reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Steve Collar ustąpił ze stanowiska CEO SES

dodano: 2023-06-12 11:44 | aktualizacja: 2023-06-12 15:01
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES/satkurier.pl

SES Steve Collar, dyrektor generalny SES odejdzie z firmy z końcem czerwca 2023 roku, aby zająć się innymi sprawami zawodowymi i osobistymi. Trwają poszukiwania jego następcy, a Ruy Pinto - obecnie dyrektor technologiczny SES, obejmie funkcję CEO do czasu ogłoszenia stałego następcy. SES jest operatorem m.in. satelitów Astra.

Steve Collar, fot. SES
Steve Collar SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ruy Pinto dołączył do SES w lutym 2017 roku, a w styczniu 2019 roku został mianowany CTO, kierując zróżnicowaniem możliwości wieloorbitalnych i chmurą SES. Przed SES Ruy spędził ponad 25 lat w Inmarsat na różnych głównych stanowiskach technicznych i kierowniczych.
 

- Cieszę się, że mogę przewodzić SES i pracować z naszymi zespołami na całym świecie w okresie przejściowym, wprowadzając SES do fazy, w której będziemy nadal rozwijać się na silnej trajektorii tworzenia wartości dla naszych akcjonariuszy, intensywnie pracując, upraszczając naszą działalność i optymalizując naszą bazę kosztową - powiedział Ruy Pinto, dyrektor technologiczny SES.

Steve Collar został mianowany dyrektorem generalnym SES w kwietniu 2018 roku, wcześniej kierując zarówno O3b Networks, jak i SES Networks.
 

- To był największy zaszczyt w moim życiu, by przewodzić niesamowitym ludziom w SES. SES jest punktem odniesienia w branży od dziesięcioleci, a ja opuszczam firmę jako jej lider i wracam do bycia wielkim stronnikiem, wielbicielem i fanem oraz będę kibicował Ruyowi i zespołowi zarządzającemu. Wraz z uruchomieniem O3b mPower, dobrymi wynikami firmy i prawie dostarczonym pasmem C, przyszłość rysuje się w jasnych barwach i życzę zarządowi oraz wszystkim w SES samych sukcesów - powiedział Steve Collar, ustępujący dyrektor generalny SES.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...