Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Chcemy obniżyć koszty szczególnie tam, gdzie decyzje są podejmowane z nadmiarowością, co w rezultacie prowadzi do opóźnień procesów. Częściowo wynika to z całkowitego przejęcia platformy streamingowej Joyn, która zatrudnia 500 pracowników. W wyniku integracji następuje duplikacja. W branży rozrywkowej nie planuje się cięć kosztów, powiedział Bert Habets.
Jak poinformowała rzeczniczka, ostatnie zwolnienia w 2019 roku doprowadziły do odejścia 120 pracowników. Na koniec marca br. grupa telewizyjna posiadała 7385 etatów. Pod koniec maja br. Habets wyjaśnił w rozmowie z agencją finansową
dpa-AFX, że zatrudnienie powinno zostać zmniejszone w drugiej połowie 2023 roku. Obecnie trwają rozmowy z zarządem w celu przekształcenia segmentu rozrywkowego, który jest zdecydowanie najważniejszym filarem grupy.
Odnosząc się do
Joyn, Habets powtórzył swój cel, jakim jest uczynienie
platformy streamingowej głównym źródłem multimediów wśród widzów. Jak dotąd, usługa finansowana z reklam liczy 4 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Oczekuje się, że liczba ta podwoi się w ciągu dwóch najbliższych lat.
– Musimy sprawić, by ludzie polubili Joyna, zanim zaczniemy myśleć o rentowności, powiedział Habets.
ProSiebenSat.1 jest twórcą popularnych kanałów telewizyjnych w Niemczech, takich jak
ProSieben,
Sat.1 czy
Kabel Eins. Głównym akcjonariuszem koncernu jest
MFE-MediaforEurope, kontrolowana przez rodzinę
zmarłego byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.