reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyfrowy Polsat i Polkomtel muszą zapłacić prawie 17 mln zł kary

dodano: 2023-06-06 10:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK/satkurier.pl

smartDOM Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wygrał w Sądzie Najwyższym z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem. Sąd potwierdził, że reklama pakietu smartDOM była nieuczciwą praktyką rynkową, która wprowadzała klientów w błąd, i utrzymał kary pieniężne (łącznie prawie 16,7 mln zł) oraz nakazał publikację części decyzji prezesa UOKiK w czasie prime time telewizji Polsat.

smartDOM Cyfrowy Polsat Polkomtel kara UOKiK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa sięga 2016 roku, kiedy UOKiK nałożył kary na Cyfrowy Polsat i Polkomtel w łącznej wysokości prawie 16,7 mln zł oraz nakazał emisję informacji o naruszeniu praw konsumentów w telewizji i publikację decyzji na stronach internetowych.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływały skargi konsumentów na kampanię reklamową oferty smartDOM - pakietu usług Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu. Skargi dotyczyły reklam telewizyjnych emitowanych przed Bożym Narodzeniem 2014 roku, które sugerowały, że pakiet usług wraz ze smartfonem, tabletem i telewizorem można uzyskać za 61 zł miesięcznie.
 

Postępowanie Urzędu wobec obu spółek potwierdziło te sygnały. Konsument nie mógł kupić pakietu usług telekomunikacyjnych ze smartfonem, tabletem i telewizorem za cenę 61 zł miesięcznie. W rzeczywistości oferta obejmowała tylko cenę za świadczoną usługę, a za sprzęt trzeba było zapłacić dodatkowo.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...