reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CEO SkyShowtime: „Polska jest dla nas niezwykle ważnym rynkiem” [wideo]

dodano: 2023-06-21 09:25 | aktualizacja: 2023-06-21 14:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Newseria/satkurier.pl

SkyShowtime – Polska to fantastyczny rynek, jeden z naszych najważniejszych. Od samego początku idzie nam tutaj rewelacyjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby subskrybentów i cieszy nas zaangażowanie, z jakim ludzie oglądają i dyskutują o naszych treściach – powiedział Newserii Monty Sarhan, CEO SkyShowtime, podczas premiery serialu „Warszawianka”. Produkcja jest jedną z pierwszych, które pojawią się na platformie streamingowej jako SkyShowtime Originals.

Monty Sarhan, fot. Newseria
Monty Sarhan CEO SkyShowtime Newseria


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wywiad agencji Newseria z Montym Sarhanen, CEO platformy SkyShowtime:

Co sprawiło, że postanowiliście zrealizować w Polsce serial „Warszawianka”?
Po pierwsze, to świetna historia, a Polska jest dla nas niezwykle ważnym rynkiem. Weszliśmy do waszego kraju około cztery miesiące temu i jesteśmy całkowicie zaangażowani w ten rynek. Chcemy dawać widzom autentyczne i ważne historie, które bez nas nie mogłyby się przebić do szerszej publiczności. Jesteśmy naprawdę dumni z tego serialu.

Czy macie dalsze plany dotyczące własnych produkcji w Polsce?
Oczywiście. To dla nas bardzo ważny rynek, a premiera „Warszawianki” to dopiero początek. Mamy plany na kolejne wartościowe produkcje oryginalne i już nie możemy się doczekać, kiedy trafią one do naszych subskrybentów.

SkyShowtime jest w Polsce od niedawna. Jakie wrażenie wywarł na was polski rynek filmowy (serialowy)?
Polska to fantastyczny rynek, jeden z naszych najważniejszych. Od samego początku idzie nam tutaj rewelacyjnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby subskrybentów i cieszy nas zaangażowanie, z jakim ludzie oglądają i dyskutują o naszych treściach. Wiemy, że realizując seriale oryginalne, takie jak „Warszawianka”, możemy liczyć na jeszcze większe zainteresowanie naszą platformą.

Czy własne produkcje przysporzą platformie widzów SkyShowtime?
Zdecydowanie tak. Seriale oryginalne mają kluczowe znaczenie. Widzowie lubią oglądać historie, które są im bliskie i postacie, z którymi się identyfikują i chcemy, żeby takie produkcje w Polsce były właśnie u nas.
 

Serwis streamingowy SkyShowtime zadebiutował w Polsce 14 lutego 2023 roku. Cena miesięcznej subskrypcji wynosi 24,99 zł. Usługa jest wspólnym przedsięwzięciem Comcastu i Paramount Global. Oficjalnie wystartowała we wrześniu ub.r. – na początku w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, a w tej chwili jest już dostępny łącznie w 22 krajach.

Serwis oferuje filmy i seriale wyprodukowane przez Universal Pictures i Paramount Pictures, a także DreamWorks Animation, Nickelodeon, Paramount+, Showtime, Sky Studios i Peacock.

Oprócz premier i najlepszych hollywoodzkich tytułów SkyShowtime ma oferować widzom również lokalne produkcje, stworzone specjalnie na tę platformę. Firma już ogłosiła pozyskanie 21 seriali oryginalnych – w tym nowych, które zadebiutują na platformie w tym roku jako SkyShowtime Originals. Jako pierwsze są czeski „The Winner” i polska „Warszawianka”.

„Warszawianka” to 11-odcinkowy serial, który można oglądać na platformie od 19 czerwca br. Został wyreżyserowany przez Jacka Borcucha i wyprodukowany przez Izabelę Łopuch na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Obok Borysa Szyca w roli głównej zagrali w nim też m.in. Krystyna Janda, Jerzy Skolimowski, Ilona Ostrowska i Jan Peszek. Produkcja opowiada o tragikomicznych losach Franka Czułkowskiego – 40-letniego playboya, imprezowicza, seryjnego uwodziciela, który próbuje odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości.

Wywiad Newseria Lifestyle z Borysem Szycem, odtwórcą roli głównej „Warszawianki”:

O tym jest ten serial, o miłości.

Jeszcze o czymś?
O samotności, o relacjach, o dojrzewaniu, późnym dojrzewaniu, o różnych emocjach, o rodzicielstwie, o tacierzyństwie.

A jak opisałby Pan postać, którą Pan odgrywa?
Jest to pisarz, poeta, który nie chce dorosnąć, ale rzeczywistość go dogania i on ma tego świadomość. Pomimo sposobu, w jakich żyje, jest dosyć inteligentnym facetem i wie że, że nie da się uciec przed odpowiedzialnością w pełni, choćby się nie wiem jak szybko biegło. Do tego ma córkę, którą kocha nad życie. No i zastajemy go w takim trudnym momencie, kiedy właśnie kończy 40 lat i nie wie za bardzo, co z tym zrobić.

A jeśli Pan miałby ocenić Czułego, jaka to jest postać według Pana, taki Piotruś Pan, tak jak Pan wspomniał wcześniej?
Piotruś Pan, który się powoli staje panem Piotrusiem i to się robi już trochę żenujące, więc trzeba coś z tym życiem swoim zrobić, ale walczy.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...