reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Komisarz Alex” 19 - finał na kanałach TVP

dodano: 2023-05-27 02:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Komisarz Alex” W sobotę, 27 maja br. o godz. 20:35 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacjach TVP HD i TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 10. odcinek 19. sezonu polskiego serialu „Komisarz Alex”, którego producentem jest Water Color Studio, a opartego na austriacko-niemiecko-włoskiej produkcji „Komisarz Rex” (emisja na kanałach Kino TV i Stopklatka, gdzie leci też „Hudson i Rex”). Będzie to finał tej serii. Wystąpią Beata Fido, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Małgorzata Kocik-Diakonów i Jacek Knap. Wcześniejsze odcinki mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVP1, TVP HD, TVP Polonia i TVP Seriale.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Komisarz Alex”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cyjanek i panna młoda w ostatnim w tym sezonie śledztwie w serialu „Komisarz Alex” premierowo w sobotę, 27 maja br. o godzinie 20:35 w TVP1, a w kolejnych dniach na kanałach TVP HD i TVP Seriale. Odcinek zatytułowany jest „Złoty gwizdek”.

Co wydarzy się w finałowym odcinku dziewiętnastego sezonu serialu „Komisarz Alex”? Podczas wesela ginie panna młoda, Anna Konwicka (w tej roli Małgorzata Kocik-Diakonów). Lekarz pogotowia stwierdza otrucie. Na miejsce przybywa policja i wszczyna śledztwo. W trakcie oględzin miejsca zbrodni Alex znajduje złoty gwizdek leżący niedaleko zwłok. Po sekcji zwłok, gdy okazuje się, że Anna została otruta cyjankiem, który przeniknął przez skórę ust, policja orientuje się, że to gwizdek właśnie był narzędziem zbrodni. Po przesłuchaniu świadków policja nawet nie zbliża się do ustalenia motywu tego zabójstwa. Wszyscy zgodnie twierdzą, że Anna była lubianą, życzliwą osobą i z nikim nie miała żadnych zatargów.

Alex, w garderobie gdzie odkryto ciało i złożone były prezenty, znajduje bilecik. Wszystko wskazuje na to, że wypadł z pudełka, w którym zabójca podłożył gwizdek wśród innych prezentów. Treść bileciku pokazuje, że otruty miał zostać pan młody, Karol Konwicki (Maurycy Łyczko), a nie jego młoda żona. Śledczy muszą zmienić kierunek śledztwa i skupić się na Karolu Konwickim. Wzywają go na kolejne przesłuchanie z zamiarem poinformowania go, że to on był celem. Niestety, kiedy Konwicki ma przyjść na przesłuchanie, policjanci zostają poinformowani, że Konwicki nie żyje. Zginął w wyniku wybuchu ładunku umieszczonego w paczce, którą ktoś podrzucił pod jego drzwi. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, zwłaszcza że Konwicki, sędzia siatkówki męskiej, nie był osobą towarzyską, nie miał wielu znajomych. Na wesele zaprosił tylko jednego kolegę z pracy, którego poprosił by został jego świadkiem. Policja odkrywa, że Karol wychował się w domu dziecka w Białymstoku, tam skończył Akademię Wychowania Fizycznego (AWF) i niedawno zamieszkał w Łodzi. W przeszłości był zamieszany w pożar, w którym zginęło jego upośledzone dziecko.

Reżyserem dziesiątego odcinka dziewiętnastego sezonu serialu „Komisarz Alex” jest Radosław Dunaszewski, autorami scenariusza są Karolina Frankowska, Peter Hajek, Peter Moser i Tomasz Korzeniowski, za scenografię odpowiadała Anna Gąsiorowska, a za montaż odpowiadał Jakub Motylewski. W obsadzie odcinka znaleźli się Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Izabella Tarasiuk-Andrzejewska, Natalia Szulc-Kucharska, Wiktoria Kulaszewska-Grabowska, Małgorzata Kocik-Diakonów, Julia Bochenek, Kamila Molinari, Agata Pisiewicz, Gabriela Chęclewska, Piotr Bondyra, Janusz Chabior, Robert Sharif El Gendy, Łukasz Dedyński, Wojciech Machnicki, Łukasz Dedyński, Maurycy Łyczko i Jacek Knap (więcej tutaj).

Dodajmy, że serial „Komisarz Alex” oparto na austriacko-niemiecko-włoskiej produkcji „Komisarz Rex”, która emitowana jest na kanałach Stopklatka i Kino TV. Stopklatka pokazuje ponadto nawiązujący do tej produkcji kanadyjski serial „Hudson i Rex” (więcej tutaj).

„Komisarz Alex” - sezon 19., emisja w soboty o godz. 20:35 w TVP1. Serial ten mogą oglądać również widzowie kanałów TVP HD i TVP Seriale, a wcześniejsze odcinki widzowie stacji TVP1, TVP HD, TVP Polonia i TVP Seriale.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...