reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Technologie w czerwcu w National Geographic

dodano: 2023-05-23 23:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

National Geographic W czerwcu br. kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Big data: świat pod kontrolą” („Big data: świat poza kontrolą”, sezon 1.) i „Maszyny wagi ciężkiej” (sezon 3.).

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, przyroda, społeczeństwo, postęp technologiczny to wiodące tematy, których w czerwcu br. mogą spodziewać się widzowie kanału National Geographic. W programie „Big data: świat poza kontrolą” widzowie wejdą w świat algorytmów, który z jednej strony ma zdolność ratowania życia, z drugiej zaś wciąż jest pełen zadziwiających paradoksów. Z kolei serial „Maszyny wagi ciężkiej” to porcja najświeższych nowinek na temat największych pojazdów. Co jeszcze czekać będzie na widzów w czerwcu br.?

Na każdym kroku korzystamy z dobrodziejstw współczesnych technologii, jednak czy zastanawiamy się nad ciemną stroną tej przyjemności? Okazuje się, że zbieranie i przetwarzanie dużych ilości danych przez prywatne firmy oraz rządy może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa jednostek. Jak zapowiada nadawca, seria „Big data: świat poza kontrolą” (premiery w niedziele, od 4 czerwca br. o godzinie 21:00), posługując się przykładami z życia, zarysowuje niebezpieczeństwa związane z rozwojem nadzoru elektronicznego czy prognozowania komputerowego.

Ze świata dynamicznie rozwijającej się technologii widzowie płynnie przeniosą się do megafabryk. W programie „Maszyny wagi ciężkiej” (premiery w czwartki, od 8 czerwca br. o godzinie 22:00) widzowie zobaczą miejsca, w których konstruuje się cuda współczesnej inżynierii takie, jak dźwigi, pojazdy opancerzone, samoloty, statki oraz motocykle. Widzowie National Geographic zajrzą za kulisy pracy konstruktorów, techników czy testerów. - Przekonamy się, jak wygląda protest powstawania maszyn - od wczesnej fazy rozwoju, aż po ich działalność w praktyce - zapowiada nadawca.

Czerwiec 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Big data: świat pod kontrolą” („Secrets Of Big Data”)
emisja: w niedziele (od 4 czerwca br.) o 21:00

Rozwój technologiczny doprowadził do sytuacji, w której systemy rejestrujące dane znajdują się nawet w urządzeniach codziennego użytku. Kto gromadzi zebrane informacje i do czego je wykorzystuje? W programie „Big data: świat poza kontrolą” widzowie przyjrzą się paradoksom związanym z postępem technologicznym XXI wieku. - Zderzymy ze sobą koncepcje, które jeszcze kilka lat temu były zaledwie niepokojącą fantastyką naukową, a dziś stają się rzeczywistością. Przekonamy się, że sztuczna potrafi pomóc w leczeniu tajemniczych chorób, jak i również... jest w stanie oskarżyć niewinnych ludzi o przestępstwo i powiadomić z tej okazji policję. Poznamy także historię ze słynnego domu aukcyjnego, w którym wystawiono na sprzedaż portret stworzony przez algorytm, co wywołało kontrowersje w świecie sztuki - zapowiada nadawca.

„Maszyny wagi ciężkiej” 3 („Exceptional Exgineering” 3)
emisja: w czwartki (od 8 czerwca br.) o 22:00

Najnowsza seria „Maszyny wagi ciężkiej” pokazuje kulisy procesu budowy i montażu maszyn, od których zależą takie procesy na świecie, jak transport, wydobywanie surowców mineralnych czy drążenie tuneli. - Kamery National Geographic przeniosą widzów do największych zakładów produkcyjnych na całym świecie, by pokazać krok po kroku, jakie komponenty są niezbędne do stworzenia tych arcydzieł inżynierii. W ośmioodcinkowym serialu dokumentalnym widzowie zobaczą miejsca, w których „kosmiczne” innowacje łączą się z poszanowaniem tradycji i dotychczasowego dorobku. Przed państwem kilka godzin spotkania techniką na miarę XXI wieku - zapowiada nadawca (więcej tutaj).
 
Lokomotywy Siemens Vectron w programie „Maszyny wagi ciężkiej”, foto: WeltN24 GmbH
Lokomotywy Siemens Vectron w programie „Maszyny wagi ciężkiej”, foto: WeltN24 GmbH
Wozidło przegubowe Volvo A60H w programie „Maszyny wagi ciężkiej”, foto: Film und TV Produktion UG/WeltN24 GmbH
Wozidło przegubowe Volvo A60H w programie „Maszyny wagi ciężkiej”, foto: Film und TV Produktion UG/WeltN24 GmbH
Ciężarówka Rheinmetall MAN HX81 i czołg Krauss-Maffei Wegmann (KMW)/Rheinmetall Leopard 2 w programie „Maszyny wagi ciężkiej”, foto: WeltN24 GmbH
Ciężarówka Rheinmetall MAN HX81 i czołg Krauss-Maffei Wegmann (KMW)/Rheinmetall Leopard 2 w programie „Maszyny wagi ciężkiej”, foto: WeltN24 GmbH


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...