reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netflix wprowadza płatne współdzielenie konta. Jaki koszt na osobę?

dodano: 2023-05-25 10:47 | aktualizacja: 2023-05-25 13:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Netflix/satkurier.pl

Netflix 23 maja br. Netflix zaczął wysyłać wiadomości do użytkowników tej platformy SVOD w Polsce, którzy udostępniają konto Netflix osobom spoza swojego gospodarstwa domowego. Przypomina w nim, że konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Informuje też, że jeśli chce się dzielić konto z kimś spoza gospodarstwa, można to konto udostępnić za dopłatą w wysokości 9,99 zł/miesiąc. Oznacza to koniec z bezpłatnym udostępnianiem konta osobom niemieszkającym z nami.

Netflix
Netflix dzielenie się kontem współdzielenie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Netflix dodaje, że wszystkie osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu - w domu, poza domem czy na urlopie - i skorzystać z nowych funkcji, takich jak „Przenieś profil” oraz „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”.

W korespondencji wysyłanej do użytkowników Netflixa, można przeczytać:

Aby zarządzać swoim kontem Netflix:
  • Sprawdź, kto korzysta z Twojego konta. Przejrzyj listę urządzeń, na których zalogowano się do twojego konta. Wyloguj się z urządzeń, które nie powinny mieć dostępu do konta, a następnie zmień hasło.

Jeśli chcesz dzielić konto Netflix z kimś, kto z tobą nie mieszka, masz kilka opcji: 
  • Przeniesienie profilu. Każda osoba korzystająca z Twojego konta może przenieść profil do opłacanego przez siebie abonamentu. 
  • Dodanie dodatkowego użytkownika. Możesz udostępnić Netflix osobie, która z Tobą nie mieszka, za dopłatą w wysokości 9,99 zł/miesięcznie.
 
Jaki koszt na osobę?

Przypomnijmy, że plan Podstawowy (720p), kosztuje 29 zł, Standard (1080p, dwa jednoczesne streamy) 43 zł, a Premium (4K HDR, 4 jednoczesne streamy) 60 zł. Dodanie dodatkowego użytkownika możliwe jest tylko dla planów Standard (max. jeden dodatkowy użytkownik) i Premium (max. dwaj dodatkowi użytkownicy).

Zatem rozliczenie pomiędzy użytkownikami może wyglądać następująco: po 26,50 zł na osobę dla planu Standard (2 osoby z różnych gospodarstw) oraz po 35 zł lub 26,67 zł na gospodarstwo za plan Premium (2 lub 3 osoby z różnych gospodarstw + 2 lub 1 osoba z tego samego gospodarstwa domowego). Dotychczas częstą praktyką było dzielenie konta Premium na 4 niemieszkające ze sobą osoby, co dawało 15 zł miesięcznie na osobę.

Dodatkowy użytkownik może korzystać z serwisu Netflix na jednym urządzeniu jednocześnie. Może także pobierać tytuły, ale tylko na jeden telefon lub tablet jednocześnie. Dodatkowy użytkownik może utworzyć tylko jeden profil, ale nie może to być profil Dzieci. Dodatkowy użytkownik musi utworzyć swoje konto w kraju, z którym jest powiązane konto właściciela.
  * Opcja „Dodanie dodatkowego użytkownika” obecnie niedostępna dla użytkowników korzystających z płatności za pośrednictwem partnera.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...