reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sport1 na sprzedaż?

dodano: 2023-06-14 23:24 | aktualizacja: 2023-06-15 17:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Highlight Communications

Sport1 Astra logo SES kontrakt 360px.jpg Niemiecka stacja Sport1, która w Polsce jest znana głównie z tego, że czasami można było tam oglądać transmisje FTA z satelity Astra 19,2°E, zmierza ku burzliwym czasom. Najpierw prezes Olaf Schröder i redaktor naczelny Pit Gottschalk zrezygnowali ze swoich stanowisk, a to dwie kluczowe postacie w firmie, a następnie cała spółka medialna Sport1 została wystawiona na sprzedaż.

Sport1 Medien AG
Sport1 Medien AG logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z własnym oświadczeniem spółka dominująca Highlight Communications bada „strategiczne możliwości dalszego rozwoju lub sprzedaży Grupy Sport1 Medien”.

Firma Highlight Communications analizuje sprzedaż Sport1

W tym celu zarząd postanowił „zainicjować ustrukturyzowany proces dotyczący ewentualnej sprzedaży Grupy Sport1 Medien lub części grupy”. Decyzja nie została jeszcze podjęta, „ale wszystkie opcje strategiczne są otwarte”.

W komunikacie zapowiedziano również, że spółka odpowiedzialna za transmisje sportowe zostanie podzielona na 5 niezależnych obszarów. Należą do nich dział niekodowanej telewizji (FTA) z kanałem Sport1, działy z ofertami stron internetowych, online i mediów społecznościowych oraz dział pay-tv z płatnymi kanałami Sport1+ i eSports1.

Jeszcze przed ewentualną sprzedażą Sport1 Medien AG już się przekształca. Dotychczasowy dyrektor generalny Olaf Schröder i redaktor naczelny Sport1 Pit Gottschalk opuścili firmę. Schrödera zastępują Matthias Kirschenhofer i Robin Seckle. Na swoim stanowisku szef Sport1 był od sierpnia 2017 r. Gottschalk dołączył do Sport1 w 2020 r. Kto go zastąpi - zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Kanał telewizyjny Sport1, który zaczynał jako DSF, istnieje od 30 lat, a jego roczny udział w rynku spadł o około 0,6 proc. Oprócz bezpłatnego nadawcy telewizyjnego, prowadzi również strony internetowe, oferty online i w mediach społecznościowych, a także oferty płatnej telewizji z płatnymi kanałami Sport1+ i eSports1.

Niemiecka branża telewizyjna stoi w obliczu zmian.
W Niemczech nie tylko Sport1 jest na sprzedaż - to samo dotyczy płatnej platformy Sky Deutschland, którą ProSiebenSat.1 wykazuje ponowne zainteresowanie. Do tego kanał ServusTV Germany całkowicie zamknie swój kanał na przełomie roku 2023/24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...