reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Do Viaplay wrócił Peter Nørrelund - dyrektor ds. sportu

dodano: 2023-06-14 11:33 | aktualizacja: 2023-06-14 12:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Viaplya Group/satkurier.pl

Peter Nørrelund Viaplay Peter Nørrelund, który w kwietniu br. odszedł z Viaplay Group, wrócił 14 czerwca na zajmowane ostatnio stanowisko wiceprezesa wykonawczego i dyrektora ds. sportu, jednocześnie rozszerzając swoje kompetencje o rozwój biznesu sportowego. - Teraz nadszedł czas, aby spróbować czegoś innego - mówił jeszcze dwa i pół miesiąca temu. W międzyczasie rezygnację ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego Viaplay Group złożył Anders Jensen, a zastąpił go Jørgen Madsen Lindemann. - To była po prostu zbyt dobra okazja, aby ją odrzucić - mówi Peter Nørrelund o swoim powrocie do Viaplay.

Viaplay
Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Peter Nørrelund ponownie dołączył Viaplay Group obejmując stanowisko EVP and Chief Sports & Sports Business Development Officer. Wcześniej było to EVP and Chief Sports Officer, więc jego kompetencje zostały nieco rozszerzone. Peter Nørrelund spędził w Viaplay Group ponad 20 lat, zanim odszedł w kwietniu br. W swojej nowej roli będzie podlegał Jørgenowi Madsenowi Lindemannowi, prezesowi i dyrektorowi generalnemu Viaplay Group.

Peter Nørrelund będzie odpowiedzialny za biznes sportowy Viaplay Group, w tym zarządzanie i zakup praw do transmisji na wszystkich rynkach. Ponadto będzie kierował nową międzynarodową jednostką rozwoju biznesu sportowego, która skupi się na maksymalizacji przychodów i możliwości produktowych w zakresie treści sportowych Grupy.

Peter Nørrelund będzie członkiem kadry kierowniczej Grupy i będzie pracował w Kopenhadze.

Cecilia Gave, która wcześniej zajmowała stanowisko wiceprezesa Viaplay Group i szefa działu sportowego oraz szereg innych wyższych stanowisk kierowniczych, odejdzie z firmy, aby spróbować swoich sił gdzie indziej.
 

- Cieszę się, że Peter ponownie do nas dołącza. Współpracowałem z nim przez większość mojej kariery i Viaplay Group odniesie w nadchodzących latach ogromne korzyści z jego niezwykłej sieci kontaktów, wiedzy i doświadczenia. Oprócz nadzorowania wiodącego europejskiego zespołu ds. produkcji sportowej, Peter będzie odgrywał kluczową rolę w zapewnianiu nam najlepszych możliwych zwrotów z inwestycji sportowych. W imieniu Viaplay Group chciałbym podziękować Cecilii za jej poświęcenie, wiedzę i nieoceniony wkład na przestrzeni lat i życzę jej wszystkiego najlepszego - mówi Jørgen Madsen Lindemann, prezes i dyrektor generalny Viaplay Group.

- To była po prostu zbyt dobra okazja, aby ją odrzucić. Viaplay Group ma bardzo utalentowany zespół oraz wiele możliwości prowadzenia działalności i pełnego wykorzystania potencjału naszego portfolio praw, co jest po prostu najlepsze w branży. Od dzisiaj moim priorytetem jest poprawa istniejących źródeł przychodów i tworzenie nowych. Jestem pełen energii przed tym wyzwaniem i jestem pewien, że stoją przed nami wielkie możliwości - mówi Peter Nørrelund, wiceprezes i dyrektor ds. sportu oraz rozwoju biznesu sportowego Viaplay Group.

Dodajmy, że wraz z ogłoszeniem 5 czerwca br. odejścia Andersa Jensena i powołania na jego miejsce nowego CEO, firma obniżyła prognozy krótkoterminowe na 2023 rok, co skutkowało drastycznym spadkiem akcji na giełdzie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...