reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ServusTV zamyka niemiecki kanał telewizyjny

dodano: 2023-06-07 19:49
autor: RO | źródło: DWDL.de

ServusTV Deutschland Austriacki nadawca ServusTV zamknie swój linearny kanał telewizyjny w Niemczech. Nadawca od 2024 r. skoncentruje się na dystrybucji cyfrowej za pośrednictwem platformy wideo ServusTV On. W przyszłości ServusTV skupi się na rodzimym rynku w Austrii, gdzie będzie dystrybuowany liniowo i jako wideo na żądanie.

ServusTV - Bergwelten
ServusTV - serial Bergwelten


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomimo atrakcyjnych praw sportowych, filmów dokumentalnych i oryginalnych produkcji, kanał tworzony przez Red Bull Media House nigdy nie był w stanie zdobyć przyczółka w Niemczech, w przeciwieństwie do Austrii, gdzie jest bardzo popularny.

Ostatni średni udział oglądalności ServusTV na niemieckim rynku wyniósł 0,45% (widzowie od 14 lat).

Inaczej sytuacja wygląda w Austrii, gdzie nadawca ma znacznie bardziej ugruntowaną pozycję, a w ostatnich latach był w stanie zwiększyć swój udział w rynku. ServusTV jest obecnie najsilniejszym nadawcą prywatnym w Austrii. Osiągnął to poprzez nabycie licznych, najwyższej klasy praw sportowych. Także wiele własnych produkcji w prime time odnosi sukcesy, a serwisy wiadomości również przynoszą znakomitą oglądalność.

Po śmierci założyciela Red Bulla i miliardera Dietricha Mateschitz w zeszłym roku, pojawiły się spekulacje, jak długo grupa zajmująca się napojami energetycznymi i sportowym stylem życia będzie mogła sobie pozwolić na kosztowną przygodę z ServusTV Deutschland. Ten temat był poruszany wewnętrznie od tygodni, o czym informowaliśmy.

To nie pierwszy raz, kiedy ServusTV ogłasza koniec niemieckiego oddziału.
Zrobił to już raz w lipcu 2016 roku, ale kilka miesięcy później zmienił decyzję, kontynuując ServusTV Deutschland. Chodziło o to, że pracownicy chcieli założyć radę zakładową. To nie podobało się Dietrichowi Mateschitz tak bardzo, że ogłosił koniec stacji, by później zmienić decyzję, gdy pracownicy porzucili swoje plany.

Źródło: dwdl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...