reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Grupa MWE Networks uruchomi Junior Channel

dodano: 2023-05-23 22:07 | aktualizacja: 2023-05-24 08:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telekabel & digital tv/forum.satkurier.pl (danielpes5)/satkurier.pl

Junior Channel Grupa MWE Networks szykuje się do startu kolejnego kanału telewizyjnego dla dzieci. W czerwcu br. ruszyć miałaby stacja Junior Channel. Obecnie w portfolio nadawcy są 2 kanały skierowane bezpośrednio do najmłodszych widzów - Top Kids i Junior Music (początkowo kanał ten funkcjonował pod nazwami Echo24 TV i Top Kids Jr).

Junior Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zapowiedź nowego projektu Grupy MWE Networks znalazła się w wydaniu marzec-kwiecień miesięcznika „Telekabel & digital tv”: „Od czerwca 2023 roku uruchamiamy Junior Channel”. Zaprezentowano także logo kanału. Na razie nie są znane szczegóły dotyczące dostępności i oferty nowej stacji.

Obecnie w portfolio nadawcy są dwie stacje skierowane bezpośrednio do najmłodszych widzów - Top Kids i Junior Music.

Kanał Top Kids rozpoczął nadawanie w 2015 roku. W ofercie stacji widzowie znajdą seriale animowane dla dzieci. Kanał dostępny jest dla abonentów sieci kablowych i IPTV (więcej tutaj).

W 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła należącej do ATM Grupy firmie Telewizja Dolnośląska Echo (później pod nazwą Echo 24) koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Echo24 TV. W 2016 roku stacja ta rozpoczęła nadawanie. W jej ofercie widzowie mogli znaleźć programy dotyczące Dolnego Śląska. W 2018 roku kanał ten zakończył nadawanie. W 2017 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła spółce KarkonoszePlay zgodę na zmianę nazwy należącej do niej stacji 71news (wcześniej KarkonoszePlay) na Echo24 HD. W 2019 roku Michał Winnicki - bezpośrednio oraz poprzez spółkę Nova Media, przejął od ATM Grupy firmę Echo 24 i zmieni jej nazwę na MWE Teleport, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę w koncesji nazwy kanału Echo24 TV na Top Kids Jr, przez co stacja ta pod nową marką wznowiła nadawanie. Nieco później kanał ten zaczął funkcjonować pod dodatkową nazwą Junior Music, a firma MWE Teleport poinformowała, że planuje oficjalną zmianę nazwy stacji Top Kids Jr na Junior Music. Dodajmy, że od 2019 roku kanał nadawał z logo Junior Music i napisem „Top Kids Jr”. W 2022 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę, na wniosek nadawcy - firmy MWE Teleport Michała Winnickiego (Grupa MWE Networks), na zmianę nazwy w koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sieciach telekomunikacyjnych z Top Kids Jr na Junior Music. Dostęp do stacji Junior Music mają dziś abonenci sieci kablowych i IPTV oraz bezpłatnie odbiorcy należących do Michała Winnickiego multipleksów lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W ofercie kanału widzowie znajdą teledyski z piosenkami dla dzieci (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...