reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ProSiebenSat.1 planuje zwolnienia, tylko gdzie?

dodano: 2023-06-17 10:43
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

ProSieben Sat 1 i Kabel Eins Szef niemieckiego koncernu ProSiebenSat.1, Bert Habets, spodziewa się znacznych cięć w związku ogłoszoną redukcją etatów w działalności telewizyjnej. Obecny program restrukturyzacji będzie miał znacznie większy wpływ na koncern niż poprzednie restrukturyzacje, powiedział menedżer na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem.

ProSiebenSat.1 Discovery streaming 7TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Chcemy obniżyć koszty szczególnie tam, gdzie decyzje są podejmowane z nadmiarowością, co w rezultacie prowadzi do opóźnień procesów. Częściowo wynika to z całkowitego przejęcia platformy streamingowej Joyn, która zatrudnia 500 pracowników. W wyniku integracji następuje duplikacja. W branży rozrywkowej nie planuje się cięć kosztów, powiedział Bert Habets.

Jak poinformowała rzeczniczka, ostatnie zwolnienia w 2019 roku doprowadziły do odejścia 120 pracowników. Na koniec marca br. grupa telewizyjna posiadała 7385 etatów. Pod koniec maja br. Habets wyjaśnił w rozmowie z agencją finansową dpa-AFX, że zatrudnienie powinno zostać zmniejszone w drugiej połowie 2023 roku. Obecnie trwają rozmowy z zarządem w celu przekształcenia segmentu rozrywkowego, który jest zdecydowanie najważniejszym filarem grupy.

Odnosząc się do Joyn, Habets powtórzył swój cel, jakim jest uczynienie platformy streamingowej głównym źródłem multimediów wśród widzów. Jak dotąd, usługa finansowana z reklam liczy 4 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Oczekuje się, że liczba ta podwoi się w ciągu dwóch najbliższych lat. – Musimy sprawić, by ludzie polubili Joyna, zanim zaczniemy myśleć o rentowności, powiedział Habets.

ProSiebenSat.1 jest twórcą popularnych kanałów telewizyjnych w Niemczech, takich jak ProSieben, Sat.1 czy Kabel Eins. Głównym akcjonariuszem koncernu jest MFE-MediaforEurope, kontrolowana przez rodzinę zmarłego byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego.

Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...