reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyfrowy Polsat nie wypłaci dywidendy za 2022 rok

dodano: 2023-06-02 10:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa Polsat Plus

Grupa Polsat Plus Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, że 31 maja br. podjął uchwałę w sprawie przedłożenia do oceny rady nadzorczej spółki wniosku w sprawie niewypłacania dywidendy z zysku Cyfrowego Polsatu za rok obrotowy 2022. W związku z powyższym rekomendacją zarządu jest przeznaczenie całości zysku netto spółki za rok obrotowy 2022 w wysokości 1,249 mld zł na kapitał zapasowy. 31 maja br. rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, w której pozytywnie zaopiniowała powyższy wniosek zarządu.

Grupa Polsat Plus
Grupa Polsat Plus logo Plus Polsat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w raporcie bieżącym spółki, zarząd Cyfrowego Polsatu zdecydował nie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za rok 2022 z uwagi na kapitałochłonne strategiczne inwestycje realizowane przez spółkę w ramach Strategii 2023+, ukierunkowane na kontynuację rozwoju grupy kapitałowej spółki w długim okresie zgodnie z nadrzędnym celem strategicznym, jakim jest trwały wzrost wartości spółki dla jej akcjonariuszy.

Zatrzymane w spółce środki mają posłużyć w szczególności do terminowej realizacji obecnie trwających projektów polegających, m.in. na budowie farm wiatrowych w Miłosławiu, Kazimierzu Biskupim, Człuchowie oraz Przyrowie o łącznej zainstalowanej mocy 150 MW. W efekcie realizacji wyżej wymienionych projektów na koniec roku 2024 szacowane możliwości produkcyjne energii z wiatru mają wynieść ponad 430 GWh rocznie, co z jednej strony ma zapewnić pełne zaspokojenie wewnętrznych potrzeb na energię elektryczną spółki i jej grupy kapitałowej i tym samym zniwelować ekspozycję spółki na fluktuacje cen energii, a z drugiej strony ma umożliwić rozpoczęcie sprzedaży czystej energii do stron trzecich.

Równolegle, podejmując decyzję o niewypłacaniu dywidendy zarząd Cyfrowego Polsatu wziął pod uwagę utrzymujący się na podwyższonym poziomie, m.in. w efekcie finansowania strategicznych inwestycji, wskaźnik zadłużenia netto spółki, jak również niesprzyjające otoczenie makroekonomiczne, w szczególności wysoką presję inflacyjną oraz utrzymujące się na wysokim poziomie stopy procentowe przekładające się na rosnące koszty obsługi zadłużenia spółki. Jednocześnie zarząd podtrzymuje politykę dywidendową przyjętą 20 grudnia 2021 roku.

W związku z powyższym rekomendacją zarządu jest przeznaczenie całości zysku netto spółki za rok obrotowy 2022 w wysokości 1.248.575.921,33 PLN na kapitał zapasowy.

Ponadto zarząd poinformował, że 31 maja br. rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, w której pozytywnie zaopiniowała powyższy wniosek zarządu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...