reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Igrzyska Europejskie - transmisje tylko w Telewizji Polskiej

dodano: 2023-06-15 11:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Igrzyska Europejskiefacebook.com/IgrzyskaEuropejskie2023 Około 7 tysięcy sportowców z prawie 50 krajów będzie rywalizowało w 29 dyscyplinach w 25 różnych lokalizacjach, a przy obsłudze zawodów zaangażowanych zostanie ponad 8500 wolontariuszy – Igrzyska Europejskie to najważniejsza tegoroczna impreza sportowa rozgrywana w Polsce. Transmisje od 21 czerwca do 2 lipca tylko w TVP1, TVP Sport, na stronie tvpsport.pl oraz powiązanych aplikacjach OTT. Relacja na żywo z ceremonii otwarcia w środę, 21 czerwca od godz. 20:25 w TVP1.

facebook.com/IgrzyskaEuropejskie2023
Igrzyska Europejskiefacebook.com/IgrzyskaEuropejskie2023


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ze względu na rangę tego wydarzenia Telewizja Polska przygotowała się do relacji z Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 na tych samych zasadach, jak w przypadku igrzysk olimpijskich, mistrzostw Europy czy mistrzostw świata w piłce nożnej. Publiczny nadawca w trakcie 12 dni zawodów pokaże na żywo ponad 150 godzin relacji, a przy transmisjach będzie pracowało ponad 200 osób: komentatorzy, reporterzy, prowadzący studio, wydawcy, podwykonawcy, producenci, kierownicy produkcji, technicy i wiele innych osób.

TVP1 pokaże między innymi dwie najbardziej popularne dyscypliny w naszym kraju – lekkoatletykę i skoki narciarskie. Dodatkowo każdego dnia na antenie Jedynki w paśmie wieczornym znajdzie się specjalny program podsumowujący rywalizację danego dnia. TVP Sport natomiast będzie w pełni podporządkowana tej imprezie – transmisje będą rozpoczynały się ok. godz. 9:00 i będą trwały aż do 22:30. W tym samym czasie na kanale sportowym Telewizji Polskiej rozpocznie się serwis informacyjny „Sportowy Wieczór”, w którym głównym tematem będą Igrzyska Europejskie.

Ze względu na to, że niektóre zawody w poszczególnych konkurencjach nachodzą na siebie, całość rywalizacji będzie można obejrzeć na stronie tvpsport.pl. Publiczny nadawca uruchomi specjalną zakładkę poświęconą najważniejszej sportowej imprezie 2023 roku, w której – podobnie jak podczas igrzysk olimpijskich – będzie można znaleźć najważniejsze informacje: newsy, program zawodów i transmisji, skład reprezentacji Polski i oczywiście zakładki do poszczególnych dyscyplin, gdzie znajdą się o nich najważniejsze informacje oraz linki do transmisji.

Główne studio znajdzie się w Krakowie z atrakcyjnym widokiem na Wawel. Studia będą także m.in. na Stadionie Śląskim w Chorzowie (lekkoatletyka) i skoczni w Zakopanem (skoki narciarskie). Priorytetem TVP jest pokazanie przede wszystkim rywalizacji Polaków – rozmowy z naszymi medalistami będą przeprowadzane tuż po zakończeniu poszczególnych konkurencji.

W lożach komentatorskich zasiądą m.in. Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara, Stanisław Snopek, Maciej Iwański, Marek Kolbowicz, Jarosław Marendziak, Hubert Malinowski, Renata Mauer-Różańska czy Piotr Sobczyński.

Studio poprowadzą pary: Maciej Kurzajewski i Weronika Nowakowska; Rafał Patyra z Luizą Złotkowską; Sylwia Dekiert oraz Krzysztof Ignaczak.

Transmisja z ceremonii otwarcia w środę, 21 czerwca od godziny 20:25 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...