania analityków po tym, jak Vodafone opublikowało wyniki za cały rok.

Vodafone
Vodafone


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto gigant telekomunikacyjny Vodafone ma zwolnić 11 tys. pracowników w ciągu najbliższych 3 lat, co stanowi nieco ponad 10% całkowitego zatrudnienia. Cięcia prawdopodobnie dotkną osoby pracujące w Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech.

W Niemczech, gdzie firma boryka się z poważnymi problemami, baza telewizyjna Vodafone spadła o 412 tys, a baza klientów konwergentnych zmniejszyła się o 52 tys. do 2,3 mln kont konwergentnych.„

W dodatku przed Vodafone czekają cięższe czasy w związku ze zmianami w niemieckich przepisach dotyczących telewizji pod koniec tego roku, które zakończą praktykę masowego zawierania umów telewizyjnych w spółdzielniach mieszkaniowych. Vodafone ma ok. 8,5 mln klientów, których ta zmiana może dotyczyć. Dla operatora, który generuje 800 mln euro przychodów, zmiana wymaga zawarcia indywidualnych umów z najemcami.

Margaretha Della Valle powiedziała, że pierwsza próba przejścia z umowy zbiorowej na indywidualną wykazała 65% wskaźnik retencji klientów przechodzących na indywidualne rozliczenia i że jest mniej więcej zgodny z liczbą klientów aktywnie korzystających z usługi. Ostrzegła jednak, że druga próba wykazywała znacznie niższy współczynnik konwersji i że ogólny wpływ był już nieprzewidywalny.

Vodafone dokona również przeglądu opcji dla swojego borykającego się z problemami hiszpańskiego biznesu.

Hiszpania jest drugim dużym rynkiem telewizyjnym Vodafone, na którym operator odnotował spadek bazy telewizyjnej o 56 tys. z powodu konkurencji cenowej. Baza szerokopasmowa również spadła o 121 tys.

W ostatnich tygodniach powróciły spekulacje na temat możliwej sprzedaży hiszpańskiego oddziału Vodafone. Jak podał Bloomberg, aktywami giganta w Hiszpanii zainteresowały się fundusze inwestycyjne, w tym Apollo Global Management. Także narodowy operator Telefónica jest zainteresowany przejęciem oddziału.

Wyniki Vodafone w porównaniu z konkurencją nie wyglądają dobrze i firma musi się zmienić.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...