reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa PPF podnosi udziały w ProSiebenSat.1

dodano: 2023-06-04 09:12
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

ProSiebenSat.1 Czeska spółka inwestycyjna PPF Group zwiększyła udział akcji i instrumentów pochodnych w niemieckiej spółce medialnej ProSiebenSat.1 Media SE (ProSiebenSat.1) do 15,04 proc. włącznie. Udział PPF stanowi 11,6 proc. głosów w pozostałym kapitale zakładowym wiodącego giganta mediowego w Niemczech.

ProSiebenSat.1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Nasz rosnący udział w ProSiebenSat.1 pokazuje, że PPF jest długoterminowym i wspierającym inwestorem z bogatym doświadczeniem w transmisji telewizyjnej, która może wnieść wartość dodaną dla wiodącej, niemieckiej firmy medialnej, komentuje dyrektor ds. inwestycji w PPF, Didier Stoessel.

W lutym PPF nabyła 9,1 proc. udziałów w ProSiebenSat.1, a w marcu zwiększyła do 10,1 proc., stając się drugim co do wielkości akcjonariuszem po firmie MFE-MediaForEurope, należącej do byłego włoskiego premiera Silvia Berlusconiego. MFE posiada 22,72 proc. udziałów.

Założona przez nieżyjącego już Petra Kellnera firma PPF posiada inwestycje w 25 krajach. Firmą kieruje obecnie wdowa po Kellnerze, czeska miliarderka Renáta Kellnerová.

PPF jest aktywnym inwestorem w sektorach telekomunikacji, mediów i technologii (TMT). Spółka zależna CME zarządza kilkoma spółkami telewizyjnymi i internetowymi w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...